Prosim o pomac - instalace PHP

Mam Win2000 s nainstalovanym PHP4 a IIS. Php soubor po kliknuti se otevre v okne prohlizece, ale misto stranky vidim jen zdrojak koku. Nevim co stim. Jestli mam spatne nastaveny php.ini nebo neco jinyho. V php jsem naprosty zacatecnik. Pomozte mi nekdo prosim. :-)
No vypada to, ze IIS nevi, ze pripona php se musi spoustet v PHP :o) Co kdyby sis nainstaloval Triadu a na IIS ses vykaslal. Doma ji mam (Apache, MySQL, PHP) a bezi vse okaj. Triadu najdes na webu, napis si v Google PHPTriad
Pokud chceš přece jen zůstat u IIS a umíš trošku anglicky, tak použij soubor install.txt ve stejném adresáři jako php.exe

Poradit ti nemůžu, protože IIS z jednoho prostého důvodu nepoužívám a jednak ho na Win98 nezprovozním.

Tomík.
PHP se mi totiz na W98 nepodarilo rozchodit a to ani s PHPTriad a na W2000 mi to taky nefacha :-(

snad ti to pomůže - http://www.sovavsiti.cz/c01332.html
Pust si tu win-konzoli pro spravu IIS ... v tom stromecku vlevo najdi pozadovany web-server (standardne je to tusim 'vychozi webovy server') ... tam klikni pravym mysitkem ... vlastnosti ...

1. Pokud chces PHP jako ISAPI ... je tam na to extra zalozka a tam to pridas (php4isapi.dll) ... ja mam s timhle spis spatny zkusenosti (obcas to padalo na hubu)

2. Dalsi moznost je na zalozce 'Domovsky adresar' tlacitko 'Konfigurace' ... zobra zi se ti dialog, kde je zalozka 'Mapovani' ... a tam mas seznam *.koncovka ... a jaky *.exe to ma zpracovat ... tak si tam pridej pro *.php ... php.exe

... jinak ... klikat, klikat a klikat :) ...

Radek
triada vs. win98 v tom nevidim problem nainstaluje se to samo
jen mozna u 2000 a xp by mohl byt problem z nastavenim zabezpečení woken
zdenek:

Mam win2000 a PHPTriad

Prisel jsem
videl jsem
nainstaloval jsem
fungovalo.

Je pravda, ze jsem musel v okne "services" vyhazet vsechny nainstalovany PHP Services a vytvorit si nove spustenim php z prikazove radky (podle helpu) a trosku upravit konfiguraci, jako document_root a otevreny port a podobne. Trosku si pohrat s konfiguraci, restartovat a pritom vse kontrolovat v taskmanageru a prikazem netstat -a (to je asi jediny zpusob, jak se dozvedet, ze Apache bezi na mnou zvolenem portu)

Jeste lepsi je nekde stahnout nejaky zobrazovac stavu site, network monitor, ktery by ukazoval ktera aplikace jak s cim komunikuje pomoci jakeho protokolu. Ja mam Keiro Personal Firewall.
Diky za odpovedi :-)