<b>old thread 2002: nové php</b>

Zdravim!
Pripravil jsem pro Vas novou kompilaci php, je to sice stale porad verze 4.0.6, ale s vyrazne vetsim mnozstvim povolenych rozsireni:
* gdbm
* mysql
* gd, ttf, png, jpeg, tiff
* zlib
* gettext
* recode
* exif
* pdf
* ftp
* dom, xslt, dom-xslt, dom-exslt, xslt-sablot

Ostatne konfiguraci si muzete overit sami pouzitim funkce phpinfo() v php skriptech.
To je sice hezké, ale přestala mi fungovat fce Header()...
Přitom jsem 2 měsíce nic neměnil a teď už to nejde... :(
:)
>pouzitim funkce phpinfo() v php skriptech

...preklep nebo je to opravdu povolene a vraci pravdive informace?

m.
Povolen je, o pravdivích informací nevím, nezkoumal jsem to...
<HTML>mne funkce header() funguje ;-)
muzes teda napsat url, kde je ten problem ? treba to je uplne necim jinym :)

ad phpinfo: ano, je to povolene, pokud tam najdete neco, co neni pravda, dejte vedet :)</HTML>
:)))
No, ono je to vlastne uz jedno, protoze jsem to opravil tak, ze jsem to udelal bez toho :)
A ze to je tou funkci header(), tak k tomu jsem dosel tak, ze kdyz se to melo presmerovat, tak to napsalo stranka nenalezena. A kdyz jsem dal rovnou tu stranku tak to slo. Ale pul roku mi to slapalo a ted najednou nic...
Asi si jí změnil, nebo přejmenoval nebo já nevím, ale kvůli tomu snad nepřestane šlapat header neM!
Ja mam Header na presmerovani na jedny strance taky ... FUNGUJE stale

Radek
Chtel bych se tu zaregistrovat, vypada to vsechno dobre, ale nikde jsem nenasel (mozna jsem slepej :)), zda je povolena fce <b>mail</b>.
Je povolena ... ale tusim jen 10mail/hodinu ... presne a aktualne to najdes na tomhle webu ...

Menu -> "Podpora" -> "Je na serveru nainstalována knihovna ..., je povolena funkce ...?"

Radek
hr vr, to me taky &^%$
>Chtel bych se tu zaregistrovat, vypada to vsechno dobre, ale nikde jsem nenasel (mozna jsem slepej :))

totalne!!! a nepisu tam zamerne ani smajlik - myslim to jak rikam. schvalne o cem mluvi predchazejici thread...

m.
Hele lidi, proč mi nefungujou fce spojené s objekty IMAP. I když nalouduju knihovnu, tak mi to prostě nefachčí!! Není to náhodou zakázaný? Jak mám ale sakra odesílat maily s přílohou???
existuji "knihovny" pro posilani MIME mailu psane v php, to ti fungovat bude

loudovani knihoven nepujde at uz to mas jako .dll nebo linuxove .so neb je to zakazane

imap jsem tam nedostal, pac se to jaksi branilo a uz se mi nechtelo namahat, fakticky to nekdo potrebuje ?
>existuji "knihovny" pro posilani MIME mailu psane v php, to ti fungovat bude...

...mozna aby to slovo knihovny nematlo, by slo rict, ze existuji tridy pro odesilani emailu... :)
zkus se mrknout na tuto http://phpmailer.sourceforge.net/

m.
Mě teda všechno funguje!!!!!!:-D
Me prestal fungovat skriptik na generovani obrazku. Holt, asi ho budu muset prekopat.
>imap jsem tam nedostal, pac se to jaksi branilo a uz se mi nechtelo namahat, fakticky to nekdo potrebuje ?

jo potrebuje!!!!:-)
Aaa, uz mi to zase jede.
Mám otázku ... SETCOOKIE je zakázaný ? ... dost by se mi to hodilo a jeden cas mi to i fungovalo, ale vod ty doby co tam sou ty novy phpka to nefunguje, ackoliv sem to v zakazanejch fcich nenasel.Vratil sem se sem ze silne nestabilniho HLX kde to nemaj prave i kvuli tomu. Nechce se mi vytvaret dalsi tabulku mysql kvuli par uzivatelum a cookies je na to idealni - pri velikosti ty databaze za kterou diiiiiikyyyy ... ale setrim kde muzu. Proste se mi to cookie neodesle ...
no nevim jak tvuj browser (to nemyslim ve zlem, vim, ze spousta lidi pouziva ruzne obskurni browsery jako MSIE atp., ktere se na ladeni stranek IMHO moc nehodi), ale muj galeon nabizi fci 'varovat pred prijetim kolacku', takze si muzes jednoduse otestovat, ze setcookie funguje ... treba na strance http://mt.wz.cz/setcookie.php se ti nastavi cookie "test"
upozorneni pred prijetim susenky by melo jit zapnout i v IE (kdyz to nebudes moct najit, zkusim na to mrknout, ale zbytecne me netrap:-), jinak na woknech pro ladeni doporucuji Operu (mala, rychla a dodrzujici standarty... hodne uzivatelskych nastaveni, jsou lide, kteri tvrdi '...co zobrazi spravne opera, funguje vsude...' :-)

m.s.
jojo diky uz sem to vyresil ... exploder je vskutku obskurni a obzvlast sestka ... myslim ze pozbytek zivota pojedu na mozille ... ad. galeon to je ten browser z GNOME ? tusim spravne ? ... nevim unix jako platforma je pro me neznama ves ... zivim se jak o C++ a ODBC/COM programator pro zarizeni s WIndows CE a C++ programator pro Win32 ... a delam jen stranky pro svoje projekty php mi prislo pod ruku jako nejpodobnejsi C++ ... chci se prevexlovat na OpenSource vyvojare. ... diky za radu panove ... uz to beziiiii