?kod=XX

Minule jsem se ptal na to ,jak otevřít a vypsat obsah souboru.Toto je na stránku s javascripty kde tím potřebuji skript otevřít na kód.Teˇpotřebuju vědět tohle:Jak mám udělat aby celý to bylo jeden soubor ,ale například u 5. skript : kody.php?kod=5 12. skript: kody.php?kod= 12 atd.. Potřebuju vědět právě to jak z toho všeho udělat jeden soubor ale aby za tim PHP souborem bylo právě to ?kod=XX . Prosim poraďte,díkys.

P.S.:Stránka: http://www.javascript.czweb.org
Sakra, v tom se nevyznám, takže ti neporadím... Sorry
Sakra, vubec jsem to nepochopil, sorry :)
Tak znova:Potřebuju zabalit zhtuba 25 kódů do jednoho PHP souboru.Soubor se jmenuje "kody.php" a třeba 5. kód : kody.php?kod=5 atd.... Už chápete? :-)))))))
ja osobne ne :))
ale pripada mi, ze tvoris nejakou ptakovinu
Ja som z toho take volaky zmeteny ... ale kdyz jsem to cet potreti, tak mi mozna svytlo ...

Asi potrebujes toto ...

switch($kod) {
case 5: include "script5.js";
case 12: include "script12.js";
else: echo "neplatny kod!!!";
}

... jinak, pokud dodrzis jmennou konvenci, slo by udealt i toto ...

include "script".$kod.".js";

... trefil jsem se ???

... misto toho include by bylo asi vhodnejsi pouzit otevreni soubopru a jeho vypsani, protoze to include zpravovava PHP tagy v tom *.js souboru, tak kdyby se tam nekde objevilo <? ... tak bys mel problem.

Radek
Mozna na vysvetlenou ... pokud v parametru stranky uvedes ...?kod=cosi, tak se automaticky (pokud je to v php.ini zapnuto a na WZ to tak je) vytvori globalni promena $kod s hodnotou "cosi".

Radek
Ne ze bych to nejak extra cetl.. ale jsem z toho Daněk
ja to asi budu potrebovat take jeste parkrat vysvetlit nez pochopim vo co dejvovi de... a to jsem si to narozdil od mastera cetl pozorne (?) a nekolikrat...

m.
Já bych řekl, že radek to asi trefil...
Jestli máš na mysli jak ty kódy volat tak viz 2 příspěvek od radka...

Takže např napíšeš do souboru pokus.php

<?
if($kod == 5):
echo "Proměná kód je 5";
endif;
?>

Mno a vypíše se to, pokud bude v adrese
pokus.php?kod=5
Ale je to prakticky jenom schrnuti toho co ti napsal radek, víc mě nenapadá...
teda nechci nijak strourat, ale nebyla by lepsi ukazka treba:

<?
if (IsSet($kod)) {
echo $kod;
} else {
echo "Promena kod neni inicializovana...";
}
?>

je na tom lepe mozno vyzkouset co to dela (treba prenos cisla, retezce, url...) a nezlob se, nevim proc, ale ten tvuj kod mi je nejak proti srsti (vazne nevim proc:-)

ale o to asi puvodne vubec neslo :-)

m.s.
řek bych že ti tam vadí to endif že...
Me to tam taky vadi... protoze endif je jakysi naznak vyssi urovne a to mi pripomin pascal ktery s smrti nenavidim...
ksa s tim !!!!

raksi ty slozeny zavorky...
Me to endif nijak zvlast nevadi :o) ... sam ho taky obcas pouzivam, ale spise na podminky, ktery jsou roztahy pres vice obrazovek ... je to pak o neco malo citelnejsi.

Radek
> protoze endif je jakysi naznak vyssi urovne

A PHP neni jazyk vyssi urovne ???

Radek
Přesně opět musím souhlasit s radke:o). S masterem v polovině, packal nenávidím, ale tohle se mi líbí používat...
Obzvláště jak řekl radek ve větších kličkách je to mnohem přehlednější než jenom {}...
Lidi,napadlo mě použít tohle:
<?
switch($kod) {
case 1:fpassthru($kod1);
case 2:fpassthru($kod2);
}
{
$kod1 = fopen("skript1.js","r");
$kod2 = fopen("skript2.js","r");
}
?>

Ale jaxitaxi mi to píše chybu,že je na řádku 3 a 4 ale žádnou chybu tam nevidim.Moc prosim,poraďte.
switch($kod) {
case 1:fpassthru($kod1);
case 2:fpassthru($kod2);
}
TADY TI NECO CHYBY!! TATO ZAVORKA NEDAVA SMYSL: {
Hlavně pokud se nepletu, fpassthru je tu zakázané...
Nevim, jestli je fpassthru() povolene nebo zakazane, ale ... kdyz uz, tak by se mel soubor nejdriv otevrit a pak vypsat, nikoli OBRACENE ... tzn. ...

<?
$kod1 = fopen("skript1.js","r");
$kod2 = fopen("skript2.js","r");

switch($kod) {
case 1:fpassthru($kod1);
case 2:fpassthru($kod2);
}
?>

... ted uz by to mozna fungovat mohlo, ale zas je kravina otevrit 1000005 souboru a pak vypsat jediny ... takze ...

<?
switch($kod) {
case 1: $fhnd = fopen("skript1.js","r");
case 2: $fhnd = fopen("skript2.js","r");
}

fpassthru($fhnd);
?>

... a vrele doporucuju jeste osetreni alespon zakladnich chybovych stavu ...

... a pokud bys chtel nejakou extra kratkou verzi, tak ...

<?
$fhnd = fopen("skript".$kod.".js","r");
fpassthru($fhnd);
?>

Radek
Hele,Radku funguje,ale místo aby se vypsal obsah tak se to otevře.
Co se otevre ? ... jak ??? ... proc ??? ... a proc ne ???

Zkus sem dat link na ten skript.

Radek
>řek bych že ti tam vadí to endif že...
...ani ne. i kdyz osobne mam rad zavorky (zavorkuji neskonale rad (a nekdy se do toho tak ponorim, ze se mi tezko vraci (opravdu miluji zavorkovani))) - ve spojeni s tabulatorem je to imho prehlednejsi. ale to je kazdeho vec, at si to pise jak chce.
spis mi vadi obsah promenne vypisovat tak jak to delas - kdyby jsi to alespon konvertoval na slovni vyjadreni, tak pak by to melo nejakej smysl :-) ale to je take kazdeho vec...

m.s.
Co se ti nelibi na vypisovani?!
proc musim porad neco zduvodnovat? nestaci, ze je to muj subjektivni pocit? nejsem pedagog ani nic podobneho. nikomu nic nevnucuji - jen jsem si sovolil vedle tveho ukazkoveho ''algoritmu'' polozit svuj, ktery mi pripada lepsi a cistsi (je totiz muj;-) pokud tvoje ukazka se zda lepsi tobe, neberu ti to... a vic nevim co k tomu rict...

m.s.