Ohledně MP3

Jenom bych se chtěl zeptat.Kdybych umístil na stránky o nějaké hudební skupině krátké cca. minutové ukázky ve formátu mp3, je to nelegální? Asi jo,co?
Bez svolení té skupiny ano.
Podle me jsou kratke ukazky za urcitych podminek povolene. Je to jako citace z knizky - taky je tam limit, dokdy je to OK.

Obecne se udava, ze do 30 sekund je to legalni, rekl mi to clovek, ktery uz s tim mel problemy a jednal o tom s jednou vydavatelskou firmou.

Chtel jsem si puvodne na stranky dat jenom kraticke ukazky treba kytarovych riffu (5-20 sekund), ale nechtel jsem riskovat zruseni konta, tak jsem se na to vykaslal.
No, já taky nevím jestli se to smí, ale kdyby na to přišla ta skupina, tak by jí určitě potěšilo, že se o ní někdo zajímá a fandí jí........
Jako se všichni radovali z napsteru, co ? :)
Legální to je, ale opravdu jen do určité délky, která je myslím 20s.
A vi to nekdo presne a urcite? :-)

Skupina z toho rozhodne vetsinou radost nema :-) nicmene se to obvykle toleruje, pokud to vylozene neni archiv nahravek, ktere jsou bezne dostupne kdekoliv.

Ac si nehraju na Mirka Dusina, tak v tomhle ohledu docela autorske pravo respektuju a nikdy bych na stranku nedal neco, co vyslo normalne na CD. Vyhradne zivaky, rarity apod.

Takze jestli jsem to pochopil dobre, tak tady nikdo presne nevi, jak to s tou legalnosti ukazek je, ale vsichni si jsme jisti, ze prijdeme o konto, kdyz ty ukazky uploadneme, je to tak? :-)
Možná to neví ani admin
Jak to tak pozoruju, tak ta povolená délka nějak rapidně klesá: 30 s potom 20 s. :-) No shodněme se na pěti sekundách,co. To by snad nikomu nevadilo. Nebo snad existuje tajemná pirátská organizace, která stahuje půlminutové ukázky, kompiluje z nich alba a ty pak výnosně prodává a neuvěřitelně bohatne? :-) Je to vcelku k smíchu, když si člověk uvědomí,že dneska seženete vypálené cd bez nejmenších problémů a někdo řeší jestli pár ukázek na fanouškovském webu skupiny může mít 30sekund nebo 40. Chtěl bych udělat stránky o kapele Feeder,kterou tady nikdo moc nezná.Tak bych tam rád dal pár ukázek.Navíc jejich cd u nás v obchodech vůbec není a prodavači čumí jak vyorané myši (Aspoň v Ostravě).Tak jsem si celé album chtě nechtě stáhnul z netu v mp3(Stálo mě to víc než orig.cd:-)).Přiznávám se.Nechť jsem lynčován. Asi tak nějak bych to viděl. A vůbec, admine, jak to teda je s těma ukázkama? Ty to fakt nevíš?
pokud to nebude Metallica, tak se z toho treba bude radovat :))) jinak na nas poslou osu a buh s nami - uz jsem s nimi mel nejake jednani :( ohledne udajne verejne produkce...

m.s.
Pokud vim, povolenych je 30 sekund, ale nejsem v tomto dostatecne autoritativni.
Pokud jsem neco mazal, tak kvuli tomu, ze nam to zbytecne pretezovalo server. Nezkoumal jsem, kolik sekund ta mp3rojka ma, ale kdyz to zabira treba 5MB, neni podle me co resit.

Osu taky nemam rad, nemam zadne podily z prodanych cd, taky si kopiruju cd pro vlastni potrebu, ale neotravuju s tim ostatni (vy, co se to snazite delat pomoci webzdarma, toto rict nemuzete).

Samozrejme bavime se o mp3rojkach, ke kterym nemame autorska prava.
Takze jsem to pochopil tak, ze nebude vadit, pokud dam na stranku treba ukazky kytarovych riffu (z nichz zadny rozhodne nepresahne 30 sekund - navic i ve snizene kvalite, takze vetsina souboru bude mit v rozmezi 50 kB - 200 kB)...? Celkem by se jednalo asi o 30 souboru s CELKOVOU velikosti DO 5 MB (takze prumer max. 150 kB/soubor).

Tedy je to jen hypoteticky - mam na konte asi 3MB volna, takze spis v budoucnu... :-)
Stale tento zaver plati?
Soubory mp3 nebudou smazany, pokud jde jen 30s ukazky a soubor nepresahne napr. 500kb?
Tohle je asi nejserioznejsi debata na toto tema, ale stanovisko WZ zde neni zcela jasne. Mne toto velmi zajima, abych se nedockal necekaneho smazani webu.