fsockopen vraci moc dlouhou hlavicku...

Zdravim,

chci prenaset parametry pres fsockopen (misto klasickeho formulare) a problemem je, ze mi to nevraci jednu http hlavicku, ale dve, resp. ta prvni je nejaka divna, nevim, co to je zac (to bych si i zjistil, ale hlavne nevim, cim to je...)

Vraci to tohle:

HTTP/1.1 100 Continue
Server: Microsoft-IIS/5.0
Date: Fri, 23 Aug 2002 09:14:30 GMT

HTTP/1.1 200 OK
Server: Microsoft-IIS/5.0
Date: Fri, 23 Aug 2002 09:14:30 GMT
Connection: close
X-Powered-By: PHP/4.1.1
Content-type: text/html

(... nasleduje obsah pozadovane html stranky ...)

---------------

A zdrojovy kod skriptu (zkraceny, pouze dulezite pasaze) je:

$fp = fsockopen ($server, 80);
if ($fp) {
fwrite($fp, "POST $path HTTP/1.1\n");
fwrite($fp, "Host: $host\n");
fwrite($fp, "Content-Length: $qlen\n");
fwrite($fp, "Content-Type: application/x-www-form-urlencoded\n");
fwrite($fp, "Connection: Close\n");
fwrite($fp, "\n");
fwrite($fp, "$query\n");
atd...

Pouzivane parametry jsou $server (treba "firma.cz"), $host (treba "akce" - je jich na serveru vic, napr. akce.firma.cz, zadek.firma.cz apod.), $qlen (delka celeho posilaneho parametru) a $query (parametr - hodnoty promennych apod.). Zda se, ze HTTP 1.0 posila hlavicku normalne (tzn. jen tu druhou cast - 200 OK), ale ja musim mit 1.1 prave kvuli tem vice virtual hostum...

Nejaky napad? Jde mi o to, ze delam obecnou aplikaci, ve ktery tu hlavicku musim oriznout a preci nebudu pokazde zjistovat, jestli poslal jednu, dve nebo treba pet. Ma poslat jen jednu a za ni \n\n. Kdyz to posle vickrat, tak asi delam neco blbe, ale co?
tebe by mela zajimat odpoved az za kodem 200, tam nasleduje vysledek odeslany pri bezchybnem zpracovani - to prece neni problem osetrit (zajistis tim, ze se budes chovat stejne jako browser). kod 100 podle specifikace ma byt jen jakysi informacni mezistav, odpoved serveru, ze pozadavek prijal a zacina jej zpracovavat. jeste jsem se s nim vlastne nesetkal (mozna je to nejaka specialitka IIS :-)...
myslim, ze pokud to ve zpracovani preskocis, nic vazneho se nestane...

m.s.
Asi mas pravdu, proste si pockam na kod 200. Holt se smirim s tim, ze kazdy webserver to oznamuje nejak jinak :-) I kdyz, jak rikam, IIS tohle v HTTP 1.0 nedela, aspon se mi to tak z meho kratkeho testovani zdalo. Holt cim novejsi protokol, tim podrobnejsi hlasky :-) To jsou mi ale vymozenosti... :-)
test kodu musis delat tak jako tak (jak jinak poznas co ti server vraci?), takze to mas jedno...

m.s.
Akorat bych to mel ulehceny, kdybych vedel, ze proste hned prvni radka je chybova/ok hlaska. Takhle treba bude na prvni radce "pockejte, vyrizuji vas pozadavek", na pate "stale se snazim", na desate "uz to skoro bude" a teprve nekde na dvacate "tak jsem stranku nenasel, smula" :-)
jenze, ze hned prvni radek (s malym em) nemusi byt ok hlaska... muze tam byt jakakoliv jina - takze testovat to musis stejne.

a kdyz si s tim das trosku vice prace a udelas si z toho fci (nebo jeste lepe peknou tridu), tak to muzes pouzivat priste i pro slozitejsi http pozadavky (simulovat browser)...

m.s.