Pomale nacitani stranek

Dnes jsem si vsiml, ze se mi hodne zpomalilo nacitani stranek http://bbb.wz.cz/ - nejaky problem?
<HTML>Mne to jede svizne jak doma na pocitaci, tak i v mobilu.</HTML>
Načítá se to opravdu pomalu - asi klasika wz... přetížený server.
Dobrý den, mám stejný problém. Včera jsem web (pronajembytu.wz.cz) aktivoval a stránka i fotogalerie se většinou načítá neúnosně pomalu, občas to úplně zkolabuje. Vyzkoušeno jak doma, tak v práci (10Mbps resp. 1Gbps). V čem je problém?
Až na zmršenou češtinu a nepochopení pravidel HTML se mi web jeví OK. Trochu to možná brzdí povinná reklama, ale hlavní příčinou bude přetížený použitý server nike.
Postreh z dneska - v 15:07, 20:00 a 21:44 se mi k webu pripojit nepodarilo vubec. V ostatnich pripadech jsem si par vterin pockal (a to mluvim o uvodni strance, fotogalerie je kapitola sama pro sebe).
To je server opravdu tak tragicky pretizeny? Pokud ano, proc mi bylo pred nekolika dny umozneno se pridat?
Reaguje na tehle diskusi nekdo ze spravcu, nebo jsou k dispozici jen dojmy ostatnich uzivatelu?
To je tím, že většina myslí stejně jako ty. Doména wz.cz se jeví jako lukrativní, tak proč toho nevyužít. Tahle lukrativita však má svou stinnou stránku. Čim víc lidí si tuto doménu zaregistruje, tím víc se server zatíží. To samo o sobě ještě zátěž nepředstavuje. Skutečnou zátěž představuje nevědomost uživatelů. Tak půlka uživatelů o webu nic neví, tak si to nějak zařídí jinak. Což ve výsledku znamená, že si zvolí tu nejhorší variantu, kterou server nesnáší. Instalujou se molochy, které výrazně zatěžuji server, a to jen kvůli malé prkotině, u které lze zvolit šetrnější variantu. Zkus to ale vysvětlit těmto lidem.

>> Pokud ano, proc mi bylo pred nekolika dny umozneno se pridat?
A proč by neměl? Je to svobodná volba uživatele, jakou doménu si zvolí. Že dochází k přetížení není přece důvod, proč blokovat doménu.
Jasne, ale tahle diskuse neni o pricinach, ale o nasledcich. Snazim se (a nejen ja, videl jsem nekolik otevrenych diskusi na toto tema) dobrat nejakeho vyjadreni, jestli se to tuhnuti nejak resi - posileni serveru, vytvoreni nove domeny... Ja bych ted po par dnech klidne wz vymenil za neco mene "lukrativniho", ale vice funkcniho.

Jeste k te Tvoji uvaze - jako tvurce projektu by me asi napadlo, ze kdyz poskytnu siroke verejnosti prostor pro vystaveni webu, vetsina uzivatelu nebudou profi tvurci webovych stranek. No a pak je otazka, co je cilem, co a jak chci poskytovat.
A s tím taky souvisi to, proc (ne)poustet na přetizeny server dalsi uživatele - doprani moznosti svobodne volby mozna, ale spis tady plati rovnice vice uzivatelu = vetsi objem publikovane reklamy = vice kapriku v siti

P.S. Neco pozitivniho na zaver - ted po pulnoci slape web krasne... :-)
Vyjádření už tady byla spousta, proč ho psát znovu a znovu? Uživatelé píší lajdácké skripty a používají nenasytné redakční systémy s desítkami dotazů do databáze během zobrazování jediné stránky. Při tom množství to zabije výkon i nejlepších serverů.

Však si vyměň wz.cz za něco svižnějšího. I když mně tvůj web jede docela dobře. Až na tu zmršenou češtinu.
A byl by tip na neco sviznejsiho z mistni nabidky? Zkouset to nahodne se mi moc nechce. Predpokladam, ze to neni jen otazka nastaveni, takze to asi bude chtit novou registraci a starou pak zrusit.
K te cestine - na stranky se dostavam probezne ze 3 PC s WIN7 resp. XP, dival jsem se v Mozille i Exploreru a zobrazuje se spravne. Kdyz otevru index.html v poznamkovem bloku, tak taky. V cem je problem?
Zdenek: ve zdrojovém kódu tvé stránky není uvedeno kódování, to může být potenciální problém. Používáš windows-1250 (podle pozorování); to je možná jako výchozí kódovaní na českých Win7 a WinXP (a stránka se zobrazí správně), na jiných ale málokdy (a samozřejmě se to liší nastavením prohlížeče -- mně se například stránka zobrazila jako "dispoziènì øešený"). Řešení: přidej do zdrojového kódu meta tag s informací o kódování, tzn. přemluv svůj editor (Evrsoft First Page?), ať to udělá ;)
Jeden typ na svižnější chod? Třeba doména czweb.org. Jsem na něm od samého začátku a nezaznamenal jsem u něj žádné výrazné lokální výpadky. Viz http://statistiky.monitoring-serveru.cz/tomik.
Freeze: Ano, stranka je v Evrsoft First Page 2006, anglicka verze. Kazdopadne diky za vysvetleni, na vsech pocitacich mam ceske win, takze na chybejici specifikaci kodovani jsem neprisel. Jak bude chvilka, zkusim ten editor nejak ukecat. :-)

Tomik: Super, diky za tip i za odkaz na statistiku!