404 page

S php teprv zacinam, potrebuju, jestli by mi nekdo neporadil:
Chci mit ve vlastni 404 strance php script, kterej by mi ulozil do nejakeho souboru jmeno stranky ktera na ten neexistujici soubor ukazovala. (a popripade i nazev toho neexistujiciho souboru.

Predem diky.
Teoreticky zbytecnost.. bud tam stranky das a otestujes nebo to odflaknes a pak je tam 404 !!
Nerekl bych, ze je to uplne zbytecnost ... chybka se muze vloudit velice snadno. Nemyslim ani tak v jedny verzi stranek, ale pokud se s letama struktura stranek meni, snadno se zapomene na to, ze nekde byla stranka zaregistrovana nebo se nekomu libila a nekam si stary URL poznamenal ...

Reseni je asi takovy to ...

Do korene svyho adresare umistnit soubor `.hraccess` a do nej napsat, ktera stranka obsluhuje chybovou stranku, naprikald:

ErrorDocument 404 /missing.php

Do tohoto souboru pak napsat zalogovani prislusnych informaci a zobrazit neco inteligentniho uzivateli :o)

V ty strance `missing.php` lze vyuzit PHP promenych $HTTP_REFERER a $REQUEST_URI

Radek
mam malinkatej dotaz...kdyz se uzivatel menuje treba Lynx a nekdo na chatu napise lynx s malym L uz se to nezvyrazni...co s tim??:-)
musíš si přezdívky z chatu vypisovat na malí písmena...

Jiank radku není to náhdou ErrorDocument 404 ./missing.php
?

Ale to je jen odhad...
ma spatny odhad lukasiku
je to ErrorDocument 404 /neco.php
jesi sem to dobre pochopil..myslis tim vypis z databaze previst na maly pismena nebo rovnou pri registraci previzt na maly pismena? to s tou registraci by se mne moc nelibilo nekdo tam ty velky pismena chce mit
To je faj nápad s tím skriptíkem. Konečně inspirativní dotaz. Dík
lynx: eregi_replace("(lynx)", "<b>\\1</b>", $string);

jak snadne :)
ten soubor se menuje '.htaccess', ne '.hraccess' :-)

- ale ja sem zil v domneni, ze to tady nefunguje :-)

j
Diky jkt za odhaleni chybky, ale od nedavna 404 uz funguje ... osobne jsem to otestoval :o)

Radek