Webzdarma překrucuje své podmínky - čeho tím chce dosáhnout?

Protože mám za to, že server Webzdarma postupuje jednoznačně v rozporu se svými vlastními podmínkami, pro poučení ostatních klientů Webzdarma uvádím dosavadní diskusi o tomto problému:


Vážený pane,

oháníte se silnými slovy (bezprecedentní porušování apod.), ale z Vaší odpovědi je vidět, že sám neznáte vlastní podmínky, které jste možná i vlastnoručně psal, nebo je záměrně překrucujete.

Především mé stránky jsou sice někdy propojené různými odkazy, ale jedná se vesměs o samostatné stránky k jednotlivým odlišným tématům, i když občas spojené stejným nebo podobným vzhledem. Nic takového podmínky nezakazují.

I kdybychom spekulovali o tom, jestli by nebylo možné některé samostatné stránky provozovat pod jinými a zda se jedná o nějak "spojené weby" či nikoliv, dokonce ani nic takového podmínky nezakazují. Nezakazují totiž "spojování účtů", jak špatně uvádíte, ale něco jiného: "spojováním více virtuálních webů obcházet nastavený limit velikosti poskytovaného prostoru". Nastavený limit webového prostoru je 50 MB, zatímco obsah všech mých stránek zabírá prostor menší, a to dokonce řádově. K žádnému obcházení velikostního limitu tedy docházet vůbec nemůže a podmínky tak nejsou nijak porušovány.

Domnívám se, že věc je naprosto jasná, a proto již nebude zapotřebí s ní ztrácet čas. Znovu Vás však žádám o obnovení neprávem smazané stránky a důrazně Vás varuji před rušením dalších stránek nebo jinými takovými kroky, které jsou v rozporu s podmínkami. V opačném případě bych byl nucen postupovat právní cestou včetně žalob na náhradu škody, která by po shora uvedeném objasnění problému byla Vámi způsobeny zjevně úmyslně.

Na závěr bych chtěl vyjádřit údiv nad tím, proč tímto způsobem překrucujete podmínky a čeho tím chcete dosáhnout. Vždyť na všech účtech mám vesměs nastaveno zobrazování reklamy na všech stránkách, takže o žádnou reklamu nemůžete přicházet. Napadá mne jako důvod buď osobní averze (ale do zahájení Vašich "čistek" jsme se vůbec neznali), nebo snaha zredukovat klientelu a odradit nové klienty. Toho by se však dalo dosáhnout i férovější cestou :-)

Pkd j Vm mljš vnchvt znk př psn, mh s tž přzpsbt :-)










-----Původní zpráva-----


>Vážený pane,
>
>rád bych reagoval na Vaši svéráznou odpověď.
>
>1. Především vůbec jste nereagoval na můj mail. Žádal jsem o nápravu
>nefunkčnosti stránky fotka.aktualne.cz a na této žádosti trvám.
>
>2. Protože bych rád pochopil obsah Vašeho mailu, žádám Vás o vysvětlení
>Vašeho (pro mne velmi překvapujícího) názoru o údajném obcházení podmínek.
>Prosím o sdělení, v čem konkrétně jsou podle Vás obcházeny podmínky a které.
>Ani po opakovaném prostudování podmínek si žádného obcházení nejsem vědom.
>
>
>

pri registraci jste souhlasil s temito podminkami
http://wz.cz/podminky.html ... vsimnete si zejmena bodu o spojovani uctu
(vyuzivani vice uctu pro jednu prezentaci), coz je u vasich uctu
nezpochybnitelne

na zaklade vaseho bezprecedentniho porusovani podminek Vam timto
uznamuji vypovezeni vsech Vasich uctu (registrovanych na
xxxx@xxxx.xx), znovu upozonuji, abyste si zazalohoval Vase data, nasim
cilem neni pusobit Vam skodu, ale dbat na dodrzovani nasich podminek

berte toto jako pozitivni gesto vuci Vam, z nasi strany neni zadna
povinnost Vas na porusovani pravidel upozornovat


>3. Dovoluji si Vás v té souvislosti upozornit, že registrací stránek vznikl
>oboustranně závazkový vztah dle zveřejněných podmínek, které Vás neopravňují
>svévolně rušit stránky a naopak podle čl. 6 jste povinni "učinit všechny
>dostupné kroky, aby byla služba poskytována bez přerušení". V případě
>opakovaného porušování z Vaší strany bych byl nucen postupovat vůči Vám
>právní cestou.
>
>
>
http://wz.cz/podminky.html ... opakovane i pres upozorneni ty podminky
ignorujete, vyplyvajici komunikace je proto bezpredmetna

>3. V zájmu civilizované komunikace Vás žádám, abyste mi psal českým jazykem.
>
>
hlavne ze Vam nechybi slusnost :-/
<HTML>Z toho co ctu ze zde citovanych emailu, bych rad reagoval a pridal par podminek ktere Ti Aleši nedávají žádné prava o kterych mluvis...

Opomenul jsi bod 4.2: <li>využívat poskytnutý prostor jako uložiště pro soubory, zejména
pokud k nim nevede odkaz ze stránek a odkazovat se na ně z jiného
serveru</li>

Z toho plyne, ze napr. jeden "STS 103.jpg" obrazek ktery je na Tvem uctu (drazba.aktualne.cz), ale nevede na nej z webu dokaz je jasne poruseni teto podminky kterou jsi odsouhlasil.
Neni potreba resit nejaky limit 50MB jak tvrdis.

A predevsim bod 7: "Za případnou finanční či jinou újmu způsobenou ať už funkčností či nefunkčností služby nenese poskytovatel žádnou zodpovědnost."

Z toho plyne, ze Tvuj nefunkcni web je plne v souladu s pravidly ktere jsi rovnez odsouhlasil.
</HTML>
Vážený pane,

jednak nevím, že bychom se znali a potykali si, takže bych preferoval zůstat u vykání. Ale k věci:

Ejhle - člověk se zde vypořádá s vymyšleným porušením podmínek ohledně tzv. "spojování" a hned se místo něj objeví další. To je skutečně zajímavý postup.

Citovaný soubor měl být součástí webové prezentace (možná jí nějakou dobu i byl, už se přesně nepamatuji). Proto jsem jej nahrál na web, nikoliv z důvodu uložení - tento soubor mám též na počítači a nepracuji s ním na webu, netahám jej zpět do počítače, apod. Také na něj není žádný odkaz z cizích serverů.

Především ale podmínka uvedená v. 4.2. je kumulativní: "využívat jako úložiště" A "odkazovat". Musely by být tedy splněny obě podmínky, tedy prostor využitý jako úložiště a s odkazy na něj na cizích serverech, aby byla podmínka porušena. To v žádném případě není. Mám navíc za to, že smyslem bylo zabránit využívání stránek pro cizí servery, ne "buzerovat" klienty kvůli souborům, které v momentální verzi stránek nepoužívají.

Mně to celé přijde jako hledání záminek ke smazání stránky. A na to mi dosud nikdo neodpověděl.

Pokud jde o odpovědnost za škodu, která vyplývá ze zákona, těžko se jí můžete vyhnout uvedenou formulací. Zde se navíc hovoří o funkčnosti nebo nefunkčnosti SLUŽBY jako takové, ne o úmyslném smazání stránek, úmyslném odstranění účtu apod.