omezena funkce mail()? to snad ne?

Ahoj lidi, nevim cim to, ale zkousel jsem nanecisto svuj newsletter a nejdriv mi to odeslalo v pohode asi tri maily a pak uz nic, ani kdybych se na hlavu postavil. Je to asi pet minut a stale neodeslu pomoci funkce mail() jedinou zpravu :( Je mi to docela divny a nemuzu prijit na to, v cem by mohl byt zakopanej pes... Nezda se mi mozny, ze by tady(na WZ) bylo nejaky omezeni na funkci mail() nebo jo?

Dik za odpoved, Morrison
10 mail/s
A hrome !!!

10 mail/hod

:-)
>Nezda se mi mozny, ze by tady(na WZ) bylo nejaky omezeni na funkci mail() nebo jo?

...proc se ti to nezda mozny??? vzdyt je uplne normalni ve sferach freehostingu, aby ta fce byla uplne zakazana, tady to omezeni je IMHO vice mene nadstandart :-)

m.s.
Tak to je dost neprijemny zjisteni (i proto, ze jsem se na WZ prestehoval z privatniho serveru, kde akorat nebyla v PHP nastavena cesta k sendmailu a provozovatel s tim nebyl schopnej nic udelat :(
Zajimalo by me, jestli tady nekdo ma dobre fungujici newsletter a jak ho udelal...
No kazdopadne z toho vypliva uchylit se k nejakymu z nasledujich reseni, z kterych mi teda ani jedno dvakrat nevyhovuje:

1) nejhorsi reseni - newsletter odesilat rucne pomoci mail klienta (to sem mohl rovnou zustat na starym serveru a obejit se bez funkce mail)
2) horsi reseni - odesilat newsy po deseti skriptem (musel bych se denne pripojit asi sestkrat, abych pokryl soucasnej pocet registrovanejch uzivatelu, nehlede na fakt, ze prvni "varka" adresatu by mela informace o nekolik hodin drive, nez posledni... )
3) 2. horsi reseni - odesilat newsy po deseti skriptem, odesilani dalsich deseti za dalsi hodinu by zajistil nahodnej navstevnik stranky (vyhoda-nemusel bych se pripojovat nekolikrat denne, kdykoliv chci odeslat sebemensi zpravu, nevyhody to ma vsechny drive jmenovany, navic nekdy nemusi bejt traffic ani ten jeden clovek za hodinu... :(

Nenapada me ani jedno vyhovujici reseni, za tehle podminek se proste asi newsletter delat neda :-(((((((((
Sakra deset za hodinu je fakt malo. Mnohem rozumnejsi by bylo omezit to treba na 240 za den, a ne na 24* 10mailu/hod

Morrison
omezeni mailu uz se odiskutovalo dostatenecne kdysi...

celej problem je v tom, ze pokud na freewebu povolis sendmail, dojde k jeho zneuzivani jako spam brany. takze tvoje reseni 240den vlastne neni zadne omezeni - na odeslani stavnate davky spamu by stacilo par uctu a z tech to postupne rozesilat. imho freeweb s povolenou fci mail nenajdes a pokud ano, dlouho to tam nebude - vsak se schvalne porozhledni kolem.

tvuj problem je resitelny napr. pomoci vlastniho smtp klienta napsaneho v php - budes ale potrebovat nejaky server, ktery ti dovoli skrz nej odesilat (projdi si historii - hint: zkus hledani:-) dalsi reseni je odesilat to od sebe z domu - kazdy poskytovatel pripojeni ti dava k dispozici jejich smtp branu, takze ten skript spustis z local pocitace (to muze byt nekdy i vyhodnejsi - timeout, safemode atd...:-) nebo na to pouzijes primo urcenou aplikaci - tak jsem to kdysi delal ja :-)

m.s.
Predem diky za postrceni, fakt jsem projevil notnou davku tuposti, kdyz me nenapadlo odesilat to z myho lokalu :o|
Kazdopadne s freehostingem mam prvni zkusenost tady, na WZ. To na vysvetlenou meho rozcarovani nad omezenim tyhkle funkce.

Kazdopadne jeste jednou dik a zatim, Morrison.
No myslím, že je to super, že to alespoň nějak funguje ne? Holt je to freeweb a na to to postačuje většině uživatelů. 10/h mi připadá dost. Pravda je, že ne na newsletter. Jak je to na placenejch hostingách?
tak na placenych sluzbach samozrejme zalezi na tom, na cem se dohodnete - proto je se dobre nejdrive poradne zeptat, za co platis :-) vetsinou je to ale tak, ze ve smlouve je zakaz spamu, takze pokud odesilas maily nejak neeticky nebo tim ohrozujes server (to se tyka nejen tech emailu), vzdy se da primo urcit osoba, se kterou jednat a pripadne upravit_and/or_zdrazit/zrusit podminky s konkretni osobou.

jak toto chces zajistit na freehostingu, kde je kazdy velkej machr schovanej za rouskou anonymity? :-) zde nepomuze nic jineho, nez omezovat maximalne pro vsechny ucty - liberalni podminky na freehostech je jeho brzka smrt :-)))

m.s.