nechci proxy ip

ranko, potreboval bych poradit. Na mistni wifi siti hodlam udelat centralni web -> statistiky, navody, nastaveni a pod, ale take bych chtel udelat zonu pro uziv, kde se budou logovat podle svych ipecek. vsichni ale mame stejne proxy ip, a pak unikatni vlastni ip v ramci wifi site.

lze toto ip zjistit? diky.
<HTML>proxy by ti mohla propustit IP kterou bys nasel v $HTTP_X_FORWARDED_FOR

ale IMHO mate to resene pekne blbe jak tak ctu... co tahkle to resit co NIC to lanova IP a pak pres NAT (maskaradu) ven do netu?</HTML>
moje sit to neni, nemam pristup k nastaveni, delam jen web.

prijde mi to vyreseny optimalne, v ramci site mame unikatni ipecka a v netu je jedno jedine ip (proxy pc) pro vsechny uzivatele. co je na tom pochybnyho? :)
<HTML>vzdyt ja v podnikovych sitich pokud je ta moznost a finance vyhazuju proxy pryc okamzite a davam tam router... ma taky sve mouchy ale rozhodne min nez proxy ktery je spatny v mnoha vecech tak se wifi site neresi... :)</HTML>
<HTML>Master: to jsem vubec nepochopil, ne ze bych nutne potreboval, ale kdyz uz to je tady</HTML>
No pokud ten web běží na některym počítači v síti, tak ti uplně stačí
$ip = $REMOTE_ADDR;
no, dejme tomu, ze jsem slovem proxy oznacoval nas router, abych byl presnejsi :)

a nefunguje ani $REMOTE ani $HTTP_FOrw... skoda
<HTML>mno ale to je velky rozdil...
nevim jestli chces zjistit vnitrni IP uzivatelu pokud jste v lanu nebo chces ty IP zjistovat az to jde pres router....
jestli je to v lanu je to $REMOTE_ADDR jestli uz uzivatele projdou routerem IP jinou nez routeru nezjistis (narozdil od proxy se nepropousti)</HTML>
hm, tak to je ten hlavni problem (tebou zminena druha varianta). tak nic, diky.
<HTML>> jestli uz uzivatele projdou routerem IP jinou nez routeru nezjistis (narozdil
> od proxy se nepropousti

zmateni pojmu nebo proste jen neorientace v problematice?

proxy = aplikacni proxy nebo NAT ?
router = smerovac paketu (na sitove vrstve)

ok?</HTML>
<HTML>ugh.. sorry kecal jsem o routeru jako o NATu, coz je samozrejme blbost, jeste ze me ted neslyseli mi uzivatele :)))</HTML>