WebZdarma vs IC

V čem je lepší webzdarma.cz než ic.cz ?Ic.cz má mnohem lepší prostor 250mb, neomezené používání funkce mail(), php5, dvě databáze...a přece víc uživatelů je na webzdarma.cz.
Jeden z důvodů bude ten, že webzdarma existuje už mnohem déle. Za delší dobu nabereš více uživatelů.
Pravidla ic.cz: http://www.ic.cz/src.php?src=pravidla

"Uživatel se zavazuje na stránky umístit reklamní lištu, to tak, aby byla na KAŽDÉ stránce viditelná. Tj. je zakázáno používání scriptů a css vlastností, které reklamní lištu nezobrazí, nebo zakryjí."

FAQ:
Q > Reklama musi byt na vsetkych strankach?
A > Ano, az se bude reklama vkladat bude ve vsech strankach.

Z jejich fóra:
Q > Dobrý den, doufám že vaše zdělení že reklama bude na všech stránkách je omyl, počítám, že to má být jen na titulní straně, pak už ne? Nebo se pletu?
A (Site Admin)> ne, to neni omyl. reklama jen na uvodu je nam na nic.
Jojo, já se divím, že admini na wz tolerují úvodní stránky typu VSTUPTE s reklamou nahoře. To asi jenom já jsem vždycky chápal jako úvodní stránku tu, na které se nachází hlavní obsah stránek...
Sice reklama musí být na všech stránkách, ale je dost malá (podívejte se na stránky http://kostlivec.ic.cz/).
Je mala, lae tady de spis o to ze dost uzivatelu pouziva php kod a v postate stranky zobrazuji v jedne tzn ze se meni obsah v souboru index.php tak pokud by byla reklama vsude byla by i na techto strankach v obsahu... coz je pekna kravina...
Ona ta reklama ic.cz je jenom proužek nahoře, není to baner. Vkládá se automaticky serverem do již vygenerovaných stránek před odesláním k prohlížeči (aspoň myslim, že to tak bylo)

Hlavní rozdíl mezi wz.cz a ic.cz je asi ten, že ic.cz má naprosto příšernou odezvu databáze a tím i celých webů! Wz navíc nabízí víc domén II. řádu.
Mi ta ic reklama příjde více "agresivní" z pohledu tvůrce stránek. Dává se vždycky automaticky nahoru, na všechny stránky, navíc je to pruh přes celé, už jsem dokonce zažil na vlastní zkušenost případ kdy kvůli tomu nefungoval web a musel jsem doporučit jiný hosting, prostě na wz se mi zdá že si s reklamou můžete více vyhrát a dát si ji tak aby nerušila design stránek.


>> "Jojo, já se divím, že admini na wz tolerují úvodní stránky typu VSTUPTE s reklamou nahoře. To asi jenom já jsem vždycky chápal jako úvodní stránku tu, na které se nachází hlavní obsah stránek..."

WZ to prostě berou tak, že jim stačí když se reklama zobrazí nahoře po zadání základní adresy stránek, tedy bez uvedení kontrétního souboru na konci URL.
<HTML>Mi osobně stránky typu VSTUPTE vadí, ale co s nimi nadělám? Přece nebudu otravovat jejich autory, to stojí moc času. Provozu WZ nevadí, reklama se zobrazuje, někdo na ni klikne, někdo dokonce neví, kudy ze VSTUPTE dál ;) Mluvilo se o zákazu takových stránek, ale kontrola by byla obtížná.</HTML>
<HTML>mne to taky vadi, ale nevim co s tim ted nadelame, je to jedna z veci, ktera nas pred lety nenapadla
ostatni, kteri zacinaji s freehostingem ted (nebo znovuzacinaji) maji v tomhle asi vic zkusenosti nez my v roce 2000

ja si myslel, ze reklama bude uzivatele min otravovat (a my nemame zajem kohokoliv otravovat) kdyz bude ve strance s obsahem</HTML>
Což o to, ic.cz vypadá vzhledem k wz.cz dobře:

- SSL - WWW, FTP i e-mail
- větší diskový prostor, rozdělený dynamicky na DB, e-mail a WWW
- výběr PHP4 a 5
- výběr DB
- statistiky přístupů
- bezpečnostní aktualizace systémů

Jenže je stále nejasná situace kolem .htaccess (povolování každý změny přes admina je nanic - pokud by to bylo povolení pro domény obecně, pak jo; alternativy v PHP jsou dost mimo), odezvy serverů jsou podle ohlasů dost bídný a pokud jde o reklamu, je to jeden z nejmíň šťastných způsobů.

Nicméně těch plusů je imho dost a dost a je už to konkurence víc než slušná, a WZ začíná kvalitou ztrácet dech. Zvlášť třeba SSL, PHP5 a především naprostý ignorování bezpečnostních aktualizací už je napováženou...

