Diakritika - ako je

Chcem sa spýtať schopnejších a múdrejších ako som ja. Nefunguje mi diakritika na www stránkach, date tuším len š, ž, a ... ostatné fungujú. Skúsil som pridať aj zmeniť META príkaz v hlavičke ako to radia vo FAQ ale nepomohlo to, nič sa nezmenilo.
Poradte aj menej skúsenému (schopnému). Ďakujem
Jak já to vidím, tak jsou texty na stránce psány dvojím kódování, protože při změně kódování je vždy kousek dobře a kousek blbě. Je třeba to mít napsáno v jednom kódování. Ty máš nastaveno windows-1250, ale část stránky je v iso-8859-2, tudíž to vypadá, že tento kousek tam byl dopsán v jiném editoru (tipla bych že pomocí Edit zde ve správci souborů). Když někdo píše stránky ve windows-1250, neměl by editovat ve zdejším správci souborů, protože ten používá jiné kódování a tím pak vznikají tyhle zmatky.
Je tedy nutno soubor převést do jednotného kódování, ale s tím bohužel neporadím, protože jsem to ještě nedělala, ale afaik takovej pspad (www.pspad.com) by to mohl nějak umět. Nebo to ručně spravit v nějakým editoru (třeba zase ten pspad, či notepad), toho textu není zase tolik.
Jo jo! Já taky mám win 1250 a tady v tom editu je asi iso takže se to tím nedá editovat :-( Takže je lepší u sebe si soubory přepisovat a pak je natáhnout...
vytvoř novou stránku a do ní zkopíruj tenhle text :

<HEAD>
<TITLE></TITLE>
</HEAD>
<BODY>
ě?čř?ýáíéóú
escrzyaieou
Ě?ČŘ?ÝÁÍÉÓÚ
</BODY>

pak ulož a zobraz !
:o)
;o)
dál už to nechám na Tobě .....
;o)
Fýba
jan: si děláš prde.l? co to má bejt?
dobrá rada nad zlato :-)))
http://www.jakpsatweb.cz/cestina.html