Počet uživatelů on-line

Mno, tak jsem zas z5:-). A rovnou z dotazem... přemýšlel jsem, jak asi nejlépe udělat kolik lidí si čte web aby to bylo relativně objektivní (je mi jasné, že se to nedá přesně) mno, jako první mě napadlo pomocí IP, což ale zas např. někde v síti nebude objektivní... resp. ve větší síti, dále mě napadlo, že by to šlo udělat přes sessions/cookies ale u cookies je problem, ze kdo je bude mit vyple tak nic a sessions jsem nikde nenasel, jak se nastavuje cas... Resp. pouze pro jednu sessions, mam jich tam pouzitych vice. No tak mi poradte:-))).
mne npadlo toto je to sice takova blbost ale mohlo by to fungovat bez pouziti cookies sessions
princip spoziva v tom ze pocitadlo bude v ifrejmu a do polozky src
za nazev soubaru "online.php?id=nejaka silenost" vykeneruji nahodnou silenost a iframe budu obnovovat
teba po 10 s s tim id v adrese si pak uvnitr skriptumuzs delat co chces
a co se tice session tak nevim v cem by mnel byt probem reseni problemu
s poctem online uzivatelu je asi stejne jako z reseim poctu prihlasenejch uzivateu adhlaseni jiz neaktivniho uzivatele z chatu
lukasiku, pokud si dobre vzpominam, nebude to ani rok, co jsme se tady o tom bourlive dohadovali. kde jsi celou dobu byl? mazal jsi si pamet, aby jsme mohli zacit od noveho roku znovu? :-)

m.s.
ja mam taky jeden napad udelej neco jako cte si nas <?echo rand(1000) ?> nebo jak je ta fce na nahodny cisla :-) (stejne sou takovy veci na nic)
hlavne myslim ze je picovina zapinat session jenom kvuli poctu lidi na strance.. ta ip adresa je celkem v pohode, ten problem s proxynou muzes vyresit pomoci $HTTP_SERVER_VARS["HTTP_X_FORWARDED_FOR"].
no a jestli uz mas zaply sessions tak neni nic jesnodusiho nez zapisovat do naky databaze
session_id,cas posledniho pristupu
a vypisovat vzdy pocet od urcityho casu.. (a ty ostatni obcas mazat:)
No jo, neco obdobnyho jsem uz snad resil:o))). Neva, jdu to resit znova^_^.

Bohdan: Co v te promene je?
LAN IP (coz v kombinace s $REMOTE_ADDR) jednoznacne urcuje klienta..
je to ale prenaseny v http hlavicce, takze neni dobrej napad tak resit nejake zabezpeceni.. na pocitani uzivatelu je to ok
Jo, řešíl bych to jako bohdan. Chtělo by to občas reloadnout pro aktualizaci, ale nemám rád iframe, jak někdo navrhoval.

Ad "kde jsi byl": Kde jste vlastně všichni byli, když WZ byl v háji. V té době se na fórum vrhla banda lidí, co na něco nadávali a než to míra podmínil přihlášením (vložení příspěvku), bylo to tu o strach :-)
Andrew: No prave proto, 100ky prispevku typu miro ty kretene a podobny a vubec jsem nemel chut/naladu furt psat mira za to nemuze.... tak jsem je nechal at se vyrvou s tim ze se vratim az ti zase bude klid... ale neveril bys jak hnedka webzdarma.cz se zvysila navstevnost:-)))). [myslim hlavni stranku]
No, ja jsem ze stejneho duvodu nic nepsal a jen jsem to strucne prohlizel. Rikal jsem si, ze je zajimavy, jak lidi co jsou na tomhle auditku normalne, tak behem krize se neucastnili, zato se zde objevila banda individui, kteri sem nikdy driv nic nenapsali a ted jen rvali, jak prisli o vsechny data.

Jo a k tomu poctu lidi na strance. No ja totiz pouzivam ramy a mam na sve strance takovou paticku s blbostma typu cas, datum, posledni modifikace, svatek, pocet navstev a taky on-line uzivatele, no a ta se mi pravidelne reloaduje a zapisuje uzivatele do databaze. Kdyz tam jeste neni, tak ho pricte k pocitadlu a kdyz uz tam je, tak jenom modifikuje casove razitko. Dale take kontroluje jak dlouho uz se tam nekdo kdo tam ma byt nezapsal (jak dlouho se to nereloadovalo] a kdyz to prekroci nejakej cas, tak ho to smaze. Jde jen o to, zvolit vhodny cas reloadu, aby se to nenacitalo moc casto, ale zase aby to bylo dostatecne.
Hm... nevidel jsem duvod tady byt kdyz to tu padalo... kdyz tady vsichni rvali, nadavali a.... No proste hruza, precetl jsem par prispevku a skoncil jsem:-). Protoze pak se vsude opakovat... kaslu na to;-).

Inteligentne jsem si pockal az to tu zas bude normalni... a dockal jsem se:-).
Jo jo, fakt mě z toho bylo skoro na zvracení, když jsem to pročítal. Teď už je tu zase klídek a tvořivá nálada.
jj:-).