Jak se da ji smazat vzkazi v navstevni knize?

Teprve se ucim neco s PHP ale neprisel jsem na to jak vymazat vzkazy nebo jak zmenit informace v ankete a jak ji vlastne vynulovat. Diky Roko
Mno, jde o to jak jí máš dělanou... Jestli to máš od freewebu nebo vlastní napiš podrobnosti pokusíme se ti poradit
dalsi prispevek, kterej si snad ani nezaslouzi reakci....

...tak proc na to sakra reaguji???!!!

m.s.
;))))))))))))))))
No ja si stahl knihu od tadyma uy hotovou a dal ji na web a testoval jsem ji tak jsem tam napsal voloviny a ted to chci smazat. :))
Jestli je to kniha hostu odsud ... tak se koukni do toho souboru, kde jsou hlasky ulozeny. Jestli si dobre vzpominam, je tam po radcich HTML kod, ktery se vlkada do stranky ... tak proste umaz radky, ktery se ti nelibi ... jen dej pozor, ze jsou tam radky nejspis ukonceny \n nikoli \r\n

Radek
je to jednoduché. Většina knih návštěv je naprogramována aby ukládala příspěvky do textového souboru. Tento soubor (obvykle kniha.txt nebo book.dat..) stáhněte do počítače otevřete v Notepadu a zeditujte. Pak ho nahrajte zpět na sever.
Jo tak ta druha odpoved mi pomohla diky diky. Budu si muse koupit knizku o pHP snad to vse pochopim
podívej se na www.php.cz, stáhni si Apache, PHP server a PHP manuál (je tam i českej) a nic nekupuj, je to docela zbytečný (aspon pro mě), pokud umíš základy programování v čemkoliv.
Já si koupil knihu a až potom jsem používal manuál ale základy PHP se někde musíš naučit že:-)
tak to sem asi nadprumerne inteligentni nebo co.
Ty? Já nevím, ale PHP byl téměř prvním jazykem kterej jsem se učil, předtím jsem uměl akorát Javascript...
tak to jo.ja jsem predtim delal v basicu, pak vba, pak pascal, pak trosku cpp a pak php
Tfuj packal...
Nemam rad lidi, co plivou na packal ... ikdyz jsem zarytej ceckar ;-)

Radek
pokud neco chcete nekdo delat poradne, bez tistene literatury se prakticky neda obejit (je uz jedno zda si ji sam vytisknu nebo koupim)... rika se tomu dokumentace a plati to ve vesech oborech :)

m.s.
a co taklhe elektronicka dokumetace? Ma to vyhody oproti te tistene.
Jak na co ... me osobne se trebas "romany" ctou lip na papire, ale to je asi vec osobniho zvyku.

Radek
elektronicka dokumentace take neni spatna, samozrejme, ale podle mich preferenci jen jako doplnkova, pro neco, cemu se nevenuji 100procentne. ja jsem na tom stejne jako radek. nemam chut porad prepinat mezi editorem a dokumentaci. kdyz cumim do kodu, je mnohem lepsi (pro me) mit to vedle na papire a listovat... nehlede na to, ze papirova dokumentace je 'prenosnejsi'...


m.s.
2 m.s.:
jojo, my(ja), co jsme se snazil(i) rozchodit phpmanual.chm na 486 vime o co jde, reakcni doba 45sec na vyber dalsi polozky v prehledu fci :-(
ale uz mam doma to samy v html, tak to snad bude lepsi :-)
2 lukasik:
ja sem se tade jako prvni ucil cesky, pak english, qbasic :-(, pascal, delphi, javascript, php, deutsch, etc. :-)

j
Proč qbasic:-(?
Mno vidíš já se jěště dřív než AJ učil HTML....:-)))
HTML jsem se učil snad ve třetí... Aj asi až vod čtvrtý...
Ja se jako prvni na PC ucil gwbasic ... nebo jak se to jmenovalo :) ... proste nic lepsiho nebylo, ale ty doby jsou uz davno pryc :o)

Radek
nebo taky de že smažeš celej soubor do keryho se to uklada .Nevim jak,ale ten soubor si to zase udělá.