Nefungující GD

Mám tu stánku (mapový systém) - doma na Win+Apache 1.3.x+PHP + GD 1.6 mi to funguje vpohodě, ale tady (je tu 2.0) se mi místo obrázků zobrazuje jenum černá plocha.

Do skriptu načítám poměrně velký (1MB) obrázek v PNGčku, udělám z něho výřez (dynamicky-podle požadavků) dokreslím objeky a pošlu do browseru. Na GD 1.6 OK, tady jenom černo.

Poradí mi někdo?

Díky
Ještě drobnost: Nejprve načítám ze souboru podklad - mapa a zmenšuji její rozlišení, potom do ní vkládám objekdy - taktéž načtené obrázky (vše v .png), objekty se mi zobrazují, ale na černém podkladu a ne na mapě. Narychlo jsem doma přešel na GD 2.0 a jak vidím, tak je to to samé - taky na černém backgroundu, takže to vypadá spíše na nějakou chybu ve skripru. Něco jsem slyše, že by to snad mohlo být paletama barev, může to tak být? Moc díky všem
asi pises vysledek jako gif, ne??
-coz gd/2.0 neumi, takze pouzij imagepng() (tusim...)
Taky se mi to stalo, stacilo jen pouzit ImageCreateTrueColor() misto ImageCreate() ...

Radim
Už jsem to opravil - opravdu chyba v ImageCreate -- pouzil jsem ImageCreateTrueColor a funguje,

Obrázek nepíšu jako GIF (i když pro mapu by to asi bylo nejlepší), ale jako PNG nebo JPEG (s vysokou kompresí) - podle nastavení uživatele - JPG je menší=rychlejší, ale není tak pěkný