Include, _GET, _POST pole

Od verze PHP 4.2.0 jsou globalni promenne automaticky nastavene na off, a nejde moc dobre pouzivat include, respektive jde, ale nejak se to musi vychytat. Ja si doma na svym PHP globalni sice povolil, ale co kdyz nekdy umistim sve stranky na server ktery to nebude podporovat...? Misto toho se pry da pouzivat _GET a _POST, ale ja se v tom poradne nevyznam. Nemohl by mi nekdo vysvetlit, co je to tedy za zmeny, v cem se to lisi atd?

Moc diky.
rika se tomu register_globals, od novych verzi je defaultne off, takze je lepsi psat skripty s vyuzitim tech tzv. superglobalnich promennych _GET, _POST atp., protoze tohle bude fungovat at uz je nastavene register_globals jakkoliv

fakt by bylo ale dobre si prvni o tom neco precist a pak se ptat
Fakt by bylo ale dobre si .....

Kdo rika, ze sem si o tom neco neprecetl? Hned sem zabrousil na www.php.net a snazil se najit podrobnejsi vysvetleni, projel jsem treba i www.interval.cz, ale nikde to nebylo nejak hodne kloudne vysvetleno, napriklad jak se to ma delat ted, pomoci _GET a _POST oproti minulemu zpusobu, tedy ukazat na priklade... - tim jsem minil vysvetleni...

BTW - kde sis myslel ze jsem sebral, ze od PHP 4.2.0 jsou glob. promenne defaultne OFF - ze mi to spadlo z nebe a nikde si to neprecet?

Jinak diky aspon za tohle.
se nemusis hnedka vztekat ne?
budu teda radsi mlcet, protoze je fakt tezke se zavdecit :/

priste se zeptej na konkretni otazku, na kterou jde dostat odpoved do 10ti radku, jinak ti neodpovi nikdo
Nikdo nerekl, ze jsem nevdecny, tak klid :-)

OK, uznavam, ze muj dotaz nebyl definovan dostatecne. Mohl bys tedy byt tak laskav a ukazat mi jednoduchy priklad, jak se to psalo "za stara" a jak to vypada nyni? Myslim to uprimne.

Diky.
zkusim to rict jinak - jednoduse a primo
driv se braly data z ruznych zdroju (get,post,cookie,session,environment) a v nastavenem poradi se to pripadne i prepisovalo pres sebe kdyz byla ve vice zdrojich promenna stejneho jmena
ted se to nedela (rozumej nedoporucuje), takze misto $id pristupujes treba k $_GET["id"] atp.
Perfektni, takhle sem to potreboval.

Diky.
Mno, tak zase otravuju :-)

Mam v cely strance jednu bunku, kterou podle kliknuti obmnenuju pomoci include...

presny prikaz je: include($stranka[$id]);

ten jsem predelal na: include($stranka[$_GET["id"]]);

dale mam definovano napr.:

$stranka[0]="hlavni.html";
$stranka[1]="srazy.html";
$stranka[2]="kniha.php";

a jakykoliv html odkaz je ve tvaru: index2.php?id=cislo

A jak mam tedy tento odkaz predelat "novym" zpusobem, aby to nikdo pak nemohl davat to prikazove radky? Tedy bez otazniku a promenne za ni v prikazove radce?

Opet predem diky...
<HTML>nejde o to predelavat odkazy, vzdycky bude mit clovek moznost to tam nejakym zpusobem poslat na ten server
jde o to, aby server rozlisoval, co prislo odkud

tzn. ze kdyz napr. pouzivas session promenne, tak moci $_SESSION["neco"] pristupis pouze k te promenne a nejde do toho prostoru zasahnout pridanim nejakych parametru na GET ci POST

ono je to mozna matouci, samo o sobe to zadnou bezpecnost neprinasi, jen to zacinajicim programatorum pomaha nektere chyby nedelat
na druhou stranu to uz pak ale neni tak hezky primocare a jednoduche (takze PHP ztraci svou hlavni prednost)</HTML>