Cookies

Jak smazat na uživatelovi cookies např při odhlášení ze stránek? je to určitě hračka, takže? :-)

díky
do log_out.php das

$cas=time()-100;
setcookie("nazev","",$cas) ;
ovsem musis mit natavenu platnost cokie pro celu domenu
mam pocit ze staci kdyz nastavis hodnotu cookie na prazdnej string a on se smaze.. ale nevim, abych nekecal
Jasný díky, a jak nastavím platnost cookie pro celou doménu? Já jsem je nikdy nespecifikoval .. díkys
podle manualu :
setcookie ( string name [, string value [, int expire [, string path [, string domain [, int secure]]]]])
string path == "/" plati pro vsechny soubory za lomitkem
A co znamenají ty hranatý závorky? Já jsem tento zápis zkoušel, ale nefungoval ... házelo to chyby (a to jsem to dělal podle knížky).

BTW Jakej je rozdíl mezi cookies a session? Mě to připadá skoro stejný, aspoň využití jë stejný .. ne?
Session je platná pouze po dobu, co je uživatel na stránkách (pokud je správně použita...), zatímco cookies se ukládají na disk návštěvníkova počítače a když pak přijde třeba za týden, pak za předpokladu, že si cookies nesmazal můžeš přečíst hodnoty jeho cookies. - třeba přezdívku, která se bude automaticky vkládat do pole login (ukládat do cookies i heso by nebylo dvakrát bezpečné), nebo identifikátor uživatele, jazykové nastavení - v př¨ípadě že máš vícejazyčné stránky, můžeš si tam uložit datum poslední návštěvy a pak uživateli při příštím přístupu zvýraznit to, co je nové (viz. třeba toto fórum) atd. - tohleto bys pomocí session neudělal.

Pokud ale nepotřebuješ ukládat cookies, může Ti být jedno co použiješ. Sessions mají tu výhodu, že jim kdykoliv přiřadíš nějakou hodnotu a tu pak můžeš využít, jsou celkem bezpečné a dají se jednoznačně identifikovat pomocí $PHPSESSID¨, zatímco cookies má počet hodnot omezený, má určitou syntaxi a někteří lidé mohou mít přijetí cookies zakázáno a pak jsi v háji.

Obojí má své pro i proti, záleží na konkrétním využití.