statistika

Potřebuji pomoct, nefunguje mi ve statistice:

$ref = $HTTP_REFERER;

jde to na webzdarma?

A pak mám problém, kydž chci načíst skript z kořenového adresáře do skriptu v n-tém adresáři:

if (File_Exists ('../file.php')){require '../file.php';}

a nic? jsem trouba, nebo je v tom náká záludnost?
muzes take napsat $ref = $_SYSTEM["HTTP_REFERER"]; // ale v podstate je to to same.

tohle normalne funguje, problem je pri reloadu stranky, nebot tehdy je promenna prazdna. Aby take ne, kdyz jsi na ni odnikut neprisel. Napis si dve stranky, do jedne dej vypis tehle promene a do druhe odkaz na tuhle stranku a pres ten odkaz na ni vlez. Uvidis, ze to vypise adresu stranky s odkazem. Pokud se nestane neco ... tajuplneho.

pokud tahle podminka neprojde, pak je chyba ve file_exists()... proste v zadanem miste ten soubor neni. neni to treba ../../../file.php ?
Nejlepe lze uchovat hodnotu refereru pomoci session
Já vím na stránku jsem odkazoval zvenku, ale stále to nic nedělá.

<?
function Login()
{
$date = Date("y.m.d. H:m:s");
$query = $_SERVER['QUERY_STRING'];
$ref = $_SERVER['$HTTP_REFERER'];
$script = $_SERVER['SCRIPT_NAME'];
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$fwd = $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'];
$browser = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];

$log = "|$date|$script|$guery|$ref|$ip|$fwd|$browser|\n";

if (File_Exists ("../file.php")):
$fp = FOpen ("../file.php", "r");
$data = FRead ($fp, FileSize("../file.php"));
FClose($fp);
endif;
$fp = FOpen ("../file.php", "w");
FWrite ($fp, $log.$data);
FClose ($fp);
}
Login();
?>

zapíše se jenom:

|04.03.06. 23:03:43|/galerie/gal.php|||213.220.195.100||Mozilla/5.0 ...|

prostě referer a query ne :( na localhostu mi to přitom fungovalo.
Bože já su ale trouba, mělo tam být: $ref = $_SERVER['HTTP_REFERER']; ne $ref = $_SERVER['$HTTP_REFERER']; moc se omlouvám, že sem zdržoval.

Ale $query = $_SERVER['QUERY_STRING']; furt nic. Nemůžu to v manuálu najít.
btw nektere prohlizece ti referer proste neposkytnou, v nekterych se to da vypnout...
dik tak to sem nevedel
hele poradte mi nekdo jak mam spravne odkazovat relativne na soubor, ktery je v:

../file.php

a já sem v:

../adr1/adr2/require.php

kde je kód:

if (File_Exists ('../file.php')){require '../file.php';}
../
../../
../../../

je tak tezky to otestovat?
Není, ale mě to nefunguje :( proto se na to ptám, hlásí mi to, že nějaké not alowed atd... Smí se to vůbec na webzdarma takhle odkazovat?
stip: ale jiste, ale musi to odkazovat do adresare tveho webu, do jinych nemas pristup
Já sem asi blbý nebo co. Odkazuji do kořenového adresáře svého webu. Pokud odkazuji z jednoho adresáře nad ním, vše funguje. Pokud odkazuji z druhé vrstvy adresářů tak už to nejde. Vždyť ale stále odkazuji do "svého", nebo ne?
Pozor na to pokud ten kdo primo taky nekam prikladas, relativni cesty jsou pak jine, nez primo od souboru