proměnné na jiném serveru

No asi jsem ten nadpis napsal nepřesně.

Potřeboval bych helpnout s timhle problemkem.
Jak jistě víte na webzdarma jde odeslat jen 10 mailů za hodinu. To je pro mě někdy dost malo, tak jsem udělal takovou věc, že když odesílám mail, script se podívá do databáze na 60 minut zpět.
Když jich bylo míň jak 10 odešle z wz, když víc jak deset, tak includuje ten samej script na odeslání emailu, ale odjinud.

No a tady je ten problém: ta includovaná stránka nepřevezme proměnné z formuláře ani tak $jmeno ani tak $jmeno = $_POST['jmeno'];

Nevíte někdo proč?

Díky
Nevim, ale nemuzes includovat script odjinud..
Proč ne?
Nejde to v PHP nebo na WZ? V manuálu o tom něco málo je a zdá se mi, že by to mělo jít.
Ted si nevzpomenu jak se jmenuje ta knihovna pro praci s HTTP, ale vim ze na WZ neni, a include() ano require() nemuze otevrit URL z jineho serveru
include() totiz neotvira URL pres HTTP, ale primo soubor, ke kterymu ma script pristup
ale tady asi není pes zakopanej. Já to mám taky přes include a chodí mně to bez problému. Nevoláš to náhodou přes funkci?
Mě se taky zdá, že by to mělo jít, protože stránka se insluduje, ale nepřevezmou se proměnné, no a bez těch je mi to naprd.

A mám to udělaný jednoduše:

if(počet mailů < 10){
include "mail.php";}

else {
include "www.odjinud.cz/mail.php";
}
no jo, ale bacha! Jestliže server, ze kterýho saješ ten skript(include "www.odjinud.cz/mail.php";) , má php, tak ti to šlapat nebude.
to bys na to musel jít přes odkazy.. např. www.neco.cz/mail.php?subject=predmet&mail=nekdo@neco.cz....
No, email je odesílán přes formulář metodou post, která do adresy proměnné nedává.
Zkusil jsem get, tam už adresa vypadá tak jak píšeš, ale problém to nevyřešilo - požadovaná stránka se includuje, ale stále nepřevezme proměnné.
A jsou ty proměnné vůbec stejného jména jako formulář? Bere se rozlišení malých i velkých písmen.

Tomík.
Neboj, já nejsem uplně blbej a takovyhle začátečnický chyby bych se nedopustil.

Tam bude něco jinýho.
Promenny se nevezmou, protoze navenek ti ten druhej server nevypusti zdrojak php, je-li na nem php..
tak to zkus takhle:

include "www.neco.cz/mail.php?subject=".$subject".&mail".$mail;

Stále nefunguje ?
Už mě to docela prudí a výsledek stále stejnej. Proměnný prostě nejsou.
Asi budu brečet :-(
Co takhle ukázat kódy, říct jak předáváš proměnný (jestli je na obou serverech dobře nastavený php, konkrátně register_globals) apod.
Na obou serverech to bude nastavený dobře, protože to je jedena a ten samej: WZ.

Asi jsi špatně četl předchozí příspěvky, protože jsem už psal, že proměnný předávám přes formulář metodou post a i kdyby register_globals bylo na off je to jedno, protože jak už sem psal zkoušel jsem $jmeno i $jmeno = $_POST['jmeno'];

Kódy jsou totožný. Je to jeden a ten samej zkopírovanej na jinou adresu. Na tý původní funguje a na tý nový ne. Už mě fakt nenapadá co s tím.
víš xichtíku, register_globals je velice důležitá věc v tomto směru. Protože jestliže ji máš off, tak si neškrtáš ani s formulářem ani s něčím jiným. prostě tam tu proměnnou nedostaneš, i kdyby ses sebevíc snažil...
Dej jsem zdroják toho nefungujicího, ať vidíme kde je chyba.

Tomík.
Musíš si tu knihovnu mail.inc dát na server bez podpory php. Když na serveru php je, tak on ti ten soubor uz zobrazi takto:
<soubor mail.inc>
<?
$kujon = "Ahoj kamamrade";
echo $kujon;
?>
<dekodovany soubor sys. php>
mail.inc[1]:

Ahoj kamamrade
a vo tom to je
Musíš si tu knihovnu mail.inc dát na server bez podpory php. Když na serveru php je, tak on ti ten soubor uz zobrazi takto:
<soubor mail.inc>
<?
$kujon = "Ahoj kamamrade";
echo $kujon;
?>
<dekodovany soubor sys. php>
mail.inc[1]:

Ahoj kamamrade
a vo tom to je
To Majkls: Pokud je register_globals = off tak uplně stačí to co už jsem psal: $jmeno = $_POST['jmeno']; a na hlavu se kvůli tomu stavět nemusim!

Tady je ten zdroják:

$po_id = mysql_query("SELECT id FROM pohlednice WHERE cas = '$cas'");
$poh_id = mysql_fetch_row($po_id);

$headers = "From: xxx@wz.cz<pohlednice@xxx.wz.cz>\n";
$headers .="Content-Type: text/plain; charset=windows-1250\n";
$headers .= "Return-Path: $jmeno<$email1>\n";


$mess = "Ze serveru http://xxx.wz.cz Vám $jmeno ($email1) zaslal(a) elektronickou pohlednici.\nVyzvednout si ji muzete na adrese\n\n => http://xxx.wz.cz/pictures/viewpost.php?cas=$cas&id=$poh_id[0] <=\n";

if (@mail ($email2,"Psina.wz.cz - elektronická pohlednice pro Vás",$mess,$headers)):

echo "Odesláno na: <a href=\"mailto:$email2\">$email2</a>";

else:
echo "Při pokusu o odeslání e-pohlednice došlo k závažné chybě. Zkuste to prosím později znovu.";

endif;
HE? Myslel sem že řešíme předávání proměnný...
No a ne snad? Do formuláře zadáš jméno, e-mail, nějakej vzkaz. Odešleš. No a teď je skript, kterej zjišťuje, jestli už bylo tuhle hodinu odesláno 10 mailů nebo ne, a podle toho vloží skript na odeslání buď z jednoho serveru nebo z jiného.
Já sem asi natvrdlej ale jak tenhle kód řeší předávání proměnných? Dyť tohle je to co odesílá maily, ale nijak neřeší rozlišení toho nebo onoho serveru.