chat aneb pomozte

Ahoj,
Mám udělaný chat, ale problém je v tom že při každém odnovení se přenáší příliš mnoho dat.. vím že řešením je načíst jen poslední novou zprávu ale stejně potřebuju zobrazit i určitý počet těch starších samozřejmě a v tom je ten problém...
Nemůže mi někdo poradit nějakou teorii na tento problém ? dík
Ak chces na stranke zobrazit poslednych x odkazov, musim ich nacitat vsetky, ze? ;)

Inak to nejde...

Ghaan
http://ghaan.cjb.net
Napadla mě varianta ukládat do dalšího souboru počet znaků v jednotlivé zprávě a podle toho potom přesouvat pozici pomocí fseek... co ty na to ?
Neviem, ci myslis presne toto ale spravy ukladaj pomocou fcie FPUTS a nacitaj ich zase pomocou FGETS.
Fgets nacita zvoleny pocet znakov, pokial nenarazi na znak "koniec riadku/novy riadok".
No nevim jestli to chapu dobre, ale proc si pamatujes vsechny radky? nech aby si chat pamatoval treba jen poslednich 20-50 prispevku a jen ty prenasej. starsi umazavej. to se da udrzet potom data par kilo a to je potom rychlovka...

martin s.
Ale když mám volitelný počet vypisovaných zpráv max. 100 tak a někdo má třebajen 20 tak to musím nějak udělat ...
Tak si zistuj kto to ma ako nastavene... trebars pomocou cookies si uloz nejaku premennu napr. $pocet, ktora bude obsahovat pocet vypisovanych sprav, ktore si uzivatel zvolil.
Ak najnovsie spravy budes zapisovat na zaciatok suboru, potom nebude problem vypisat poslednych 20 sprav zo 100.

Ak si s tym nevies rady, tak mi napis - poslem Ti ukazkovy zdrojak...
Na začátek soboru si to nemůžu dovolit... to bych musel pokždé přečíst celej soubor a pak ho znovu zapsat... to je nesmysl, jde to jedině na konec
Tak fakt neviem, potom uz len cez MySQL...