PHP->Image

Je možné pomocí PHP Z obyčejného obrázku udělat pucle? Prostě ho nějak pomocí PHP rozkrájet...
Rekl bych ze ano ... ImageFunkce jsou v PHP celkem mocny :) ... ale asi ne zas tak, jak bys chtel Lukasiku. Najdes tam ...

ImageCopyResized(...)

... ale necekej ...

ImageGenPuzzle($pict,$x,$y,$tvar)

... takze si budes muset trosku zaprogramovat :o)))

Radek
Mno já v životě s PHP a obrázkama nepracoval:o))
Vidis ... ja taky ne :)))

Radek
hele, ja jo :-)

udelal jsem si pocitadlo, co z obrazku 0123456789 udelalo spravny cislo :-)
tak tohle je zrovna lehky, ale to co chces ty lukasiku by chtelo vic...
protoze PHP nezna handle device contect tak by to mozna ani neslo... :-(
Netroufnu si ale presne tvrdit ze ne... lepsi by bylo to udelat zvlast a nechat PHP (nebo JS) at kontroluji jestli to sedi... to je pak snadny
obrazek si pracovne rozdelis nejak takhle:

+--------------+
|00|01|02|03|
|04|05|06|07|
|08|09|10|11|
+---------------+

a pole o rozmerech 4*3 (treba),
to pole naplnis nahodnejma hodnotama od 0 do 11 tak, aby se neopakovaly, a pak uz jenom kopirujes - ale to snad zvladnes sam, ne??
Ale on chtěl udělat puzzle a to pokud vím není v pravoúhlých obrazcích ale jejich tvar je pokřivený (myslím řez), proto jsem sal že to nepůjde.. to co píšeš je styl pexesa :-)
Asi tak, tohle nebyl prolém udělat...
Nebyl by problem ani udelat puzzle ... proste si jen budes muset trosku zaprogramovat ... obloucky a cary PHP umi a pruhledny GIF taky ... nebo si na to muzes predpripravit nejaky bitovy sablony ...

... tak HURA do toho!!!

Radek
A nevíte kde sehnat dokumentaci k Image?
Vime ... ale ty to vis taky :o)

http://www.php.cz/manual/cs/ref.image.php

Radek
To by to tu muselo nekdy fungovat dnes to vypisuje ze gify nejsou podporovany! pekne nahovno kdyz to nekdo pouziva. Jeste vcera to pekne jelo.
Rekl bych, že od GIFů se znaží směrem k PNG odklánět celý webový svět. Takže ačkoliv jsem tuto nefunkčnost neověřovat rozhodně by mě moc nepřekvapila.
snazi, ale uz dost dlouho (a ja mam pocit ze zatim ne prilis uspesne). nic mene duvod proc nepouzivat gif je, ze je narozdil od png zatizen licenci. to je take duvod, proc jeho podpora mizi z open source programu. pokud to generujes pomoci php, pouzij 256barevnej (nebo mene) png a jsi na tom skoro stejne (dnes uz by ho snad meli podporovat vsechny prohlizece a ty co ho nepodporuji, nepracuji s obrazky obecne :-)

m.s.
png podporuje alfakanaly (stin napr u kurzoru we winxp, ruzne stupne pruhlednosti) proto je lepsi ... viz jimmac.musichall.cz ... myslim ...
alfa kanaly jsou sikovna a uzitecna vec, ale pro finalni obrazek (zvlast pro web) si myslim moc uplatneni neni - takze vyhody png pro web bych hledal hlavne nekde jinde ;)

m.s.
> ale pro finalni obrazek (zvlast pro web) si myslim moc uplatneni neni

To ja bych rek, ze zase jo ... zvlas pokud se ten obrazek umistuje na pozadi, ktery neni jednobarevny a neumistnuje se pozicne ... pak ty prechody do pruhledna vypadaji podstatne lepe.

Radek