předávání proměnné s lomítkem mezi soubory

Prosím vás, poraďte mi jak to mám udělat, aby se mi správně předala proměnná se zpětným lomítkem uvnitř.
Z prvního souboru se odkazuji pomocí javascriptu na další stránku php, kam předávám tu proměnnou se zpětným lomítkem ( \ ).
Vždycky se mi ale všechny lomítka během toho vymažou.
Zkoušel jsem už jakýsi urlencode a urldecode, ale nepodařilo se mi to.
Prosím poraďte.
Dík.
no sice me nedochazi jak nazev promenny pises do nejakej fce ale to je jedno.. jestli ti to pomuze tak mam dojem ze fci htmlspecialchars zpetny lomitko nevadi .. teda aspon v textu a pokud ti to bude delat problemy dej pred to zpetny lomitko jeste jedno zpetny lomitko :-))
fakt nevim jak to myslis s tim javascriptem:) nechces to sem napsat? jinak to nekdy muze byt fakt docela problem, hlavne kvuli 'uzasne' vlastnosti magic quotes, ale dycky to de nejak osetrit, zalezi kde to mas.. dost dulezity funkce jsou addslashes() a stripslashes(), atk se na to mrkni
No myslím to takhle :
1.soubor


<body>
<?

zapis php

$Grafika="C:\Program Files\";

?>
<script>
top.NAHORE.location='Stat.php?Grafika=<?=$Grafika?>';
</script>
<?

?>
</body>


2. soubor ( stat.php )


...
<?

echo $Grafika;

?>
....

V prvním souboru se odkazuji javascriptem do rámu a potřebuju předat proměnnou $Grafika.
Tak ten druhej soubor mi zobrazí pouze toto : C:Program Files
Vynechá mi tam zpětný lomítko a ani nepomáhá , když ho zdvojím..
Jo. Super. Díky moc Bohdane, už jsem to vyřešil. Jde to s tím addslashes a stripslashes...Díky :-)
Pokud to píšeš přímo tak lze použít i separátor, kterým se pak odlišuje speciální znaky. Tím je zpětné lomítko.

Takže v tvém případě stačí upravit to takto:

$Grafika="C:\\Program Files\\";


Tímto způsobem lze poučít i jiné spec. znaky jako " ' \ $ ... u těchto znaků stačí předtím přidat zpětné lomítko.

Tomík.