Bezpečnostní kody

na mnoha stránkách při registraci se vyžaduje přepsání vygenerovaného obrázkového kodu do pole formuláře ... prý kvůli bezpečnosti ... jak to funguje? jak to pomáhá bezpečnosti registrace?
Ono je to proto, že někteří zneužívají registraci. Tím, že si vytvářeji vlastní formuláře nebo přímo skripty. Přesněji nevím.

Jak to funguje? Normálně. Před načtením formuláře se vygeneruje nějaký obrázek, který bude obsahovat text. Tento text se dočasně někde uloží.
Po odeslání formuláře skript zkontroluje tento uložený text se zadaným textem. Pokud nesouhlasí, musí se zřejmě provést registrace znovu.

Tomík.
No pomaha to tak, ze registraci nemuze provest nejaky bot...
Mě by spis zajimal ten skrypt co tam hodi ty cisla ...
Jak už jsem řekl. Vygeneruj obrazek a vlož do něho text.

Tomík.
aha, takže to s bezpečností společné jen to, že se formulář nedá zneužít jako parazitní z jiných stránek - chápu

a nemá to taky něco společnýho s bezpečností ve smyslu přenášení zadaného jména, hesla atd do formuláře? o to mi hlavně jde
Jak by moh mít obrázek něco společnýho s bezpečností přenosu polí z formuláře?

Je to fakt jen proto aby se na daný stránce zaregistroval člověk a ne robot. Nevim o tom, že by nějakej robot uměl rozpoznat co je na obrázku nakreslenýho nebo napsanýho.

Třeba Eurotel to má proto aby sis na svoje stránky nemoh vytvořit vlastni formulář na odesílání SMS z netu a pak jen nevyužíval jeho SMSbránu.
no né, jak jsem fakt netušil, k čemu je to dobré :-) ale už mi to jasné je
Ono to botovy ne neznemožní, ale jen ztíží, stačí naučit svého bota komunikovat s nějakým slušným OCR prográmkem a je vystaráno.
I když, nějaké weby nevytvoří jen typický černý text na bílým pozadí, ale ještě ho notně pokreslí různými malůvkami (že by to pak skoro nepřečetl ani sám člověk), a to už pokulhávají i boti s OCR.
<HTML>nejen to.. pokud je ten text pokriveny a na jeden znak je pouzito vice barev je temer nemozne aby to bot vzdy bezpecne rozpoznal i za pouziti OCR.. tak dokonale to zatim neni</HTML>
Eště k tomu bejvá každej znak jinak otočenej, jiným fontem, jinak velkej apod.
Chudáci barvoslepí. Z toho obrázku vyčtou prd.
Což mi říká, že podobné obrázky mají i na očním.

Tomík.
Bílý pozadí a na něm červený T, modrů U a zelený S. Jakej je problém pro barvoslepý?
Myslím ty šmáranice. A jestli přečtou TUS, to nevím.

Tomík.
Horší to maj stejně negramotný :)
nojo to je fakt, diskriminace spoluobcanu tmavsi barvy pleti, casto neumi cist a psat :-)
Ne, někdy toho zase umí víc než my...