NUKE

Na svém počítači se mi podařilo nainstalovat "Nukeho" server. Funguje bezvadně. Chtěl bych ho "hodit do netu", ale jsem asi blbej. Poradí někdo?
když už, tak redakční (portálový) systém PHP-Nuke, Francisca Burziho. Žádného pana Nuka neznám.

Poradit ? Nahrej to na web přes FTP, přečti si install.txt a hotovo. Nevím co jiného chceš poradit.
ale bejt tebou bych ho neprovozoval na tomhle hostingu... nerozchodis ho tady od verze PHP4.3
Ani nový PHP-nuke 6 ?
Proč se zde nedá nainstalovat PHP-nuke?
tiez pouziva PHP-NUKe (teda rozbieham na tom stranku) a potreboval by som poradit. V clankoch sa da nastavit v akom jazyku sa dany clano zobrazi alebo vo vsetkych jazykoch. Nieco podobne by som potreboval aj do DOWNLOADU ale kedze som zaciatocnik (total) tak sa mi to nepodarilo
prosim o pomoc. Dakujem
A máš je nainstalované zde???!!!!
A proč by se tady PHP-NUKE nedal používat ? Co jsou to za kraviny ?
Máš ho zde nainstalovaný? Mě to hlásilo spoustu hlášek již při instalaci. Doma mi běží v pořádku.
Doma je ale doma. Já ho doma taky rozběhal bez problému a to jsem si nastavil heslo i tabulku do databáze jako mám na serveru aby se to co nejmíň lišilo případně jsem měl doma něco jako zálohu.

Ale zajímalo by mě jak je zde nastaven php a mysql, abych si to udělal doma, a kdyžtak opravil zdrojáky php-nuka.

PS: jak je nastavený tento server? (kdyžtak prosím i s popisem jak si to udělat doma, jsem začátečník a doma používám phptriad /jednoduché/)
s triadem si to těžko nastavíš přibližně jak je to tady.
Jestli chceš ale zjistit, co všechno tady je a není povoleno atd., udělej si stránku a na ní :

<?
phpinfo();
echo "<hr />\n";
print_r (get_loaded_extensions());
?>

A měl bys dostat přehled o tom, co tady běží a neběží.

To Ti ale u Nuka moc nepomůže. Já na něm fakt nevidím nic těžkého.

Mít správně nataveny údaje pro připojení k databázi, název databáze, povolit určitým souborům, popř. adresářům zápis a to je vše. Nic víc, nic míň. PHP-Nuke je plné noticek a warningů, ale ty jsou tady vypnuty.

Další, co tam občas blbne, je setlocale("LC_TIME", ...), kde nemají být ty uvozovky.

Já když něco doma dělám, mám defaultně zapnuto E_ALL pro hlášení chyb a doporučuji to každému, ale to by Tě pravděpodobě jako začátečníka (ačkoli já taky nejsem žádný big boss) odradilo hodně rychle od používání PHP-Nuka.

Normálně sem toho Nuka copni, zkus si s tím chvilku hrát a když nic, hoď sem link a někdo Ti pomůže. Já už instaloval Nuka několikrát.

Ale jak vidím, přeorientoval ses na PhpRs
No ten phpRS je českej a hlavně jednoduchej.

No ale mám zde více webů, tento bude/je zaměřenej na aikido, ale mé další stránky jsou wenca.mysteria.cz, kde běží no spíš kulhá php-nuke, dále experimentuju s post-nukem na aiki-webzin.wz.cz (no prostě samé php a mysql.
Warning: file_exists() [function.file-exists]: Unable to access themes/DeepBlue/modules/News/index.php in /3w/mysteria.cz/w/wenca/index.php on line 46

Tak mi to hází tuto hlášku - je pěkná blbost kam ukazuje ta adresa > existuje adrasa themes/DeepBlue ale dál není už nic, pak existuje adresa > modules/News/index.php. No a v idex.php na řádce je ten příkaz file_exists() s adresou a nějakými proměnými.

?Co mám dělat? kazí to stránku (i když funguje php-nuke)
<HTML>http://wz.cz/pp.html?2#4

je to novinka od verze 4.3.0, nevim co tim chcou dokazat ale ber to jako fakt</HTML>
Zjistil jsem že pomáhá dát před file_exists() z@vináč. (chytře jsem vyhledal ve fóru).

Může mit o někdo vysvětlit co se děje v php, když dám ten z@vináč?

dík
PS: dík za odkaz (ale není klikací :( nevadí). takže schová hlášení, ale chyba je pořád v php-nuku, nebo ne.

Teď jsem celej zmatenej, u mě doma na localhostu to běhá bez hlášení chyb? (že by jiná verze php?)
Další chyba:
> Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /3w/mysteria.cz/w/wenca/header.php:32) in /3w/mysteria.cz/w/wenca/modules/Forums/auth.php on line 50

na té řádce je:
> setcookie("LastVisita", $value, $time);

na stránká webzdarma (http://wz.cz/pp.html) se píše:
> Warning: Cannot modify header information - headers already sent -- Použití funkce header(), setcookie() atp. předcházel výstup kódu stránky. Protokol HTTP vyžaduje, aby byly všechny hlavičky odeslány před prvním výstupem. Součástí chybové hlášky je, v kterém souboru a na kterém řádku výstup začal.

to znaméná, že mám tu řádku smazat? nenaruším chod fóra? nebo se to dá opravit jinak?
> ale není klikací

v tom jsem asi sobec, v mem browseru na to staci doublekliknout levym a pak singleklik prostrednim (galeon kdyby te to zajimalo)
odkazy bych tu mohl povolit, to je pravda, ale dnes uz ne, nekdy jindy

> to znaméná, že mám tu řádku smazat?

nepochopil, musi to byt vypsano jeste pred zacatkem stranky, tj. to co je v /3w/mysteria.cz/w/wenca/header.php na radku 32

> Může mit o někdo vysvětlit co se děje v php, když dám ten z@vináč?

ses pekne liny cist :(
akorat to chyby/varovani nebude vypisovat do stranky, tot vse
dlho som tu nebol tak som nemohol odpovedat, ten PHP-NUKE nemam na tomto webe, potreboval by som poradit s ... ked sa napise clakon tak mi dni clankov vypisuje po anglicky a vsetko ostatne je SK uz som pozeral aj LANG subory ale tam to je tiez po SK. ako to nastavit . prosim. mam to na stranke www.zoneg.net ciao
Já už nevím, kde se to nastavuje, ale zkus se mrknout na to themes a hledat date("l d.m.Y") a změnit to na :

$dayname = array("0" => "neděle", 1" => "pondělí" atd. až do "6" => "sobota");

echo $dayname[date("w")]." ".date("d.m. Y");

Pravděpodobě to nebude v nastavení jazyka.