Guestbook

Čaufes... Mám guestbook a nefunguje mi rozpočítávání po 20 zprávách na jednotlivé stránky... Lámu si s tím hlavu už vcelku dlouho... Jak by ste to udělali vy? Takhle sem to dělal já:
<?
function Funk()
{
if (File_Exists ("gb.dat")):
echo "Ukázat příspevky:<br><br>";
$polozka = File("gb.dat");
$strana = Ceil(Count($polozka)/20);
for ($x=1;$x<=$strana;$x++):
echo "<a href=kniha.php3?idprispevek=$x>" . ($x*20-19) . "-" . $x*20 . "</a>  &nbsp";
endfor;
endif;
}
Odkaz();
?>
<hr color="#00008B">
<?
if (File_Exists ("gb.dat")):
if (!IsSet($idprispevek)) $idprispevek=1;
$zacatek = $idprispevek*20-20;
$konec = $idprispevek*20-1;
$polozka = File("gb.dat");
for ($h=$zacatek;$h<=$konec;$h++):
echo $polozka[$h];
endfor;
endif;
Funk();
?>
zapisuj to do databaze SQL
Sorry, ale nejsem na takovy urovni...
Ale uz sem vyzkoumal dalsi vec... problem je asi v souboru vkladani (insert.php)
Sorry, ale nejsem na takovy urovni...

No vidíš a já zase kdejakou kravinu řeším přes db, protože práce se soubory mi připadá moc složitá.
Jojo,to mě uř teď taky
hmm
Chmm.. ale to je v celku fuk... i kdybych to řešil přes db tak se to tam taky může vyskytnout...
2Kick :

Ano, vyskytne se to tam zcela určitě, ale dá se to udělat mnohem jednodušeji, než s tím souborem. MySQL ti spočítá celkový počet příspěvků, ten si pak vydělíš požadovaným počtem příspěvkůl na stránce a zaokrouhlíš na celé číslo nahoru, čímž získáš počet stránek.

V MySQL se taky dá zadat LIMIT vybíraných příspěvků, který si můžeš dynamicky měnit pode požadavku - třeba voláš stránku č.3 a víš, že povolený počet příspěvků na stránku je 20, tak jednoduše uděláš

$start = $page*$per_page;
SELECT * FROM guestbook LIMIT $start,$per_page ORDER BY date DESC

a máš vystaráno. Ze souboru bych se zbláznil. Dělám teďka nějakou jednoduchou galerii, rozhodl jsem se pro práci se soubory, protože do databáze bych neukládal nic jiného než URL obrázku a jeho popis a z těch souborů šílím. No nic. Jdu se v tom patlat dále.
No jo no... mam se co učit
Už sem tu chybu odhalil... tak nic danke