GD knihovny

mam naistalovany phptriad2-2-1 na win98 chodi celkem obstojne ale nevim jak zprovoznit (zkompilovat) GD knihovny
nevi nekdo co stim?
>chodi celkem obstojne...

lol :-) co to znamena? ;-)))

myslim, ze GD by ve standartni kompilaci pro windows mela uz byt obsazena (gd.dll????). mozna bude stacit ji odkomentovat, pripadne urcit spravne cestu ke knihovnam. ale pokud jsi se rozhodl jit 'trnitou' cestou phptriadu, budes se muset ridit jeho dokumentaci (cert vi co a jak tam je defaultne nastaveno;-) ...

m.s.
Já se nejdřív vydal cestou apache + php ruční potom php triad a jsem spokojen;). Konfigurovatelné to je;)).
TO: martin s.
ta podle tebe trnita cesta se zdala byt ze zacatku prijemna...
to jsem se taky docet v manualu ze ase to ma odkomentovat, ale uz sem se nedocet jak?
TO : Lukasik
tak mi posli ukazku php.ini s funkci konfiguraci GD.dll

:-|
prijemne to je do chvile, nez si chces neco nastavit sam. zjistis, ze kdyby jsi si to rovnou nastavil cele podle sebe na miru (s malym m:-), bylo by to snazsi a rychlejsi (a navic by jsi jeste ziskal zkusenosti)...

ale take jsem uz triad instaloval - na dovolene jsem potreboval rozjet na jednom notebooku php, takze jsem pouzil phptriad, kterej byl prave na nejakem cdcku z nejakeho casaku, co jsem zrovna cetl.

m.s.
Já s gd.dll nickdy nic nedělal, nepotřeboval jsem to.. Já akorát potřeboval php.ini a conf a my u mysql... Víc jsem toho nekonfiguroval asi myslíš něco jinýho než já... Jestli jo tak sorry
To: lukasik
ja jsm chtel napsat skript pouzivajici image fce
coz jsem uspene vyskousel na wz ale prece nebudu kazdou podobnou hovadinu ladit pres wz
v php.ini (v adresari windows) je radek zhruba: ;extension=php_gd.dll

tak z tama oddelej tn strednik a odkomentujes to..

dale musis nastavit extension_dir=

na cestu kde tu knihovnu (myslim vsechny) mas.

napr. u me je to C:\php\extensions


jestli ti to ani tak nepujde a mas php jako modul pro Apache tak si musis ztahnout novejsi sapi verzi php
To: Master
dik :-)
to by mne nenepadlo ze to muze byt v tom debilnim stredniku
;-))
;-)

...me by zase nenapadlo, ze potrebujes poradit toto :-)))))

to je prave duvod, proc pouzivani phptriad jsem nazval trnitou cestou - nic se nenaucis :-)))

m.s.
Heh, i v php triadu si to můžeš konfigurovat snad ne?
lukasiku! chapes vo co go? :-) samozrejme, ze muzes. vsak se o to zdenek pokousi :-)))

m.s.

btw: pokud by jsi nepochopil sled mich myslenek - phptriad nainstalujes bill_gates_friendly zpusobem. par kliku a je to. ovsem o strevech nevis vubec nic a ve chvili kdy chces neco zmenit narazis na problemy (to uz ovsem byva za 'provozu', kdy neni cas expreimentovat) - kdezto, kdyz to vsechno rozjedes a nakonfigurujes 'rucne', naucis se to uz behem instalace a pak kazda zmena je pro tebe otazkou par minut...
Lukasiku to je jasny ze se to da konfigurovat. ja jsem prekopal cely php.ini


Martine! takze pri pristi instalaci os od Billa (pokud budu jeste instalovat wokna) dam na tebe nakonfiguruji si apache + php + MySQL rucne
:-) nemyslim to ve zlem, jen chci rict, ze neco na "tezko na cvicisti, lehko v boji" muze byt pravdy :-)))

jinak v predchozim jsem se priznal, ze jsem na phptriad take uz sahnul :-)

m.s.
To: martin s.
ja vim ze jsto nemyslel zle, ale nastval mne produkt fy Microsoft.
ta Billova splacanina se mi vcera uz petkat sesipala vzdicky me to odpojilo od netu nebo to prestalo pracovat. a na zirani do modre obrazovky z pritroublym chybovym hlasenim jsem uz alergickej...... :-|
Já sem začal s triadem, vůbec jsem nevěděl, co je nějaký gd.dll, MySQL, ... Teď používám všechno (Apache, MySQL, PHP) v nebillovském balení a jsem SPOKOJEN. Jestli máte někdo problém s konfigurací Apache, koukněte se na http://Jary.wz.cz (ten článek hodlám v nejbližší době zaktualizovat) nebo si kupte knihu "APACHE Příručka správce WWW serveru" od c-pressu. Je docela dobrá, ne moc drahá, ale je asitak pro mírně pokročilé.
TO: Jary

tou Billovskou nestabylni splacaninou nemyslim v zdnem pripade Apache nebo tried ale wokena 98 (podle mne jediny os co se Microsoftu poved je MS-DOS) ktere musim pravidelně cirka po pul roce nainstalovat znovu. Ale kdybych nemel HD jen 4GB a 99% sveho sw pro wokna nevahal bych z instalaci linuxu (mozna k vanocum dostanu prachy na novy stroj )
>>Já sem začal s triadem, vůbec jsem nevěděl, co je ...
Byly doby kdy mi stacilo obycejne HTML + nejaky ten JS
Ne, dos ne, nejlepší od billa byl textovej blok!
Jinak, wokna xp profesional mi za 2 měsíce používání spadli asi jen 3x!
Což je u mrkvoshotu docela slušný;)).
Ja Win z tradice a preventivne preinstalovavam kazdy pulrok :) ... ale je fakt, ze XPcka jsou uz jaks taks stabilni ... shodit je tak, ze uz to nerozdejchaj se mi povede tak jedou do mesice (a ze s nima obcas provadim psi kusy :)) ...

Sam pouzivam jako web server IIS, ale je to imho jen pro hrani na lokale ... pro skutecnej WebServer je kombinace linux/apache po vsech strankach vyhodnejsi ... vykon, cena, bezpecnost, administrace, ...

Radek
Wokna xp jsem taky skusil ale nerozbehal jsem na nich v plnym rozsahu grafarnu (5 let stary Ati srac na www.ati.com jsou pro moji grafarnu ovladace maximalne pro 98 a ovladace od Mrkvosoftu billovina na entou)
a jiny takze kdyz pod win 98 roztahnu Quake 3 tak si pod win xp ani neskrtnu. a taky napr. tv- tuner .... coz pod 98 becha v ramci moznosti