XP

Hele, nemáte s tim skušenosti? Můj kámoš nemá IIS tam kde já, přestože ho má nainstalovaný stejně jako já... On má český XP a já Englický
Mno, xpčka mám také, ale IIS jsem tam nezkoušel, max apache a ten jede v poho...
Ja XPcka mam ... IISko jsme mel ... presel jsem na Apache ... uz me nebavilo shanet zaplaty :)

Rad bych ti poradil nejak konstruktivne, ale co myslis tim "Mit nekde IIS???"

IIS bud bezi nebo ne ... tusim, ze pri instalaci si nemuzes moc vybirat, kam a jak ho dat :)

Jinak tu administracni konzoli muzes mit pristupnou z nabidky start pod Administratorskymi nastroji v Prislusenstvi nebo pokud jsi sikovnej, tak si ji muzes nastavit hned do nabidky start ;~)

Radek
Hele, kde seženu IIS? Asi ho taky budu muset vyzkoušet...:-).
V XPckach by to mela byt standardni soucast instalace ... podivej se do Ovladaciho panelu ... Pridat a ubrat ptogramy ... soucasti systemu ... a tam proste zasktrtnes check box u Internet Information Service :) ... nebo tedy Internetova Informacni Sluzba :)))

Radek
hm a kcemu to je?:o).
Obdoba apache?
Da se to tak rict :))) ... jestli se k tomu ale opravdu odhodlas, tak si dej pozor, ze kdyz Apache i IIS budes mit na stejnym defaultnim portu (80) tak to asi nebude delat dobrotu :o)

Radek
Hm, díky, jak jěště to IIS spustím:o)))?
No a to je přesně jeho potíž... von ho tam fakt nemá já na to čuměl... Jo a Lukasik: Apache jsou vlastně spíš UNIX a IIS je spíš Win32
> Apache jsou vlastně spíš UNIX a IIS je spíš Win32

... tak nevim, jak to bylo mysleno, ale ... zkusim to prelozit do reci motoristicke (v tom se vubec nevyznam, ale mysim, ze se plest nebudu :) ...

Sumacher je vlastne spis Mercedes a Beda Travnicek je spis Trabant :)

Prirovnal bych to tedy spis obracene ... rozdil mezi Win32 a UNIXem je jako mezi Trabantem a Mercedesem ... rozdil mezi Apache a IIS jako Sumacherem a Bedou Travnickem

I Beda Travnicek muze jezdit v Mercedesu a Sumacher v Trabanu, ale jak to pak dopada :)))

Radek
Aha...:o).
Ale stejně mi nikdo neřekl, kde spustím IIS
>Sumacher je vlastne spis Mercedes...

...grrrrr :-) musim to opravit, neda mi to:-)!
"Schumacher je vlastne spis Ferari"
...tak, ted je to v poradku :-)))

m.s.
:-))).
No jo :o) ... odhalil jsem se :) ... kamarad rika, ze jsem jako jeho pritelkyny ... taky rozeznavam auta jen podle barvy :o)

Radek
Spíš takhle Béda může v Mercedesu ale Shumacher né. Protože IIS je čistě WINDOWS záležitost, kdežto Apache je universálni (Shumi jezdí ve Ferrari a né v Mercesesu). Jo už sem to mimochodem našel, ale uplně jinde... to je ale @!#$
Mtrkvosoft ????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???
to snad néééééééééééééééééééééééééééééé
Tak IIS již odinstalován, nasral mě když mi sežral port 80 bez dovolení... Nějak obešel i firewalla:-(.
Hmmm taky na to seru du do Apache... ale furt se mi to ňák pere
Mne je to uplne ukradeny, doma mam Apache, v praci IIS a s zadnym z nich nemam problemy. Jestli ma nekterej z nich diry, tak me to netrapi, firewall mi staci a mam silne pochybnosti, ze by moje aplikace byly lakadlem pro hackery.

A to prirovnani k UNIXu k Mercedesu a Win k Trabantu malinko kulha :-) Jak pak vysvetlit, ze 97% planety jezdi v drahem Trabantu, i kdyz je Mercedes bezplatny :-) Jenom reklamou to asi nebude, zas tak hloupi uzivatele nejsou... Treba ja mam doma nainstalovane jak Win (98), tak Linux (RedHat 7.2?, predtim to byl tusim Mandrake) a 99.99% casu jedu na Win. Kvuli neskonale vetsimu pohodli. Linux s odporem bootuji jen kdyz potrebuji neco vyjimecne napsat v Perlu.
Coooooooooooooooooo, to si děláš srandu... Jako bys nevěděl proč? Microsoft je monopolní pípsráčpíp... To co před 9 lety provedly byla ta největší sviňárna...
> Jak pak vysvetlit, ze 97% planety jezdi v drahem Trabantu, i kdyz je Mercedes bezplatny :-)

Ju, tohle je vazna trhlinka v tom prirovnani, ale jinak bych si dovolol nesouhlasit. ... mimochodem (i IIS by ciste teoreticky mohlo bezet pod linuxem (Beda v Mercedesu:o) )

> Jenom reklamou to asi nebude, zas tak hloupi uzivatele nejsou ...

