mod_deflate

Je možné na serverech webzdarma pracovat s rozšířením mod_deflate?
<HTML>A k čemu to?</HTML>
V Google webmaster tools mi pro web mimo jiné doporučují zapnout komresi pro css a js soubory, tak zjišťuji co a jak ...

mod_deflate je jedním ze způsobů jak toho dosáhnout, nevím co takové řešení znamená pro zatížení HW serverů, atd ... prostě se zajímám
Nepřeháníte už trochu?

V dnešní době rychlých netů je komprese webu skoro k ničemu. Povolení systémového modu by v tomto směru znamenalo spíše brzdu než užitek.
Navíc. Google píše, že doporučuje, nikoli nařizuje.

Jako samozřejmě, že někde je komprese potřeba. Ale pouze tam, kde se očekává velký objem. Nebudu přece stahovat 5MB obrázek, když tentýž obrázek můžu mít za pouhých 100KB.
A pokud jde o textové soubory. Tak tam redukce místa spočívá v odstranění tzv. bílých znaků. Což, jak vidím na eseznamka.wz.cz, se i stalo.

Můj názor je takový, že komprese obrázků ano, ale u textových souborů to nemá smysl. Pokud však nebyl soubor vytvořen z Wordu nebo ještě hůř z Publisheru.

Navíc komprese zde na Webzdarma může způsobit i trable. A to většinou ve spojení s reklamou. Nekomprimovaná reklama se připojí ke komprimovanému obsahu a prohlížeč se pak z toho.
Jen bych dodal, že je zde na wz zapnuta komprese v PHP, takže stránky generované PHP se komprimují avšak statické soubory (html, css, js) už ne.
no když jinak nedáš, zkoušel jsi takové srandy jako:
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/plain text/xml text/css
v .htaccess?
ds: nezkoušel, ale určitě vyzkouším ... díky
Kompresi obrázků de fakto vyřešily kompresní formáty: JPG. GIF, PNG. O skutečné úspoře ovšem rozhoduje webmaster. Když tam dá fotky z dovolené v plném rozlišení 8 Mpix a z těch udělá náhledy v tagy img, tak mu žádné komperese webu stejně nepomohou.
eseznamka.wz.cz je nějaká divná. Pořád mi to nalézá dívky pod 17 let, i když jsem zadal jiné rozmezí věku. Mrkni na to.
Kit: díky za upozornění, prověřím to ...

zbi, tomík: díky za příspěvky, ale toto vlákno je o něčem trochu jiném
kit: mohl by jsi mi napsat konkretní adresu kde ti to dělá, nemůžu takovou chybu nikde najít, díky
Stačí zadat současně region i věkové rozpětí.
No super :-( , už to vidím ...