Šeptání na chatě

Ahoj, Chytré hlavy!

Chci se Vás zaptat, jakým způsebem by se dalo řešit šeptání v chatu. Nepoužívám žádnou databázi ( zatím). Nechci skript ( i když by se jistě hodil), stačí jen nasměrovat....
Díky a mnoho zdaru v PHP a mySQL!

RAMDAC
podivej se na http://barakuda.wz.cz jestli ti to pomuze
ja jsem to tam taky neresil pomoci sql ale pomoci externiho souboru
(nevihoda tohoto meho rseni je tato kdyz si nejaky gumacek zakaze skriptovani v js tak se chat sice spusti ale pri opousteni chatu pokud neklikne na odkaz odhlasit se tak zustane zapsany v db)
Predpokladam, ze kdyz nepouzivas DB, tak mas nekde soubor, kde jsou texty v mistonosti ... asi nejjednodusi by bylo format toho souboru upravit nejak takhle ...

Petr | Tonda | Ahoj ty beeeku :o)
Tonda | Petr | No nazdrar :-/
Tonda | * | vyhodte nekdo toho kreteeena :-<>

... a pri zobrazovani vyfiltrovat hlasky, ktery nepatri "me" ... jsou pro nekoho jinyho.

Radek
Barakuda:
http://www.webspektrum.cz/rs/view.php?rub=22&id=34

tady mas reseni jak se tomu vyhnout
to Master
tato metoda co je popsana v tom clanku je sice dobra ale muj problm to neresi na 100% protoze jestli ten gumacek ze zakazanym skriptovanim vypadne jako posledni tak tam stejne zustane (vyplati se to tam kde je velika navstevnost)
U mně hodl ten, kdo si nepovolí JS, tak má smůlu a chat mu nebude fungovat... páč celej chat je řešen na úrovni JS/PHP

Jinak doporučuju zaject na chatu a s někým si pořádně zašeptat^_^.
Ten článek má docela fajn nápad, ale když se vám správně neodhlásí zrovna ten poslední, tak máte smůlu. Takže můj chat taky prostě vyžaduje JS.
Ale měl bych pár dotazů, možná hloupejch. Všechno to mám hotový, ale zajímalo by mě, jak to děláte vy ostatní.

1) Pokud děláte chat i pro ty, co si vypnou JS, jak provedete refresh?
(přes meta tag - a funguje všude?).

2) Jak provádíte odlogování - třeba když uživatel prostě kašle na vás a zavře okno (klidně pmocí JS)
(Já to zkoušel navěsit na onUnLoad)

Jelikož se to tu jistě již řešilo, tak na mě klidně kašlete s odpovědí. :-)
1) Pokud děláte chat i pro ty, co si vypnou JS, jak provedete refresh?
(přes meta tag - a funguje všude?).

Pokud nemá JS, tak má smůlu...

2) Jak provádíte odlogování - třeba když uživatel prostě kašle na vás a zavře okno (klidně pmocí JS)
(Já to zkoušel navěsit na onUnLoad)


onUnload je totální blbost (možná jako doplněk)
Každopádně kontrolovat v DB čas kdy naposled byl zaznamenán přístup od něj...
Co je špatný na onUnload? Jestli má 100% funkčnost (což právě bohužel nevím), tak prostě jak uživatel zavře okno, vyšle to hlášku a smaže ho to z databáze. Chyba nastane pouze při spadnutí počítače a jiných blbostech. Teda ale nevím, jestli to funguje všude. Jinak kontrolovat čas v DB jsem taky chtěl, ale tohle mi nepřišlo tak blbý, i když je to asi trochu kostrbatý a hlavně to potřebuje JS.
Tak jsem právě zjistil, že by to šlo vpoho udělat celý bez JS.

Refresh se udelá v meta tagu a odlogování kontrolou času v DB a je jedno jestli ten poslední rozmlátí počítač, nebo se regulérně odhlásí, jelikož se to zkontroluje, až se zase někdo přihlásí.

Díky, já holt potřebuju přemýšlet "nahlas" :-)
To Anderew: no při psaní toho článku jsem myslel že čtenářům snad dojde že funkce pro odlogovani se nebude spustet jen pri kazdem refreshi kterehokoliv okna,ale take pred nactenim mistnosti a vubec vzdy pred tim nez se bude vypisovat kolik je tam chataru atd atd...
Já mám holt dlouhý vedení :-) Ale stejně jsem nebyl jedinnej, komu to tu nedošlo :-)
jooo tak to mate este dobry starosti...to ja to sice delam pres mysql ale tak sem se do toho zamotal ze kdyz zaznamenam do databaze posledni pristup 'lasttalk' tak to zaznamena u jednoho chatare ale u jinyho vymaze(netusim proc mam tam jasne definovanej prikaz jen pro jednoho chatare) a tim padem i odloguje...dela to pak problemy v septani i ve vypisu online uzivatelu tak sem to zrusil a uzivatele se bud odhlasi a nebo to zustane na me..nebo proste zustanou nalogovany...ale ja na to casem pridu co sem tam zmrsil jen kdyby na tohle hrani bylo vic casu :-)