P.S. A v dnešní době je přepis adresy ve vyhledávačích otázkou několika málo hodin...
IC.cz přináší hlavní výhody pro statické stránky. Pokud je obsah generován dynamicky (SQL+PHP) tak je to s rychlostí bída.

SSL je dobrá věc, ale dokáže zpomalit už tak pomalou odezvu při použití sql+php, že se to snad ani nevyplatí... čekání a čekání.
IC je pomalé a SSL stejně nedokáže použít začátečník ...
IC:
- znovu načtení stránek
- obnovení fotek znovu načtení...
- některé php scrtipy na něm nejdou
- nejdou podobne servery jako jsou mambo...
- 250mb skvělá velikost

WZ
- rychlost stránek
- po refreshi se nenačítaji data znova
- 50 mb :((((
- reklama umistěna na index a nebo na všech stránka dole

Jednoznačně je WZ nejlepší mám ho nejradši a pokud někomu chybí místo tak at si ty věciháže na IC.cz ale WZ je nejlpší jednoznačně
[quote]... a pokud někomu chybí místo tak at si ty věciháže na IC.cz ale WZ je nejlpší jednoznačně...[/quote]
asi někdo nečetl pravidla o skladištích ;). Můžeš najít i další free servery, které jsou taky dobré. Mají hodně MB, rychlost ap ... stačí využívat služby internetu, jako je například vyhledavač google ;), hlavně pro začátečníky, kteří se na něco pořád ptají, tak na netu je všude plno informací typu "JAK NA TO" a budou to mít rychleji než kempit fórum na WZ :).
Ale tydle servery, někdo řekne super, někdo řekne "oh @!#$". Třeba já sem se na jednom free hostingu setkal s tím, že jim tam nefachal na php blbej include, psal sem na podporu a administrátor mi PŘEKOPAL celou stránku, takže kód byl nepoužitelnej ... takže sem řekl "fk y a h*le" a zrušil si tam účet. Jinak když někdo chce hodně MB, tedy GB, jde sehnat za pár korun docela slušný hosting.

a IC je fujka .. bleee.
>asi někdo nečetl pravidla o skladištích

Skladištěm je na wz myšlen účet na WZ. Linkovat soubory ze skaldiště umístěného jinde jde v pohodě. :) Mám zkušenosti s úspěšným skladištěm na IC ;)

>stačí využívat služby internetu, jako je například vyhledavač google

Tohle začátečníkům nikdy nevysvětlíš a stejně se zeptají "Jak udělám web?" :)

> jde sehnat za pár korun docela slušný hosting

Pak už ale nemluvíme o freehostingu :) a navíc většinou je nutná doména II. řádu
No, na IC skladiště s linkováním odjinud povolené není :), ono to sice prochází, ale pak jsou na fórech topicy typu "smazali mi web" ap.
No, začátečníkovi to můžeš vysvětlit tak, že alfa a omega je google, že jinak přijde chuck norris ;).
no, 200~260 kč za doménu není zase tak hrozný (pokud se bavíme o mezinárodních, ty stačej :)) a pak jsou tu hostingy, které jsou free, ale chtějí doménu :). Ale ty mají hroznou přístupnost a mají často výpadky :).
Když někdo chce víc dat na netu třeba pro fotogalerie pro přátele, tak objetovat třeba tu 50ti kačku měsíčně není zase takovej problém :).
Mě odradil ic.cz svou přístupností, dost často se stane, že to vůbec nejede a nebo že to jede pomalu apod. To je daleko horší věc než cokoliv jinýho, když někdo na web jít chce a nejde to, už se nevrátí...
já jsem zpět na wz přestoupil, protože mi na IC nefungovala vlastnost CSS:

body {margin: 0px auto 0px auto;}

jinak se mi na ic docela líbilo, ale WZ se mi zdá rychlejší a další výhoda .htaccess
"mi na IC nefungovala vlastnost CSS:

body {margin: 0px auto 0px auto;}"

Zvláštní, toto je přece záležitost prohlížeče. Webový server pošle "body {margin: 0px auto 0px auto;}" a prohlížeč to nějak zobrazí.
Mohlo to mít něco společného se způsobem jakým vkládají reklamu (tenký pruh nahoře).
2zbi
>zkoušel jsem to v MSIE a Firefix 1.5

2tom

>souhlasím
na ic jsem byl - nic horšího jsem nezažil.Strašný přístup k ftp, servery taky nic moc (kdyz se na administraci ani na stránky nedostanu třeba několik hodin - denně..).Prostě hrůza.
ale to není server ic.cz ale nesprávnou syntaxí zápisu CSS

( htttp://www.skaut-veseli.ic.cz )
2honza

jo? a mohl bys mi napsat jak to má být správně?