Rychlost stránek

Dobrý večer
Chtěl bych se zeptat jestli nebylo na mých stránkách v minulých 2 až 3 týdnech nějaké vaše omezení, běží totiž velmi pomalu ( jedna stránka se nyní načítá desítky sekund, pokud se vůbec načte). Se stránkami jsem nic nedělal návštěvnost spíše klesá a ještě před tak měsícem bylo vše v pořádku.
Díky
Vybral sis velmi zatížený server. Spousta uživatelů na něj nahrává nejrůznější nenasytné redakční systémy a pak nestíhá.

Ta hra vypadá zajímavě. Uvažoval jsi už o nějakém skutečném hostingu? V první fázi bys mohl vyzkoušet některý z méně zatížených serverů na WZ. Bohužel nevím, který to je.
Ještě taková otázka: Kolik databázových dotazů máš na zobrazení jedné stránky? Na WZ je totiž počet dotazů za hodinu limitován.
Napsal jsem sem právě proto, abych věděl jestli mám vážně uvažovat o něčem pořádnějším, nebo jestli se to tady zlepší.
Jinak s počtem dotazů velký problém neni.
Pokud to se hrou myslíš vážně, je odpověď zřejmě jasná. I s doménou tě může vyjít normální webhosting pod tisícovku ročně (i pro peníze nevydělávající jedince je to suma získatelná po třídenní brigádě v létě). Spokojení hráči navíc v budoucnu rádi na provoz přispějí.

Jinak hra nevypadá vůbec špatně (pominu-li zcela běžné výpadky při načítání stránky). Určitě by si nějaké hráče našla i v širším publiku (přestože jsem neměl příležitost více se podívat na vyváženost, nenašel jsem vysvětlení herních rozdílů mezi horním a dolním Egyptem a nezjistil, jestli je hra rozdělená do nějakých období nebo se na série nehraje). Z letmého pohledu jsem seznal jisté podobnosti s webgame jak si ji pamatuji (v období kolem dvacátého věku), ale nebylo jich na škodu ;)
Možná by ale záteži serveru pomohla i jistá optimalizace (počet požadavků na server, správné hlavičky pro cache statického obsahu apod.), při větší návštěvnosti se budou takové optimalizace hodit v každém případě.
Zdravím, s rychlostí stránek mám taky problém, u adresy založené před několika lety to je tak pomalé, že se to občas ozve jako nepřístupné, přitom adresa založená nedávno je na tom mnohem lépe. Lze např nějak bezpečně tu starší adresu zrušit a znovu stejnou založit ?
Nejbezpečnější je nejprve vytvořit novou doménu, zkopírovat data a teprve po důkladném vyzkoušení data z té staré smazat.
Díky za odpověď. Tomu rozumím, jak na to ale, když chci zachovat původní adresu.
Problém vidím spíš v použití Wordpressu. Obávám se, že i kdybys plánovanou akci povedl, žádného zrychlení tím nedocílíš. Wordpress je prostě na WZ pomalý.
Ty druhé stránky běhají taky na wordpressu a dole svižněji a spolehlivěji . . .
Tak ještě jednou: Založ si ještě jednu doménu, nahraj tam kopii svého webu a vyzkoušej si to. Nezapomeň na databázi. Uvidíš, že se ti rychlost nezvýší.

Tipl bych si, že tvůj Wordpress příliš rychle vyčerpá hodinový limit na přístup k databázi.
Díky za reakce, ale asi si pořád nerozumíme. Chtěl bych se pokusit přemístit svůj web na novější server ale se stejnou adresou, protože už je mezi lidma trochu známá. Předpokládám, že založení nového webu se stejnou adresou orfeus.wz.cz vedle existujícího asi nebude možné. Pravděpodobný postup by tedy asi byl:

1. vyklidit a zrušit stávající doménu - vyklidit bych uměl, ale nevím zda lze jednorázově a rychle ji zrušit, abych mohl bleskurychle:

2. Založit novou ale se stejnou adresou, to by teoreticky mohlo jít, ale je v tom riziko, že se to nepovede a já budu muset změnit doménu/adresu svého webu.

V tomto smyslu bych potřeboval poradit se zrušením a s možností založení nové domény se stejnou adresou.
Jsi na serveru Nike, který je teprve rok starý. Vím co chceš. Vím, že svůj web touto metodou nezrychlíš, i kdyby to šlo. Můžeš však svůj web zrychlit jeho optimalizací.

Zrušení prázdné nepoužívané domény trvá cca měsíc.
<HTML>Tak jsem to schválně zjišťovala, protože vím, že domény *.wz.cz jsou na několika serverech. U tvého účtu orfeus.wz.cz je možnost, že by se možná registrace provedla na heru či loki, ovšem ani to nemusí znamenat výhru. A navíc - stejně se to asi časem všechno (tím myslím *.wz.cz) sjednotí na nike.</HTML>