Pár dotazů ... help please

1) jak mám naprogamovat obnovení comboboxu (select /option)?
2) jak se dá zjistit jestli je danná IP připojená k serveru?

dík
1) nerozumiem, co myslis pod tym "obnovenie"
2) myslis, ci je prave v danej chvili IP pripojena k Internetu?
Dělám chat a zapisuji IP uživatelů do souboru.. a abych je mohl odlogovat až odejdou potřebuju zjistit jestli je chatař s touto IP ještě na chatu.. časová doba je na nic
Ale ono to asi jinak technicky vyresit nepujde, nez tim hlidat si casovy pristup. Jak jinak by jsi to chtel resit??? Navic u chatu je to v pohode, ne? tam posilas opakovane nejake data, takze kdyz si browser najednou prestane rikat o data, tak user asi odesel...

m.s.
No, to těžko ....
Jak mám poznat že něčí browser už nezpracováná data uživatele ?
Chce to nějak jinak ....
no prave podle toho, ze uz je nevyzaduje k posilani. U chatu je potreba delat stale refresh, takze kazdemu uzivateli pri zalogovani pridel ID a pis si time posledniho pozadavku. pokud pozadavek je za delsi nez urcenou dobu (treba 120sec), tak uzivatel odesel a napises uzivatel xz opustil mistnost a odhlasim ho... nebo nejakym podobnym zpusobem, ale jina moznost nez hlidat cas posledniho pristupu neni, jak zjistit, jestli je uzivatel aktivni...

martin s.
mám dotaz dělam si doma stranku a chci se přihlásit abych tam dal svoje stranky jak to mám uďelat
Byl jsi někdy na xpoint.cz ?
Tam můžeš být neaktivní ale přihlášený třeba 6h a nic tě neodpojí... nebo jsi třeba aktivní, vypneš browser a zhruba do 10 s tě to odpojí a vypíše zprávu... určitě to má správce řešeno nějak jinak !
nevim jak je to reseny na xpoint, jeste jsem se tam nedostal - mnozstvi prace me brani chatovat :-), ale ja jinak nez donutit browser aby si rikal o stale nova spojeni to nejde (viz specifikaci HTTP). takze napriklad si udelas skript, kterej bude delat kazdych deset sekund reload (nove tahani dat) a nemusis nic napsat - proste browser si o to rekne sam! butto metatagem nebo elegantneji v jave. pokud okno zavres, browser si o data nerekne a behem pulminuty jsi odlogovan - uplen jednochy!!! identifikace uzivatele pomoci cookies (nemusi fungovat vsem) nebo sloziteji pomoci id parametru predavaneho skriptu (bude fungovat vsem i paranoikum)...

pokud bych to mel rozepsat podrobneji, bylo by snad jednodussi to rovnou naprogramovat a poslat zdrojaky ;)

m.s.
2 martin: co tim mas namysli? prihlas se pomoci ftp klienta (doporucuji win.comander), nebo mas jinej problem? specifikuj... bud tady nebo muj email je m.sachl@seznam.cz

m.s.
Jo, nějakej zdroják bych velice uvítal...
email hMaster@seznam.cz
když si najdeš čas budu ti vděčný :)
Jak mám udělat, aby mi na http://moneyjak.borec.cz běžel ghost book ? je to asp, a mě se pořád zobrazuje jen zdroják.... dík
Je mi líto ale pod webzdarma asp nefunguje luaksik lukasik.euweb.cz:)
na asp zapomen! linux rulez! php rulez!!!

m.s.
to richardson: vzdyt jsem ti to uz naznacil. samozrejme reseni je hodne, ale princip je v podstate porad stejny. co jeste potrebujes?
pokud nekdo neco napise, ulozis si to do souboru pekne za sebou, pamatujes si pouze nekolik nejnovejsich radku a postupne stare umazavas. pokud je uzivatel pripojen, javaskript si zada o data textu, podle toho poznas jestli je stale prihlasen. pokud si dlouho nepozada, pripises k textum user odesel a odhlasis ho...

zkus se do toho ponorit, urcite objevis vlastni napady. programovat to zrovna nemam cas, ale kdybych byl vhodne motivovan ;-)))
ale urcite nejake zdrojaky na webu najdes...

m.s.