Prosim o radu

Dobry den.Mam takovy problem.Chtel bych na strankach udelat to ze kdyz se na ne nekdo podiva tak se na uvodni strance zobrazi vzdycky jiny druh veci (myslim tim obrazky).Udelal jsem dotaz do databaze kery mi vytahne potrebne informace ale nevim jak to udelat abych je dal do pole a to pole vzdycky zamichal a pak vybral napriklad prvni 3.Vim ze existuje funkce shuffle ale to mi funguje jen pokud to dole nadefinuju napevno a ne dotzem z databaze.Dekuju Peta
tak to udelej jako nahodny dotaz na databazi...

SELECT * FROM obrazky WHERE id='" . rand1,100) . "' OR id='" . rand(1,100) . "' OR id='" . rand(1,100) . "'

to by melo vybrat tri nahodny obrazky z db uz samo od sebe, bez potreby davani do nejakeho obyc php pole. smaozrejme zalezi, jak mas pojmenovany sloupce a kolik radku je v tabulce
Mno, když už tak třeba:
SELECT * FROM obrazky ORDER BY rand() LIMIT 0,3
Chtel jsem se zeptat jestli neexistuje nejaka jina funkce nez rand.Lelikoz sice to obcas zmeni meni obrazky ale vetsinou tam zustane ten prvni ktery je v databazi na prvnim miste.Takze treba 7x dam aktualizovat a on tam je porad ten sam obrazek az treba po 8 je tam jinej.A stridaj se tak 3 - 6 obrazku pritom jich je v databazi asi 140.Moc dekuju za pomoc.

Tady je kod.Treba delam neco spatne.


$dotaz_produkty = "select * from produkty WHERE id_firmy='19' ORDER BY rand()";

$result_produkty = mysql_query($dotaz_produkty, $spojeni);

$produkty = mysql_fetch_array($result_produkty);

echo "<SPAN CLASS='nadpis'>$produkty[nazev]</SPAN>";
echo "<SPAN CLASS='nadpis'>$produkty[popis]</SPAN>";

.........


Dekuju Peta
Mno, co třeba cache? Ten by to dělat nemohl?
to znam, rand() je v php pekne zmrsena (nebo neco delam blbe), ale ze by to bylo "nahodny", o tom se mluvit neda.

obcas jsem zkousel ruzne experimentovat treba s microtime a pod, scitat cislice a tak :) ale to je uz znouzecnost.
Rand funguje bez problémů, navíc je rozdíl mezi rand v mysql a php...
Tak a muze mi teda dat nekdo prosim alespon kus scriptu jak by se to dalo udelat?Dekuju moc
RTFM!
Na začátek stránky hodíš
<?
header ("Expires: Mon, 26 Jul 1997 05:00:00 GMT"); // datum v minulosti
header ("Last-Modified: " . gmdate("D, d M Y H:i:s") . " GMT");
// vždy upraven
header ("Cache-Control: no-cache, must-revalidate"); // HTTP/1.1
header ("Pragma: no-cache");
...
//dej si tam zbytek svýho skriptu s tim dotazem s rand
Diky moc