socketove funkce nefunguji, proc?

Mam doma PHP 4.1.1. a odmita mi akceptovat socketove funkce (socket_create, socket_bind apod.). Jenom fsockopen() zvlada. Proc ty funkce nezna, kdyz je ma umet uz od 4.1.0? Je to tim, ze maji experimentalni status? Zmenily se od te doby nejak? Hledal jsem tutorial na netu, ale tam jsou ty funkce nazvane jenom listen, bind apod., to mi PHP nebere taky.

Pokud vim, fsockopen je vyuzitelna pouze pro klienta, ne? Tezko pomoci ni muzu nejak vyrobit server, ktery vytvori socket a pak na nejakem portu nasloucha a ceka na pozadavky...
Jako obvykle si odpovim sam :-) Zrejme nebyla pri instalaci prikompilovana podpora :-) Takze ./configure --enable-sockets :-)
nadpis "socketove funkce nefunguji, proc?"

ted myslim server WZ....hodily by se

Diky za respond
Safra....no tak prej kvuli spamovaní...ale zakazat tak užitečnou funkci kvuli nejakemu spamu...když budu chtit spamovat, tak si už nejakou cestu najdu.
Skoda
Tiez by som dost potreboval socketove funkcie. Nieje nejaka moznost si ich zapnut, napriklad cez .htaccess? diky
Na co proboha potřebujete socketové fce(); ?
A náhodou přístup k php.in by jste nechtěli?
Socketovými funkcemi lze vytvořit servr. Zkoušel jsem to.
A dá se tím taky skoro neomezeně spamovat (např. odesílat formuláře metodou POST) :-/ což je právě asi jeden z důvodů, proč je to zakázané. A nejen spamovat.

Takže mě to sice taky štve, ale chápu to.

(No ale pokud máte pevné připojení k internetu, doporučuju připíchnout si vlastní servr :+)

(Socketové funkce jsou pravděpodobně jediný způsob, jak odeslat data metodou POST.)
Jak jsem tak zkousel AJAX, tak jsem si vsiml, ze i on umi posilat data metodou POST. Takze s trochou kombinaci PHP, lze sockety klidne nahradit.