Slo by pridat knihovnu pro PDF?

Rad bych generoval z HTML stranek dokumenty v nejakem rozumnem formatu urcenem pro tisk a PDF me pripada optimalni.
Praktickou zkusenost nemam zadnou, ale mozna by bylo schudny ...

HTML -> XML -> PDF

Radek
Abych to upresnil... nejde mi jenom o prosty prevod dokumentu do PDF, to bych s pomoci vhodneho softu zvladl. Jde mi opravdu o generovani PDF s pomoci PHP a predevsim o plnou kontrolu nad umistenim textu a dalsich objektu. Nyni na svem webu dynamicky generuji HTML stranky, ale tenhle format je pro tisk nevyhovujici, resp. pro presnou sazbu stranky. Proto bych rad ze stejneho zdroje generoval take PDF soubory, ktere jsou, co se tyce tisku, naprosto verne. PHP nabizi knihovnu pdflib, takze by stacilo pridat jeji podporu - u sebe na lokale uz jsem to rozchodil. Stejne jsem vsak narazil na velky problem... nedokazu do PDF psat cesky:( Budu muset sehnat nekoho, kdo mi poradi.
ja to nezkousel, mate s tim nekdo zkusenosti, pry to dokaze byt pekne pomale, takze je otazka jestli by to bylo pouzitelne (jestli by to bylo schopne zpracovat behem tech 20 sekund, ktere jsou ted nastaveny jako limit a nechcu ho zvysovat)
no, ja si s tim na lokale hraju a nepripada mi to nejak pomale - resp. nedelam s tim zadne psi kusy, zadne generovani obrazku, grafiky nebo sto-strankoveho dokumentu - typicky jedna stranka textu jejiz vygenerovani se pohybuje v radu desetin sekundy. dokonce jsem uz rozchodil cestinu!!! (bylo potreba obejit vestavene PDF fonty a zkusit ty ostatni z Windows + nastaveni spravneho kodovani - sice jsem tim prisel o ty zakladni jako Arial, Courier, Times New Roman, ale verim, ze casem sezenu nejake ceske verze a rozchodim to. zatim pouzivam pro monospace Lucida Console a taky se da). takze pokud je to mozne, primlouval bych se za pridani podpory pro pdflib + konfigurace pro ceske fonty (mam sice zkusenosti pouze z windows, ale princip by mel byt obdobny). jedine, co se mi moc nelibi je, ze je knihovna pdflib verzi od verze jina a meni se rozhrani, takze starsi kody je potreba upgradovat (napr. ja ted pouzivam 4.0.1.2 a posledni je tusim 4.0.3 a zmeny jsou znacne - sice k lepsimu, ale starsi kod je potreba prepsat do novych funkci. zpetna kompatibilita zrejme autorovi moc nerika :)
Ja bych se za tuhle knihovnu na WZ taky primlouval ...

Diky vlczaaku ... privedl jsi me na dobrou myslenku :o)

Radek
jo, hodilo by se to (asi jako skoro vsechno :-))

- ted mi prave chybi xml/xsl(t)...

j
ok, pridam vse o cem si myslim, ze ma nejaky smysl
:-)
Nějaký čas jsem zkoušel experimentovat s PDF na PHP. Zatím to šlo. Problém byl však s češtinou.

Hele vlczaak jak jsi vůbec udělal ty české znaky? Kdesi píšou, že lze použít i TrueType fonty, ale nějak nevím jak.

Mimoto pár příkladu PDF na PHP lze najít tuším v manuálu.
Kníhovnu PDFlib vítám.