Zhodnoťte - buďte tvrdí.

http://www.pcupgrade.xf.cz/

Děkuji za KAŽDÝ názor či připomínku.
Jen dva mé postřehy:

- neoslovil mě ten hranatý design. Proč kalendář? Každý ví, jaký je datum.


A teď pocit jakožto potenciální zákazník.

Čtu: "Provedu upgrade PC zdarma jen za přenechání vyměněných dílu. ..... Pak dojde k platbě za nové díly..."

Myslím si: "Tak je to zdarma, nebo není to zdarma? Asi je to nějaký podvodník."

Dělám: Zavírám stránky a už se nikdy nevrátím.
<HTML><i>Když na to kouknu:</i><br>
Design mě po pravdě moc nenadchl. Zkusila bych možná dát pryč to šedé pozadí a udělat něco s tou střední částí, kde jsou texty. Bílý a černý text se mi na tom pozadí špatně čte.
Kalendář, kdo má svátek, moje IP a doba načtení stránky mě opravdu nezajímají.
Kniha návštěv má najednou jiný vzhled a formulář nové zprávy by se nemusel otvírat v novém okně.
<i>A ke kódu:</i><br>
- http://www.localhost/favicon.ico - tak tahle favikona se asi nezobrazí...
- proč je menu pomocí tabulky a javascriptu? jinak těch tabulek je tam zbytečně moc
- tagu font bych se v dnešní době už spíše vyhýbala
- odsazení se dá udělat i jinak než pomocí hromady &nbsp;
- tuším ti tam sem tam chybí mezery v <br />, <hr /><br>
<i>A ke stylům:</i><br>
- odkazy se nechávají podtrhané, aby byly patrné na první pohled
- margin-bottom: 0px;
margin-left: 0px;
margin-right: 0px;
margin-top: 0px;
se dá zapsat jednoduše margin: 0px; u paddingu to stejné
- font-family imho netřeba definovat všude, pokud je stejné, stačí to jednou u body

Jistě by se toho našlo víc, ale už se mi nechce :-)</HTML>
Jako odbornik mne stranka nezaujala. Design sice ujde, ale je naprosto nevyladeny. Patkove pismo, nevyladene barvy, nevyladene pozadi s layoutem. Horni a dolni menu jsou ruzne. Kniha navstev o nicem. do zdrojaku uz se nebudu divat.

Jako potencialni zakaznik mne nabidka taktez nezaujala. Neni presne urceno co delas. Pochybny text - viz Zbi a jeste k tomu spatne vyjadrovani.
Osoba nabizejici nejake sluzby za poplatek, musi obsahovat i nejaky kontakt. ICQ ci skype nestaci.

Z celkoveho pohledu bych hadal, ze jsi jeste zakladoskolak, co se chce vytahnout. Tve sluzby muzes nabizet svym spoluzakum, ale skutecnym osobam bych se radeji jeste na par let vyhnul.
<HTML>Pokud na takove podnikani nemas opravneni ze zakona bude web smazan.</HTML>
Kritika tvrdá a asi oprávněná.
O samostatné www stránky jsem se pokusil v php až teď a asi se nepovedly - pro čtyři kritiky.
Za upozornění na chyby děkuji - opraveno.
Pro místní experty, kteří mě nazvali podvodníkem - moje první "tzv. PC" bylo ze Slušovic.
Později jsem si sehnal nefunkční "PP06" a opravil jsem si ji (krásná mašinka). Zelený blikající kurzor byl prostě nádherný.
Z nedostatku financí jsem na "286ku" nedosáhl.
O to krásnější byla má "386ka".
Po sestavení "486ky" jsem byl na vrcholu blaha - prostě nádhera.
Hlupák, myslel jsem si, že je to na dlouhou dobu vrchol.
Následná sestava s Pentiem 166 MMX mi už říkala, že vývoj bude hodně rychlý.
Dnes mi chybí mi doba kdy jsem si psal "autoexec.bat" (později i dělený) a "config.sys" (kdo dnes ví oč vlastně jde).
A proč jsem měl ta PC - to zde nepatří.
Pro dalšího kritika - mám certifikaci pro stavbu a údržbu PC (mohu dodat).
Takže já se také vyjádřím ;-)

a) co bych uvedl asi jako první věc, je rychlost načítání: 3.169 sekund To je opravdu hodně...
b) pozadí není špatné, akorát u vnitřního obsahu by se nemusely opakovat ty pláty. v menu to tolik nekřičí, ale u toho obsahu jo...
c) ty ikonky na úvodní stránce dole jsou dost hrozný - širší pruh než obsah, navíc to černé pozadí. raději bych pro ně vytvořil zvláštní sekci. navíc - k čemu dělat reklamu vyhledávačům?
d) rss vypadá opravdu hrozně, a návštěvní knihu ještě dodělej - tam to pozadí pro jistotu není vůbec :)

Kód: není moc dobrý... tabulky, píšeš to v xhtml, ale asi moc nevíš, co xhtml obnáší - žádné bordery, bgcolor, cellpaddingy, aligny a podobné nesmyslné atributy. příliš rozházený, nepřehledný... jak tak koukám na validitu, sice jen 1 chyba, i tak ale zastávám názor, že všechny výše zmíněné atributy nemají v xhtml co dělat ;-) CSS je sice přehledné, ale chybí mi v něm např. základní definice pro body, a hlavní divy určující rozvržení stránky - ty chybí nejen v css, ale i v html ;-)
žádné nadpisy, či seznamy...

Možná sem do té stránky rejpal až moc, ale chtěl si tvrdou kritiku :)
Tron: já bych ani neřekl, že tě tady někdo nazval podovodníkem. To pouze ZBI psal, jak na něj stránky, potažmo jejich obsah působí. Mimochodem, na mě působí podobně. Pokud můžeš dodat certifikát, tak proč se o tom nikde nezmiňuješ? Přece jenom by to aspoň trochu pomohlo.
Jinak, počítačové muzeum dnes už nikoho nezajímá, dnes spíš lidi chtějí za své peníze mít počítač, ze kterého "vytřískají" maximum.

A ke stránkám: na mě působí strašně amatérsky, vzhled se mi zrovna dvakrát nelíbí. Pokud bych ti mohl poradit: projdi si pár podobně zaměřených "profi" webů a zkus se inspirovat (inspirovat != okopírovat).
Zbytek k webu celkem pěkně popsal Mike.
Já za vzhled dám klidně i za 1, ale až to bude o metrixu, stejně jako grafika... Ale text v tabulce je i pro Tebe ochuzení v prohlížečích.