Jak je to s www?

Zdravím, mám takový dotaz. Předem upozorňuju, že jsem skutečný laik a začátečník. Včera odpoledne se mi stalo, že jsem najednou nemohla zobrazit svoje stránky, vždycky mi to hodilo na wz.cz s hláškou chyba 404 - soubor nenalezen. Prostě odkaz www.zniflheimu.wz.cz nefungoval, ale co jde je http://zniflheimu.wz.cz/ Nevím jak je to možný, tomuto moc nerozumím. Jsem ráda, že na stránkách je vidět, co vidět být má a lidi co tam přijdou dostanou informace, jinak v tvorbě webu nemám nějaké větší ambice. Ale je to docela nepříjemné, protože všichni kdo mě mají v odkazech mají od včerejška ten odkaz nefunkční. Nevím totiž jak tyhle cesty fungují, takže když jsem dávala někomu adresu na své stránky, tak právě samozřejmě i s tím www.
<HTML>Není na tom nic k nepochopení. Zaregistrovala jste si stránky zniflheimu.wz.cz, nikoliv www.zniflheimu.wz.cz. Pokud jde o www, je to dle mého názoru zlozvyk. Zadávejte svým známým adresu ve tvaru htttp://zniflheimu.wz.cz a je po starostech.

Ale sám osobně také moc nechápu, protože WebZdarma bylo šumafuk, co je za poddomény před názvem stránky. Člověk mohl mít cokoliv.cokoliv.wz.cz a mohl si to i ošéfovat tak, že tam měl jinou stránku než na cokoliv.wz.cz. Aspoň tahle vlastnost mi byla známa. Možná má WZ nějaké dočasné své dny.</HTML>
Děkuju moc za rychlou odpověď, teď už tohle vím také. A můj "zlozvyk" vznikl tak, že o fungování těchto cest opravdu nic nevím, takže jsem opsala jen to co bylo v panelu adresy, proto se najednou divím, že po roce, mi toto přestalo fungovat.
Ono "www" je jakýsi pozůstatek z dob, kdy Internet byl pro horních 10 000 obyvatel SSSR. Dnes již prakticky nemá význam a používá se pouze pokud narazíte na server spravovaný idiotem, který jej neumí správně nastavit.
Jo a tuším že šestkovej exploer ho svým otrokům vnucuje taky.
to nic nemění na tom, že to na wz vždycky fungovalo, dokonce na wz vždycky fungovalo cokoliv.stranka.wz.cz, kde cokoliv je cokoliv :-)) tak nevím proč už to tak není...
<HTML>Teď to jaksi funguje. Asi nějaká slabší chvilka serveru, těžko říct.</HTML>
<HTML>> "Ono "www" je jakýsi pozůstatek z dob, kdy Internet byl pro horních 10 000 obyvatel SSSR. Dnes již prakticky nemá význam a používá se pouze pokud narazíte na server spravovaný idiotem"

To zni celkem odborne, skoro jako by jsi o tom neco vedel.</HTML>
tak snad pozůstatek z dob, kdy internet byl tvořen jen aplikacemi protokolu HTTP a těmto vzájemně propojeným dokumentum se říkalo World Wide Web nebo jen web
Richard: "To zni celkem odborne, skoro jako by jsi o tom neco vedel."
No ... četl jsem Wikipedii. To nestačí? ;)
TOM: SSSR se rozpadl 1991, komerční internet vznikl v roce 1992 a věřím že v té době mělo horních 10000 Rusů na starosti mnohem příjemnější věci než nějaký internet
ds: "SSSR se rozpadl 1991, komerční internet vznikl v roce 1992 "
jasně. Vždyť žvaním kraviny! ;) Pokud budu příště psát nějaké moudro o SSSR, tak mě neberte vážně =D
asi bude nejpřijatelnější vysvětlení, že je to s tím www jako se slepým střevem, taky to k ničemu není skoro potřeba a čas od času to dělá problémy
No tak dneska už to zase funguje jako předtim, ale díky tomuto vím zase o ždibec víc. Příště prostě odoperuju to slepý sřevo.
ds: Tak to ses teda presne trefil :-D
Nifl: když operace tak pořádná a to taková, že za pomoci přesměrování, viz:
http://www.jakpsatweb.cz/server/mod-rewrite.html