Jen reklamou to neni, ale marketingem a pristupem k reseni problemu asi jo.

> Microsoft je monopolní píp...

Je, ale jestli se mu nepodari dalsi husarsky kousek, tak pevne doufam, ze jednoho krasnyho dne nebude :o)

Radek
> firewall mi staci

jojo, tohle je ukazkovy priklad toho, ze nejvetsi slabinou firewallu obecne je falesny pocit bezpeci, beze srandy, pokud nevis co to firewall je (nic osobniho proti tobe), je lepsi vubec nicemu neverit
firewall - paketovy filtr - ti fakt hodne pomuze, kdyz potrebujes, aby ten webserver k necemu byl - tj. aby se tam mohl nekdo dostat ... at uz z venku nebo zevnitr site, na tom tak moc nesejde, stejne vetsina utoku prichazi zevnitr :)

> Jenom reklamou to asi nebude, zas tak hloupi uzivatele nejsou...

mno, uzivatel samozrejme neni hloupy, tak nahlas se to rikat nesmi, ale vazne: hloupy uzivatel je redundantni vyraz, obsah toho prvniho slova je uz obsazen v tom druhem, uzivatel dela co se mu rekne, uzivatel si nevybira po dukladnem srovnani konkurencnich produktu, uzivatel ma ale taky jine potreby a ma co si zaslouzi, takze vsechno je OK

btw: perl byl naportovany i na widle, takze klidne udelej jeden mkfs a vyuzij tu linuxovou partisnu lip, treba na skladovani warezu atp. ;-)

> Microsoft je monopolní píp...

mi*ft je budoucnost, dalsi generace budou ujizdet na ms office uz od skolky, vcera jsem videl na invexu indosovskou ucebnu u autocontu a udelalo se mi mdlo a bylo mi skolaku dost lito, brrr, strycek bill se o vas postara, on vi co je dobre, on vi jak se zabezpecit na stari :)
A diskuse se rozjela :-)))

> Jen reklamou to neni, ale marketingem a pristupem k reseni problemu
> asi jo.

Jasne :-) Ale to je chytrost obchodnika. Marketingova strategie prodejcu distribuci Linuxu mi prijde dost mizerna, kdyz jsem se s Linuxem setkal poprve az nekdy na vejsce, kdy jsem sedel s nekym v hospode a ten dotycny mel IQ cca 160, zato si neumel zavazat tkanicky a krome Linuxu nebyl schopen konverzace o nicem :-)

> Microsoft je monopolní píp...

Monopol neni nikdy dobry, uz kvuli tomu, ze Windows by podle me mohly klidne stat polovinu toho, co stoji ted (nemluve o cenach upgradu). Zase ale jsem mu treba vdecen za IExplorer zdarma, vyzkousel jsem snad sest prohlizecu a IExplorer u me vede :-)

A co je firewall, to nahodou vim :-) Falesny pocit bezpeci mam pouze proto, ze pokladam naseho spravce site za mimoradne inteligentniho cloveka, takze predpokladam, ze diky jeho skvelym nastavenim projdou presne jen ty pakety, ktere maji :-)

> hloupy uzivatel je redundantni vyraz, obsah toho prvniho slova je uz
> obsazen v tom druhem, uzivatel dela co se mu rekne, uzivatel si
> nevybira po dukladnem srovnani konkurencnich produktu, uzivatel ma
> ale taky jine potreby a ma co si zaslouzi, takze vsechno je OK

Mno... ja kdyz jdu koupit treba DVD prehravac, tak koupim JVC rekneme za 7000. Nepochybuju, ze nejaky cinsky vyrobek znacky Sonashit ma desetkrat lepsi vlastnosti za pouhych 1500 Kc, nicmene me to proste nezajima - castecne jsem ovlivnen reklamou a castecne sazim na znacku, ktera v pristich letech urcite nekrachne :-)

Krome toho mam na praci milion jinych veci, nez pronikat do operacniho systemu :-) Kaslu na ty kecy typu "prectete si X-strankovy manual a mozna... mozna pochopite kousek Linuxu". Ja nainstaluju windows a bez manualu vim, ze mi to nejmin tri roky bude fungovat. V linuxu jsem poradne nezprovoznil ani mys (ani po tydnech procitani manualu, FAQ a zvani linuxovych expertu k sobe domu :-)
>>. Ja nainstaluju windows a bez manualu vim, ze mi to nejmin tri roky bude fungovat

3 roky? Docela krutej odhad... Mě nefunguje dýl jak rok
A myslis, ze to neni tvoje chyba? :-) Asi ses hrabal tam, kdes nemel :-) Kvuli phpecku nebo hram neni potreba rozvrtat cely system :-)