skript na miesto

chcem sa spytat ako zmenit hodnoty tohoto skriptu :
skript vypisuje volne miesto na servery a udava ho v bajtoch ale ja to chcem zmenit na mb alebo aspom na kb
<?php


class miesto {

function celkove() {
global $celkove;
$celkove = disk_total_space(".");
return $celkove;
}

function volne() {
global $volne;
$volne = disk_free_space(".");
return $volne;
}

function obsadene() {
global $obsadene;
$obsadene = ($GLOBALS['celkove'] - $GLOBALS['volne']);
return $obsadene;
}

}

$miesto = new miesto;

echo "CELKOVE: ". $miesto->celkove() ." B \n";
echo "VOLNE: ". $miesto->volne() ." B \n";
echo "OBSADENE: ". $miesto->obsadene() ." B";

?>




Za odpoved dakujem
<HTML>Nechápu global $volne, uvnitř tříd to vypadá prasecky, lepší je prostě přiřazení do $this->volne, vůbec mi ten koncept tříd připadá z vaší strany silně nepochopený.

Co se týče převodu jednotek, bere se to na základní škole - vemte disk_total_space(".") a podělte jej 2<sup>10</sup> nebo 2<sup>20</sup>, podle toho, zda chcete kB nebo MB. Totéž uděláte s disk_free_space(".").

No a taková drobná technická poznámka - funkce zjišťují obsazené (resp. volné) místo na celém disku, nikoliv obsazené (resp. volné) místo ve vám přiděleném prostoru.</HTML>
ja som ten skript stiahol s jednej stranky ale nepochopil som vas ako mam zmenit ten disk a kde
<HTML>Lituji, ale domácí úkoly za vás nikdo neudělá. Návod máte, musíte si to upravit sám. Mimochodem, mohl byste mi říct, odkud jste jej stáhnul? Chtěl bych si toho autora zařadit do sbírky "takyprogramátorů" (dělám si vlastní sbírku na způsob TheDailyWTF).</HTML>
ten script je zo stranky jaknaweb.cz ale autora neviem skusim ho este pohladat ale povecte mi prosim ako mam zmenit ten disk_total_space(".")
Já bych přidal - na obsazené místo v přiděleném prostoru se musí použít buď údaje z FTP (PHP5 only), nebo posčítat velikost všech souborů.