Nemožnost editovat či smazat soubor

Při pokusu o editaci souboru index.html se objeví chybové hlášení - Zakázaný přístup. Nemohu tento soubor ani smazat, objeví se stejné hlášení. Prosím o radu. Díky!
taky mi to nejde - napíše mi to tuto hlášku:
Nepovolený přístup!
Přístup nebyl povolen. Zřejmě kvůli chybějícímu soubor index.html, index.htm, index.php v _kořenovém_ adresáři atp.
Pozor: system je citlivý na velikost písmen ! (tzn., že Index.htm není totéž, co index.htm)
Stejně tak nefunguje, pokud je index.html umístěn v nějakém podadresáři.
<HTML>Mít a editovat soubory u sebe na počítači a ne přes nějakou pochybnou webovou aplikaci? K nahrávání souborů na server potom používat FTP (ne nějakou pochybnou webovou aplikaci).</HTML>
Mám stejný problém. Při pokusu o editaci se objevuje chybové hlášení - Nepovolený přístup. Soubor index.html mám v pořádku. V pondělí vše fungovalo.
Taky mi to nejde už od včera :-(
<HTML>Viz to co píše Nípal. Editujte soubory u sebe v pc.

serbachart.xf.cz - nemáš tam soubor index.html nebo index.php.</HTML>
též stejný problém... ale doma mi ftp u tech stejných taky nefunguje pripojení... takze prez to to taky neudelam...
Jako nevím co to tady plácáš Nípal? pochybnou webovou aplikaci?
samozřejmě, že používám taky FTP na PC, ale když chci třeba soubory editovat tak to dělám přes web zdarma v administraci - správa souborů , je to pro mě přehlednější.
přes FTP to naštestí jde.
Thalia: mám index.htm samozřejmě. tohle se mi stalo poprvý za ty léta.
stejny problém nejdemi z editovat ani jeden soubor natiz index ..
<HTML>Ano, je to pochybná webová aplikace. Kromě toho, že často nefunguje, tak taky se ti při ukládání může stát, že se ti uloží soubor někoho jiného a ty o svůj soubor přijdeš. V PSPadu mi to přijde navíc mnohem přehlednější. A navíc máš rovnou zálohu v pc.

serbachart.xf.cz - tvá stránka mi funguje, index se normálně zobrazuje.

Zkusila jsem editaci ve správci a normálně mi funguje.</HTML>
Já měl na mysli rychlou editaci - to jest třeba oprava jednoho slova apod. a to je pro mě rychlejší rovnou na webzdarma.
jinak na své psaní webových stránek používám Html editor a zrovna PSPad.
to by mě ani nenapadlo psát vše tam.
jo už to funguje.
Taky už se mi stalo,že jsem ukládal soubor a objevil se mi soubor někoho jiného ,mě by jenom zajímalo jak je to vůbec možný :-)
johnyx: Možná je v té aplikaci špatně ošetřena kritická sekce při vytváření dočasného souboru. Normálně se do jeho názvu vkládá číslo procesu nebo nějaký hash. V případě hashe není kolize úplně vyloučena. V případě přístupu z více operačních systémů na jedno datové úložiště nemusí pomoct ani číslo procesu.

Nebo to může být úplně jinak.