Problemy s Pocitadlama

Sehnal jsem si pocitadlo otestoval jsem ho, ale vono pocitalo kazdy pristup a to kdyz myslim kazdy, tak kazdy. Zkusil jsem jich dalsich 20, ale u vsech stejny problem, tak bych potreboval, bud jestli nekdo vi jak se rekne v php jazyku at to pocita jen jednou za den? nebo nejaky php scriptovy pocitadlo rovnou...
zalezi jestli chces pocitat Unikatni imprese nebo Raw imprese. pocitadla co jsem vydel, pocitali oboje a mohl jsi si vybrat. ale jestli si to neumis naprogramovat sam, zkus se mrknout treba na toplist.cz - pocita oboje a jeste mnohem vic :-)

m.s.
>>Raw imprese
Co to je?
raw imprese = spravne jsem mel napsat pageview (proste pocet shlednuti)

m.s.
Aha...
a pak bych potreboval pocmoct s timhle. kdyz mam index.php a v nem <?php require "obsah.php"; ?> tak jak to zamenim pomoci toho index.php?blablabla ? jestli to nekdo vite pls sdelte mi to....
??? mozna ti rozumim, ale treba take chces uplne neco jineho. pokud chces vkladat obsah podle promenne, muzes predavat v promenne primo jmeno souboru (ale to je nejmene bezpecne a ja to tady uvadim jen proto, aby se nezdalo nekomu divne, ze to odsuzuji :-). ja pouzivam vetsinou volbu pomoci switch, pokud je souboru vice, tak si udelam asociativni pole ktere definuji ve zvlastnim souboru...

prvni moznost treba (bacha na tu bezpecnost):
index.php?id=obsah.php

<? require $id; ?>

druha moznost:
index.php?id=clanek1

<?
switch ($id):

case "clanek1":
$inc = "obsah.php";
break;

default:
$inc = "uvod.php";
break;

endswitch;
?>

ale resit se to da ruzne, zalezi na pripadu co je vhodnejsi...

m.s.
promin ze sem tak otravnej, ale break = <br> (pro to abych si to dokazal vubec pochopit) a kdyz jich chces vice tak treba das case1 case2 atd.? nebo jak? (mim v php jsem abolutni zacatecnik :))
Nevím case jsem v životě prakticky nepoužil, akorát o něm četl, ale zas vypustil z hlavy, nezdál se mi vůbec užitečný...
Ja ho pouzivam taky zridka... vlastne jsem ho pouzil 1x za celou dobu co PHP delam... v C jsem ho pouzival kazdy den :-)
to mi nedava moc smysl, v php to funguje snad uplne stejne jako v c ne ?

break je ukonceni momentalne provadeneho bloku kodu, tj. skoci to za prvni ukoncovaci slozenou zavorku
>a kdyz jich chces vice tak treba das case1 case2 atd.?
...presne. ale jestli nejses uplne natvrdlej (asi ne), tak koukni do manualu a perfektne to pochopis...

>jsem ho pouzil 1x za celou dobu co PHP delam... v C jsem ho pouzival kazdy den :-)

??? jaky je rozdil implementace v c a php? ale kazdej at si pise, jak si mysli, ze je to prehledne. hodim jen jeden priklad (snad to moc nezamotam, aby se to dalo pochopit)...

mam pevnej disajn webu s peti odkazy. jednotlive stranky se lisi v jedine malickosti: jiny text, jiny graficky nadpis, jiny doprovodny obrazek...
budu-li mezi jednotlivymi strankami prepinat pomoci predavane promene treba $id, pak na zacatku skriptu pisi neco takoveho:

<?
switch ($id):

case "1":
$text = "onas.php";
$label = "onas.gif";
$pict = "foto1.jpg";
break;

case "2":
$text = "nabidka.php";
$label = "nabidka.gif";
$pics = "foto2.jpg";
break;

default:
$text = "uvod.php";
$label = "uvod.gif";
$pics = "foto0.jpg";
break;

endswitch;
?>

me se to zda nejprehlednejsi v danem pripade. je to prakticky prenositelne, takze pro vsechny zakladni prezentace se da prodavat stale jedno a to same, jen predelavat layout... :-) master s lukasikem by jste to resili pomoci if a else??? to bych se v tom za pul roku nevyznal... IMHO!!!

m.s.
Ano, já bych to řešil asi takhlens:
<?
if($id == 0) $name = "uvod.html";
if($id == 1) $name = "onas.php";
if($id == 2) $name = "blabla.php";
require($name);

A ty grafický prvky by již byly obsaženy v těch souborech...
?>
> Nevím case jsem v životě prakticky nepoužil, akorát o něm četl, ale zas vypustil z hlavy, nezdál se mi vůbec užitečný...

Tusim, ze si tu nekde psal, ze bys rad pohadku ... kdyztak bych ti jednu poslal, byla by pro tebe asi velmi prinosna a POUCNA ...

O statecnem rekovi Switch-ovi a jeho vernem pritely Case-u bojujicim proti prisere zvane Break.

... bohuzel to vetsinou konci spatne :) ... break vyhrava :)))

Radek

PS: Lukasiku, je to stejny jako s tim MySQL ... az pochopis, tak pochopis :)
Stejně se mi moc nelíbí...
A pohádku jsem chtěl od martina...
natvrdlej nejsem, ale nemam zadny manual (viz clanek literatura) .

-------------------

Ale ted z jinyho soudku, muze mi nekdo vysvetlit tohdle? kdyztak se na to podivejte na heaven.wz.cz/diablo2.... - moje pokusy s php :)))

Fatal error: Failed opening required '' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /3w/wz.cz/h/heaven/diablo2/index.php on line 29

........................
natvrdlej nejsem, ale nemam zadny manual (viz clanek literatura) .

-------------------

Ale ted z jinyho soudku, muze mi nekdo vysvetlit tohdle? kdyztak se na to podivejte na heaven.wz.cz/diablo2.... - moje pokusy s php :)))

Fatal error: Failed opening required '' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /3w/wz.cz/h/heaven/diablo2/index.php on line 29

........................
No tak moment....

v C konretně ve windowze prostředí se jak znamo odchytavaji zpravy ze systemu, jako je keydown atd... tyto hodnoty jsou pro vetsi citelnost definovany i ako konstaty

proto je snad KAZDY rozlisuje pomoci switch

ale v php zadne zpravy o stavu toho ci noho nejsou.. nebo jsou ne v tom smyslu co myslim ja

samozrejme ze obcas je to temer nebytne misto:

id == 1
id == 2
.
.

dat proste switch

ale myslel jsem to tak jak jsem to mylsel a muzete me chytat za slovo jak chcete..
>A ty grafický prvky by již byly obsaženy v těch souborech...

pokud by se jednalo o graficke prvky v tech souborech, tak se s tim takhle nemazlim - to mi ver! :-))) ale pokud se ti meni grafika a prostredi i v hlavicce a paticce, ve skoupcich kolem atd...???

m.s.
2 indy: volas include() nebo require() a jmeno souboru je prazdny...

ad case:
v php pouzivam casto, treba takhle:

case 'article_modify':
// menime parametry clanku
break;
case 'article_new':
(...)

etc. - proste mam pro administraci jeden script, kterej clanky maze, pridava a upravuje, a ridi se to podle parametru action

mno a tak dale...

ale kdyz se to nekomu nelibi, at to nepouziva, ne??