upload a COPY

Dobry den,
potrebuji truchu usát vase chytré mozky a zeptat se na radu: u me na localu mi upload obrázku funguje, problem je pkdyz ho eFTíPnu na www.wz.cz. takle vypada zdroják, vysvetleni pod a dotaz je pod nim:

if ($img3_type=="image/gif")
{
Copy($img3, "\Apache\htdocs\obr\vyr\alch3.gif");
echo "Obrázek číslo 3 se nahrál"; ?><br><?php
$cesta_3="\obr\vyr\alch3.gif";
}
tak to je ten zazrak :) problem je ze se (aspon se to tak jevi) na serveru neprovede prikaz copy, nebo ( a to je pravdepodobnejsi) zkopiruje nekam do prcic (chodak spravce serveru - omlouvam se mrzi me to...) protoze nehodi zadnou hlašku, nema prostesty dojede cela stranky no problemo...
Jako cestu tam mam dat kdyz soubor ze ktereho volam je v rootu a kam potrebuju ulozit je: "\obr\vyr\alch3.gif" ???

Díky za každou (jakoukoliv) pomoc...

S díky Petr
Zkus fci move_ulpoaded_file (www.php.net), tohle ti fungovat nemuze....
Cesta kam se uploaduje soubor včetně názvu je v proměnné jak jsi pojmenoval to formulářové políčko. Adresář bych Ti zde sice mohl napsat, ale název se stejně přejmenuje. Ta proměnná je ale myslím asociativní pole a jeho popis najdeš v manuálu. Obsahuje pak také typ a původní název souboru atd. Zkopírovat to můžeš pomocí copy, ale lepší je použít fci move_uploaded_file(). Pokud si nerozumíš s manuálem, tak až budu mít víc času, rozepíšu se konkrétněji.
Dobrý den...
Vypadá to že jsem na to přišel jak to má vypadat...
Použil jsem relativni cestu a prikaz copy (udejne je to jedno zda použijete copy nebo move_uploaded_file ). Ta cesty vypada takle... už jsem jí predtím zkousel ale já blb měl opačny lomítka... necht je to tedy varovaním pro ostatní nováčky... :)

if ($img0_type=="image/gif")
{
Copy($img0, "./obr/vyr/alch0.gif");
echo "Obrázek číslo 0 se nahrál"; ?><br><?php
$cesta_0="/obr/vyr/alch0.gif";
}

Děkuji The Rootovi a Andrewovi za snahu a ochotu pomoci, snad Vám to někdy někdo za mě vrátí (nebo já osobně,a le tomu nevěřím, že bych svedl)
Mno absolutni cesta byla totiz uplne blbe, absolutni cesta cos napsal mohla chodit tag u tebe v PC, ale ne na wz, uz jenom proto, ze adresar tviho webu je /w3/wz.cz/a/argos/ a ne /apache/htdocs a navic na Linuxu v ceste pouzivat \ mno radsi bych to ani nezkousel :)))
Přečti si php-manuál (http://www.php.cz/manual/cs). Tam určitě něco najdeš.

Nevím, jestli je copy() tady povoleno, ale dnes se používá move_ulpoaded_file() a is_ulpoaded_file()

Byla totiž odhalena bezpečnostní skulinka v postupu s funkcí copy(). Nevím, jak je to přesně, ale funkcí move_ulpoaded_file() je zaručeno, že chceme kopírovat soubor, který je opravdu uložen na serveru (je uploadován). Problém byl myslím s tím, že pomocí copy() se nějak dalo nakopírovat i soubor odjinud.

Takže, jestě jednou, najdi si např. na www.php.cz aktuálně doporučovaný postup uploadování a uprav si ho pro sebe.