Jak vyobrazit IP návštevníka?

Chci an svoje stránky umístit místo kde bude napsané IP návštěvníka stránek, sehnal sem na to PHP script, ale je nějakej posra... Nemáte něco? Danke
$REMOTE_ADDR

priste se podivej do manualu
A pokud bys jeste nevedel, jak to vypsat ;) ... tak ...

<?
echo "Vase adresa: $REMOTE_ADDR (".gethostbyaddr($REMOTE_ADDR).")");
?>

Radek
Jak vypsat pomoct php celou tabulku??
>Chci an svoje stránky umístit místo kde bude napsané IP návštěvníka stránek...

...sakra, ze by nejaka sluzba, kterou nepodporuje blueboard???? ;-)))
takze rtfm! :-))) ale uz ti to prozradili...

>Jak vypsat pomoct php celou tabulku??

...a todle je co za dotaz? nejak jsem nepochopil o co go. echo "<TABLE>blablabla...</TABLE>"; o to ti snad neslo ;-)))

m.s.
ehmmm...ja mel na mysli databazovou tabulku :-D
Prosim te ... co na tom chces radit ???

1. Pripojis se k serveru - mysql_connect(...);
2. Vyberes si DB - mysql_select_db(...);
3. Provedes potrebny dotaz - mysql_query("SELECT * FROM tabulka");
4. Ctes vysledny kurzor radek po radku - mysql_fetch_array();
5. Generujes z nej vysledek treba v tabulce - echo("<tr>...</tr>");
6. Uvolnis pamet - mysql_free_result();

A jestli tenhle algoritmus nepochopis, tak se na to radsi vybodni ;-)

Radek
>>6. Uvolnis pamet - mysql_free_result();
Je to nutné? Já to nepoužívám...
Já nevim mě to fakt furt nejde, PHPéčku fakt nejsem zas tak dlouho a tohle je na mě moc, kdybych to někde mohl vidět celý... Prosim o to aby mi to někdo vysvětlil víc polopatě...
Snaz se trosku sam ... ja vim, ze je to na prvni pohled blba rada, ale m.s. to tu uz psal nekolikrat ... kdyz to obslehnes proste sproste copy/paste, tak se nic nenaucis ... zkus se podivat do manualu PHP na ty funkce, co jsem ti tam vypsal (bez nej se stejnak do budoucna neobejdes) ... tam jsou i ukazkovy priklady a to je nejspis to, co potrebujes.

Radek
No nic, zkrátka a dobře by asi chtěl droj že:o).
>> 6. Uvolnis pamet - mysql_free_result();
> Je to nutné? Já to nepoužívám...

Nutne to neni ... kdyz dobehne stranka, tak se uvolni veskera pamet a take se automaticky provadi disconnect ... ale ... je to cistejsi a ja to osobne povazuju za dobry navyk programatora ... co si naalokuju, to si taky uvolnim ... v PHP strance je to ve vetsine pripadu putna ... provedes dva tri selekty (jedna stranka se stejne nesmi provadet moc dlouho) ... ale v klasicky aplikaci (*.exe) by si s tim mohl mit problemy.

Radek
Radek - kde sezenu ten php manual? Zatim sem akorat marne stahoval manualy "v cestine" ktery po par prvnich radcich stejne byli in english
> je to cistejsi a ja to osobne povazuju za dobry navyk programatora...

...jo jo, mas pravdu. ale na 'cistejsi' kod lukasik neslysi :-))) kazdopadne je to alespon slusnost k systemovym prostredkum - nespolehat, ze to system nejak zvladne :-)

> kde sezenu ten php manual?

www.php.net (resp. www.php.cz)

pokud ti dela technicka anglictina problem, pak si kup ceskou tistenou literaturu...

m.s.
>>ale na 'cistejsi' kod lukasik neslysi :-)))
Kdo ví, ale asi máš pravdu, doufám v to, že to systém zvládne:o).
Ale jo, alespoň jsem se koněčně naučil pořádně psát zdrojáky aby se to taky dalo zpětně číst;)).
no tak uz mam radek mysql_num_rows(mysql_query("select (sloupec) from nejaka tabulka")); pak to dam do promeny ale kdyz to chci vypsat bud to hazi chybu nebo to napise jen prvni radek a nebo to stavkuje uplne a nenapise to nic :-( heeelp :-D
oprava.... mysql_fetch_row :-)
Tak uz nic uz sem na to prisel jak to ma fachcit :-)
> Tak uz nic uz sem na to prisel jak to ma fachcit :-)

Gratuluju :o)

> lespoň jsem se koněčně naučil pořádně psát zdrojáky aby se to taky dalo zpětně číst;)).

A co ty zdrojaky, co jsem ti posilal ja? ... dalo se to precist?

Radek
No, já taky v php nesjem žádnej expert, ale hodně mi pohohlo kniha od koska a glavně .... tohle forum a ty chytrý lidi tady, jako Radek, lukasik a martin ... snad sem nekoho nevynechal :-))))
ted uz bych jen potreboval poradit s ukladanim aktualniho casu do databaze .. je to docela dulezita vec a vono si to zase dela co chce :-) proste to v tom prikazu nechtelo vzit 'Date("H:i:s")'
mno, ja bych zkusil neco jako date("H:i:s", time()) ;-)

Tomáš
Nefachci to .. neslo by to nejak nastavit v tom sloupku databaze jako vychozi hodnota?? ale zase aby to pak ke vsem radkum nepsalo stejnej cas :-)
saaaakra ja sem ale chytrej clovek uz sem na to prisel :-) blabla CURTIME(NULL) blabla to je to co sem potreboval :-)) ale proc to sem pisu....to jen abyste videli jakej sem genialni .. ehmm
Datum do DB se predava jako retezec (v apostrofech) ve formatu, kterymu DB rozumi ... vetsinou bez problemu byva ten format, ktery ti DB sama zobrazuje, kdyz datum vypisuje ... Jestli se nepletu, melo by fungovat:

DateTime:
$mdt = date("Y-m-d H:i:s")

Date:
$mdt = date("Y-m-d")

Time:
$mdt = date("H:i:s")

mysql_query("INSERT INTO table ( ... ) VALUES ( ... '$mdt', ...)");

Nejspis budou chodit jeste jiny formaty (mozny konverze), ale tohle by melo byt spolehlivy.

Radek