Literatůra

Jen se chci zeptat jestli je good kniha "PHP" od "Jiřího Koseka" Hlavne jestli je vhodna pro zacatecniky :) (Jako sem ja :) )
Kniha od Koska je dobra, zvlast vhodne napsana pro zacatecnika - vubec nevadi, ze je psana pro php3 (zaklady jsou stejne). po zvladnuti zakladu, je vhodnym dalsim krokem PHP a MySQL - rozvoj internetovych aplikaci (uz se zabyva PHP4 a je plna peknych praktickych ukazek...).

m.s.
Jo php od koska je pro začátečníky, dále bych doporučoval programujeme PHP profesioálně...
programujeme profesionalne jsem mel v ruce deset minut v knihkupectvi, ale nejak extra me zase nezaujala. jeste na ni nejsem asi dost zralej :-) zato PHP a MySQL - rozvoj internetovych aplikaci je moje soucasna povinna cetba pred spanim a opravdu to neni jen, ze o tom vsichni basni, ale vazne je dobre psana - i kdyz chyby tam jsou take.

m.s.
ted me napada... od kdy ty se zajimas o psanou literaturu lukasiku? snad to i nectes! :-)))

m.
Hold z něčeho se musím učit ne?
Mno, ja uz si nic o PHP/MYSQL/JAVASCRIPT/HTML asi nebudu kupovat...:-).
CO potřebzuju mám co nevím zeptám se:-).
Spíš se budu učit jěště nějakej jinej jazyk...
A já co mě na tom názvu tolik štvalo, nebylo by hezčí literatura?!
Ja mam PHP prog. profesionalne a jsem max spokojeny.. myslim ze to je stejny jako Kosek
>>PHP prog. profesionalne
Je to více odbornější než kosek, kosek je spíš pro začátečníky...
ja odsuzuju literaturu (o vsem si prectu az to umim). pro mne je nej praxe.. .)
> ja odsuzuju literaturu
... Ja ne, jsou veci, ktery kdyz si neprectes, tak na ne nems sanci prijit ...

> o vsem si prectu az to umim
... a neprijde ti ztrata casu cist o necem, co uz umis??? ... me jo :o) ...

> pro mne je nej praxe
... alespon na necem se shodnem :o) ...

Radek
jo
fakt je, ze o takovych stupiditach jako je php nemusis kupovat knizku a vyctes to z dokumentace/zdrojaku stejne dobre, nicmene jsou i velmi dobre knizky, kde je vic nez preklad manualu a referencni seznam funkci

... takove knizky se ale do cestiny az na vyjimky neprekladaji
> pro mne je nej praxe.. .)

...prave to chce sehnat takovou literaturu, kde je ta praxe. pokud si sezenes knizku, kde je jen prepsana dokumentace, tak si ji muzes rovnou vytisknout sam. ale pokud je tam ukazan zpusob reseni nejakeho problemu, ktery muzes zkonzultovat se svym resenim (ne jen slepe opsat - na to je hotscripts), tak to je vhodne nejen pro zacatecniky... pokud uz mas nejake zkusenosti, pak si dokazes sam rozhodnout, jestli potrebujes knihu nebo ne :) ja osobne jsem ale stale nucenej hledat nove fce a php feature, ktere jsem puzil jen parkrat (ta hlava!) nebo nikdy a papir je prece jen papir :-)))

ale tobe jde o zkusenosti: na nekolika denni dovolene bez mobilu a notebooku :-) jsem si pribalil alespon "PHP a MySQL: rozvoj webovych..." a objevil zase nekolik zajimavych zkusenosti. autori tam resi emailoveho klienta, redakcni system, internetovy obchod, objednavkove formulare, diskuzni forum atd... a je zajimave sledovat chod myslenek nekoho jineho...

m.s.
Ju, PHPko je imho celkem jednoduchej jazyk, tak alespon trosku zkusenejsimu programatorovi by melo stacit projit si par clanku o tom jazyku (nebo jako ja si pujcit tu knizku od Koska na par dnu) a pak uz jen referencni manual funkci (v tom bych rek, ze je asi nejvetsi sila PHP) ...

... alespon tedy pro bezne pouziti PHP :) ...

Radek
>a pak uz jen referencni manual funkci (v tom bych rek, ze je asi nejvetsi sila PHP) ...

to je nejvetsi sila OpenSource :-)))

m.s.