dbs: mysql connect

Ahoj,

nemám sice DB uloženou na serveru WZ, ale přesto, můžete mi, prosím, někdo poradit?

Mam vytvorenou databazi, bohuzel se mi nedari vypsat jakoukoli tabulku. V kazdem souboru je pripojen skript sql.php s nasledujicimi parametry:
=============================
<?php
mysql_connect("mysql", "uzivatel.com", "heslo");
or die ("Není možné připojit databázový server.");

mysql_select_db("db_uzivatel_com");
or die("Není možné vybrat databázi.");
?>
=============================

Po nacteni skriptu se objevi hlaska:

Parse error: parse error in /DISK2/WWW2/dbs-intro.com/www/forum/sql.php on line 3.

Diky za pomoc.
Honza

Honza
třeba se nelze připojit na db na jinym serevru ... já jsem to zkušel opačně, připojit s z jinýho servetu na wz a nelo to
Mno, když ukončíš po připojení příkaz středníkem, bere to "or die" jako novej příkaz, takže to udělej takhle:
<?php
mysql_connect("mysql", "uzivatel.com", "heslo") or die ("Není možné připojit databázový server.");

mysql_select_db("db_uzivatel_com") or die("Není možné vybrat databázi.");
?>
Změna sou jen odstraněný 2 středníky.
Diky za radu,

ale stale ho nemuze pripojit. No nic, jeste to budu zkouset.

Hoonza
Doufám že v cíli připojení máš mysql.webzdarma.cz , jinak nemáš šance. Jakou to hazí chybu teď?
Pripojit se na SQL WZ odjinud nez z WZ nelze, ale obracene by to jit melo, zalezi to na nastaveni volaneho serveru...
To hHemeDroid: Diky, ale btw jsem psal, ze DB NEMAM ulozenou na WZ, takze psat "mysql.webzdarma.cz" by mi nepomohlo.

Nejak to udelam
Dik D.
a seš si jistý, že máš správně uživatele? Co třeba jen zkusit uzivatel místo uzivatel.com?
Tak to ses peknej (kazdej si domysli) ,jak tam muzes psat ...connect("MYSQL",...,každej server co toposkytuje určitě nemá takovoudle adresu sql,co zkusit .cz.com.org ?
To MAJKEE:

jak tam muzu psat "mysql"? Laskave se podivej na nasledujici adresu:

http://www.pipni.cz/napoveda.phtml

viz odstavec o nastaveni mysql. Uz na uvodu jsem psal, ze nemam ucet na wz. Lepsi trochu premyslet nez nekoho nazyvat ... (kazdej si domysli), ne ?

maucta
zajímavé. koukám, že na pipni používají zajímavé metody. Zkoušel jsi localhost.
localhost=nesmyls, ale rekl bych ze je to proste tim, ze na ani na pipni nedovolujou pripojeni z jinyho serveru nez z jejich vlastniho..