Vytvoření mezer v těle mailu

zdravim ... narazil jsem na problémek ve fci mail()

jedním z parametrů je tělo dopisu ... já ho vytvářím pomocí několika proměných ... četnář mých stránek má možnost se zaregistrovat a objednat si určitý věci a já mu chci následně poslat informační mail, který vypadá asi takto:

------------------
Vaše objednávka byly úspěšně přijata:

vaše uživateklské jméno: paskal
vaše heslo: blabla
id vaší objednávky: XX

pro zrušení objkednávky klikněte na: http://srdce-erinelu.wz.cz/bla.php?user=paskal

---------------------


no a já v tom udělám ty volný řádky (hlasický entry)? tělo vytvářím spojováním proměných (.=) a třeba to jméno tam vepisuju pomocí proměný (v závisloti na tom, kumu ten emil posílám) ... to je asi jasný

takže jak na to?

další věc: dá se nějak nakonfigurovat domací zkušební server (Apache, mysql atd - tedy phptriad) tak, abych mohl využívat při testování i fci mail() a mail takto odeslaný se obejvil v nějaký virtuální serverrové schránce? zkrátka abych nemusel být online piokaždý, když testuju skript s fcí mail()

díky moc
no takze ten nadpis moc neodpovida tele prizpevku,ale snad to chapu dobre...

novy radek do mailu das timhle: \n

takze: $text = "Zdravim te usere\nSlys moje poselstvi";

to co chces pak cili testovani mail() na sucho bez pripojeni vyzaduje myt naistalovany SMTP server a POP3/IMAP
to neni zadna prdel tak bych po tom priliz nepatral.. :))
díkysm vyzkouším to

co se týče tý konfigurace smtp atd ... já bych to celkem potřeboval ... myslel jsem, že je to už přímo zakomopilovaný do toho balíku phptriad¨... ale asi ne, co?

no, rozhodně se po tom po netu podívám, protže bych to moc hodně uvítal :-) ud¨vidim
tak jsem se podívájm po netu po tom emailovym serveru a jeho konfiguraci a našel jsem tohle ...

http://www.webguru.cz/clanky/view.php?id=37

a musím říct, že je to úplně primitivní a skvěle tu funguje... osobně bych doporučil ten druhý server (viz odkaz) ... fakt na tom nic není a konečně můžu testovat fci mail() offline na localhostu
jj, tak to se omlouvam, ja nepredpokladal ze nebude treba zadna konfigurace uzivatelu, prav a vseho moznyho..
to jsou mi dneska vymozenosti :)
konfigurace uživatelů tam je, ale jde jen o nastavení jména, hesla a domény ... takže mi třeba běhá adresa paskal2@post.cz, to je paráda :-)
Nebo můžeš taky konec řádku nastavit pomocí <br>, ale to tam musíš vložit hlavičku

$hlavicka = "Content-Type: text/html; charset=\"windows-1250\"\r\n";
$hlavicka .= "FROM: $jmeno <$mail>";

$mail = mail($prijemce, "$predmet", $text, $hlavicka);


Důležitý je to - Content-Type: text/html

může bejt i jako text/plain- to znamená text, tam pak dáváš to \n
já třeba používám i tabulátor \t


$dat=(date("d.m.y."));
$cas=(date("H:i"));
$filename="pop.doc";
$ip = $REMOTE_ADDR;
mail("info@a-pool.cz", "Poptávka",
"Poptavka ze stránek: Apool, s.r.o.
Datum: $dat, Cas: $cas
\r\n
Jmeno: \t\t $_POST[jmeno]
Firma: \t\t $_POST[firma]
Ulice: \t\t $_POST[ulice]
Mesto: \t\t $_POST[mesto]
Psč: \t\t $_POST[psc]
\r\n
e-mail: \t\t $_POST[email]
tel.: \t\t $_POST[telefon]
fax: \t\t $_POST[fax]
region stavby: \t\t $_POST[region]
terminy: \t\t $_POST[terminy]
\r\n
typ bazenu: \t\t $_POST[typbaz]
rozmery bazenu: \t\t $_POST[rozbaz]
cenova relace: \t\t $_POST[cenabaz]
\r\n
typ sauny: \t\t $_POST[typsau]
rozmery sauny: \t\t $_POST[rozsau]
\r\n
poznamka: \t\t $_POST[pozn];
\r\n
odkazovac: \t\t $_POST[odkaz];
zpusob: \t\t $_POST[zpusob];
klic-slova: \t\t $_POST[klic]");