ako sa pisu ceske hlasky na nemeckej tastature?

hallo,

programujeme s kolegom flash-online-game pre jednu farmaceuticku firmu. hra bude mnohojazycna, aj po cesky. moj problem je ten, ze mam nemecku klavesnicu a neviem, ako pisat pismena s hacikmi a dlhe samohlasky, presne povedane vsetke pismena, na ktorych sa nachadza interpunkcne znamienko.

vie mi niekto poradit?

bola by som velmi vdacna
dakujem
bea
nejdriv bych zkusil zmenit klavesnici na ceskou .. pak by mel hacek byt pres jednu klavesu doleva od backspace (se shiftem) a carka na stejny klavese bez shiftu .. ale buh vi jestli to bude fungovat
lynx, dakujem ti pekne, ale klávesnicu neviem zmenit na ceskú. moznost zmenit na suahesisch, alle na ceskú nie (logitech) :-)

nasla som tabulku znakov (japonské písmená, ruská azbuka etc., windows>programy>neviem ako sa to volá po cesky>tabulka znakov) obsahuje aj vsetky ceské písmenká, ktoré potrebujem. dlhé hlásky viem copy and paste, alebo pomocou ALT +0225, ale písmená s hácikom sa nedajú kopírovat a nemajú ALT skratku.

pomóóóóc!

bea
viete mi odporucit este jedno ceské fórum, kde by som sa na tento problém vedela spýtat?
Zkus www.builder.cz
ale kusuj, ceska tam musi byt .. v hlavnim panelu, na tom oknynku ssss....no ja tam mam CS (nebo EN), klikni pravym tlacitkem a vyber "nastaveni" pak jen "pridat" (jazyk) a cestinu ... tohle tam bejt musi ;-) ... a jestli chces kopirovat znaky tak: ě š č ř ž ý á í é ú ů ť ď ň ó ... ˇk ... ale je to oslovska prace
majster,

vsetko klaplo....anglická verzia flashu mi píse namiesto hácika otáznik.
problém nevyriesený :-(

musím si kúpit ceskú verziu?
Zadnou novou klavesnici nekupuj, spust si nabidku Start, potom dej spustit nebo ja se to rekne nemecky... run.. a tam napis charmap a vyber si ten znak a zkopiruj si ho do schranky....
osobne sem ceskou verzi jeste nevidel .. a i kdyby tak je zbytecny davat za ni dalsich 30 000 .. kdyz uz tak si sezen jen nejakej ceskej update (pokud vubec existuje) nebo jednoduse pis bez diakritiky
xeon, diky, na tebou odporucany sposob to práve nefunguje....ked skopírujem napríklad c s hácikom, napíse mit to vo flashi é,

lynx, to s ceskou verziou bola len sranda,
ja som uz v koncoch,

chlapci, ako písete vy vo flash háciky, ceské texty?

toto je moja posledná otázka a potom dám pokoj, slubujem....
Ve flashi pouzivas asi spatne kodovani. Cesko, ale i stredoevropske staty pouzivaji kodovani LATIN2, ISO-8859-2, Windows-1250.

S tímto problémem jsem se setkal, kdyz jsem si poprve zkousel flash. Misto hacku se mi objevilo neco jineho. Nekde ve flashi musis nastavit kodovani. Akorat uz nevim kde. Pokud pouzivas novou verzi flashe (MX 2004), tak by tam melo byt standardne nastaven unicode.

Tomík.
ahoj tomík,

nenasla som, kde sa prestavuje kodovanie. 8dá sa vobec prestavit%9

vsimli ste si, chlapci% písem s ceskou klávesnicou, akurát, ze mi do flashu este stále píse háky-báky.

+ěěšščřžýýáíéé==´ˇcňľ

:_999999
normálne je to ein mega-smiliek