Da se v mysql nastavit aby se id....

Da se v mysql nastavit. Kdyz vymazu databazi nejakej zaznam pres ID tak aby se vsechna id seradila tak aby po smazanem id nesbilo volne misto nebo mezera. To znamena ze tim padem se nestane ze budu mit zaznamy napriklad 1,2,3,,7,8,9,10 ale ze se to posune aby to bylo zase nejake poradi to znamena 1,2,3,4,5,6,7. Doufam ze jsem to dobre napsal :)
Pokud tam máš autoincrement tak to automaticky nejde (vlastně ať to máš generováno jakkoliv). Můžeš to pouze ručně pomocí UPDATU přepsat, ale přijde mi to zbytečné.
ok uz jsem to ¨zkousel je to tak jak pises ale nevadi. nebylo to tak nutne ale i tak dikes :)
Ono tam totiž "id" coby primary key s auto_increment není od toho, aby pěkně vypadalo (bylo pěkně seřazené), ale aby splňovalo svůj úkol. Tedy každému novému záznamu vygenerovalo jedinečné číslo.

Jestli zůstanou nějaká čísla nepoužita vůbec nevadí. Když použiješ id int(11) NOT NULL auto_increment, není se třeba obávat, že brzo všechna vyčerpáš :-)

A pokud id chceš mermomocí upravit (úplně to nezavrhuju a taky to občas dělám), můžeš použít UPDATE. Pozor, ale databáze si pořád pamatuje, na kterém id skončila, takže ti může "nežádoucí" mezera vzniknout znovu.

Nejlepší asi máš si db dumpnout, ručně si id přepsat, a pak ji znovu nahrát (i s CREAT TABLE).
No jo, int(11) Ti asi opravdu hned tak nedojde :-))

Teda ručně přepisovat databázi to je teda uchylárna :-)
> Teda ručně přepisovat databázi to je teda uchylárna :-)

Samozřejmě, že to půjde i skriptem! :-)
Ale mi se ho tady z hlavy psát nechce ....
upravovat autoincrement ID je nesmysl...
nema to aboslutne zadne opodstatneni.
kdyz jsem s mysql kdysi zacinal take jsem o chtel radit a vadili mi mezery.. ale postupem casu jsem pochopil ze vsech mnou vytvorenych sloupcu je prave tento ten nej :)