Nové PHP???

můžu se zeptat jestli hodlá webzdarma updatovat PHP na verzi alespoň 4.2.2 nebo nejakou jinou kde už fungujou superglobální proměné dneska jsem celej den dělal web a samozřejmě protže jdu s dobou tak jsem využival superglobálních proměných a když se na to kouknu tak mi to nejde! snad to napravíte a nahodíte verzi vetší než 4.1.x
ja uz cekam asi mesic na to, az poradne rozchodej stavajici verzi... a svuj web si uz hodil na pipni.cz protoze tady to asi fungovat nebude...
ale stavaj se i horsi veci...
Co to jsou superglobalni promenne?
ach yo tak jestli tohle nevis tak se divim ze programujes v PHP bezpecne
superglobalni promena je napr. toto $_GET["var"] je to nahrada za $HTTP_GET_VARS["var"]

hele radsi si prostuduj nove PHP co vsechno umoznuje tady mas link k superglobalnim promenym: http://www.php.net/manual/en/printwn/language.variables.predefined.php
:-)

pouzivani superglobals->bezpecnost ??

to sem nevedel... :-)

myslim, ze tam mnohem vic zalezi na trochu jinejch vecech, ne??
no to taky jde tam i o jiny veci treba i o to ze ve vlastnich fcich uz nemusis tu promenou davat do global ale muzes s ni pracovat rovnou a bezpecnost je v tom taky

ve si priklad neco dulezityho posilas napr. pres session a nepouzivas superglobanich promenejch tedy v tomto pripade $_SESSION["var"] no a nejakej blazen ti napise do URL napr toto index.php?var=neconeconeco
no a ted budes delat vypis ty hodnoty session bez registres globals a vypise se ti obsah URL protoze PHP nevi odkud ma pozadavek brat
ale za to kdyz pouzijes $_SESSION["var"] tak PHP je hned jasny ze ma pracovat se session promenou a zbyly promeny ktery sou definovany pod stejnym nazvem ji nezajimaji

pokud se milim oprav me :-)

>pouzivani superglobals->bezpecnost ??
no kdyz na tom podhy trva tak bych mu to nebral, ale myslim ze obracene uz to neplati..
jednak to neni problem osetrit jinak, krom toho ten priklad co pises by nefungoval protoze kdyz mas zaregistrovanou nejakou promenou jako session tak automaticky prepise tu ziskanou metodou get

no a v pripade ze ji treba registrovanou nemas tak je stejne lepsi (a bezpecnejsi:) to delat
if(session_is_regisered("var"))...
nez
if(isset($_SESSION["var"]))...

no ale mas pravdu, nejaky vyhody to prece jenom ma... :)
jj mas naprostou pravdu ten priklad byl fakt dost blbej ale treba neco prenasis postem na druhou stranku a nikdo ti to da v URL pak se ti vypise URL ne ale to je jedno je to o neco bezpecnejsi a navic kdyz v php.ini je to defaultne vypnuty tak to ma taky svoje opodstatneni

ale nebudeme se hadat sice ti to prida urcitou bezpecnost ale hlavne univerzalnost kdyz budes pouzivat tyhle superglobalni promeny tak ti to pude na kazdy verzi PHP myslim od verze 4.1.x a to i kdyz bude register_globals off nebo on v tom je asi ta nejvetsi vyhoda
hmm tak jak koukam tak se ani noveho PHP nedockame

dneska jsem zkousel svoji tridu na prihlaseni vsude funguje ale tady se proste ani nehne

pokud chce mit WebZdarma kvalitni hosting tak at s tim opravdu neco udela je hezky ze tady updatovalo PHP s novymi funkcemi ale k cemu nam to bude kdyz stejne pojedeme na stare a zrejme i zaostale verzi PHP!!!
ok uplne stebou souhladim vytvoril jsem si graficke statistiky a zjistil jsem ze tady neni potrebne verze knihovny gd (musim pouzit textove nebo to cele prepracova -moc se mi do toho nechce)