Jak vymazat obsah souboru?

Nazdarek.Potřeboval bych vědět jak mám udělat php script a jestli vůbec jde udělat toto:
Mám texťák (zpravy.txt) a potřebuju udělat aby se mě například ve tři hoďky ráno vymazal jeho obsah.
Jak to mám udělat?Please poraďte.
Aby se ti ve 3hodiny rano vymazal - tak to by byl problem, to by musel nekde na nakem serveru non-stop bezet ten skript a v danej cas by se ti to vymazalo.
Spis by bylo lepsi to udelat tak, ze bys mel nekde na nejaky strance skript, kterej by udelal toto:
zjistil by aktualni cas.
a pokud by to bylo min jak 3 hodiny, nechal by to bejt
a pokud by to bylo vic nez 3 hodky, smazal by to

takze ten textak by se ti vymazal pri nejblizsim nacteni stranky nejakym navstevnikem.

Jinak obsah souboru bys mohl smazat tim zpusobem, ze bys ho nahradil prazdnym obsahem.
/*Spis by bylo lepsi to udelat tak, ze bys mel nekde na nejaky strance skript, kterej by udelal toto:
zjistil by aktualni cas.
a pokud by to bylo min jak 3 hodiny, nechal by to bejt
a pokud by to bylo vic nez 3 hodky, smazal by to
*/

Jo, ale stejně by musel někdo ten skript aktivovat. A když už by ho aktivoval, nevymazal by náhodou ten soubor pokaždé ?

Takže já navrhuji :

-pokud je možnost využít crona, jednoznačně cron

-použít databázi a mazat všechny příspěvky, které jsou starší než určený čas

-když už pracovat se souborem, tak třeba následovně...při každém přístupu na stránku kontrolovat, nejedná-li se náhodou o prvn ípřístup v tom dni (třeba zjišťováním existence nějakéhp txt souboru a hodnoty v něm - dejme tomu třeba firstjoin.txt). Pokud je to první přístup (soubor ještě neobsahuje Y-m-d hodnotu), pak smazat obsah souboru a uložit do něj aktuální hodnotu date("Y-m-d"); a zároveň smazat obsah souboru zpravy.txt.

V případě, že by to nebyl první přístup v tom dni (soubor firstjoin.txt už obsahuje hodnotu date("Y-m-d"); tak to prostě nechat být...

hmm...jak se tak na to dívám...než psát takové odstavce, raději pár řádků kódu :)). No...už je pozdě. Ale je to myslím napsaný celkem logicky.
>-pokud je možnost využít crona, jednoznačně cron
tato moznost na WZ neni.. viz milion predchozich prispevku
Pro: Arnie

ano, ale on chtel udelat, aby se mu ve 3 hodiny rano vymazal obsah celého souboru.
Ten skript by aktivoval nějaký příležitostný návštěvník.
Predpokladejme ze se ten skript dá na stránku, ve které se zobrazuje i obsah toho souboru: uzivatel si otevře stránku ve 2:00 v noci a zobrazí se mu obsah souboru, ve kterém se něco uložilo od 3:00 minulého dne až po současnost. Pak si jiný návštěvník otevře tu stránku ve ctyry v noci a zobrazí se mu vsechno, co tam bylo ulozené od 3:00 po současnost.
Ten skript zjistí aktualni čas a podle toho se zachová. Buď to smaže nebo to nechá.
Tím nechci tvrdit, že ten tvůj způsob by nefungoval. Ale myslím si, že ten můj je jednoduší a efektivnější.
Ten Hoppikuv zpusob se mi zda fakt nejlepsi, akorat bych musel znat ty prikazy;(
Dyt je to uplne jednoduchy

soubor se smaze funkcí
int unlink(string nazev_souboru);

a pak tam akorat das podminku, jestli se to ma provést, nebo ne-e.
dyt na tom nic neni
Vyprazdnit fajl:
FOpen("soubor","w");
2Hoppik:
to by musel nekde na nakem serveru non-stop bezet ten skript a v danej cas by se ti to vymazalo.
To by taky nešlo - viz. max_execution_time, který bývá většinou na 30s a pochybuji, že by na freehostingu byla možnost byla možnost využít ini_set

jinak pravda, dalo by se udělat i bez toho texťáku...

2Master:
tato moznost na WZ neni.. viz milion predchozich prispevku
tazatel se neptal na freehosting. Toto fórum snad není jen o wz...Já crona mám k dispozici a taky jej používám
2Arnie:

jo, skript ti nepobezi non stop. Ja sem mel namysli treba nejakej nacasovanej spešl program kterej by zavolal stránku se skriptem pro vymazání obsahu v určitej čas. Jen sem to asi špatně napsal
Ma to frcet na WZ.
Premyslel jsem ze by to stacilo udelat jenom aby se ten obsah toho textaku vymazal kdyz nekdo prijde na stranky a bude na nich sam-tak to by me taky stacilo.Ale jeste newim jak to udelat.
2Dewil: no dyt to sem tady rikal, ze by se to vymazalo tim, ze nekdo pride na stranky a ten skript se spusti a bud to vymaze nebo ne.