<b>Vypadek serveru mars</b>

drzim palce at se podari vse obnovit. doufam, ze se takoveto vypadky nebudou opakovat... par kratsich uz tu bylo, ale tento je teda MEGA.
<HTML>Fotograf77:

1) Tohle nemusí být vina WZ. Ten serverhousing není JEN webzdarmový. Naopak je třeba ocenit, že to někdo v pátek odpoledne řeší. Takové věci se prostě stávají, a nebyl by to Murphyho zákon, kdyby se nestávaly v ten nejméně vhodný okamžik. Také jsem potřeboval něco z jedné na WZ hostované stránky něco stahovat.

2) Nevypadá to, že by to šlo s WZ z kopce dolů. Za 90% problémů, které se řeší na fórech, si mohou uživatelé sami (počítám to včetně duplicitních témat, tak aby se někdo nedivil). Bylo tomu tak (co si pamatuju) i před 4 lety.</HTML>
Tak mě nejříve nešel web http://www.psi-vysivky.webzdarma.cz/ a ten už asi od 16.hod šlape bez problémů prozměnu vypadl web na vzrobci tedy http://anicka.vyrobce.cz/.

Je vidět, že se na to pracuje ale zase vypadáva neco jiného asi to chce čas.

Bylo by dobré když admini web dle nich rozběhnou, aby to dali vědět že by vše mělo být OK.
<HTML>Josef: Určitě to vědět dají. Zatím je zbytečné psát příspěvky typu: Už mi to jede. Protože ostatním to třeba ještě nejede (narážím na dog.big).</HTML>
Dobrý den sem autor stránek limag.wz.cz a nejdou. Nepřemýšlíte o tom informovat lidi o tom že nefungujou? To mi musí volat lidi kterým jsem dělal www? A mluvíte o výpadku ale jak je možné že stránka skoda-strakonice.wz.cz funguje a limag.wz.cz nejde. Neni to nahodou nejaky divny?
pro Nípal: Nechtěl jsem nikoho popudit spíš úkázat, že se na tom pracuje a že to chce čas. Prostě a jednoduše něco naskočí něco spadne. Omlouvám se za reakci už se to nestane :-))
<HTML>Josef: Však taky na vás nenadávám. Asi jsem tam nedal prázdný řádek, abych logiku svého příspěvku trochu zlepšil. Omluvit bych se měl já vám.

Limag: Co je např. na <a href="http://www.webzdarma.cz/">hlavní stránce hostingu</a> napsáno? A co se týče toho, že na stejné doměně část webů jde a část ne, tak to je dáno tím, že doména wz běží na více serverech (je na ní nejvíce účtu, tak kvůli náročnosti je zátěž rozložena do více strojů).</HTML>
Hele lidi taky mě to štve, ale musíte uznat tohle je freehosting a jestli se vám to nelíbí tak si rpstě pořiďte placenej...a taky myslím že admini se to snaží opravit jak nejrychleji to jde, ale zase aspoň přibližně byste mohli napsat kdy to bude...
nema cenu sem psat, ze vam to taky nejde. uz to tady napsalo 50 lidi pred vama a i pres tento prispevek to sem napise jeste dalsich 50 lidi po vas. vazne, nema to cenu. ze to nejde, to vsichni vedi.
pokud mira rika, ze to neni chyba wz, tak proste neni. jestli vam to tak strasne vadi, ze je nekolik hodin vypadek (viz Johana a pod.), tak si prejdete na placenej hosting a tam se pak s nima muzete o ty penize atd. hadat.
imho to s wz dolu nejde, je na tom stejne dobre / spatne jako pred ctyrma rokama (vlastni zkusenost).
<HTML>Toník, to jsem rád, že nejsem s těma čtyřma rokama sám (viz výše).

Masha: to je dáno tím, že se majitelé stránek chtějí trochu ukázat, zveřejnit se. Ale někdy mi to připomíná Dobytí severního pólu: "Všechno co tady vidíš - saně, já, lékárník, náčelník - to všechno driftuje na sever" - "A já?"

<small><small>Taky mi nejdou stránky, mám začít brečet?</small></small></HTML>
Já na to přišla před pár minutami a musím říct že mě to teda docela dost vyděsilo,ale každopádně jsem ráda že tu na to alespoň někdo reaguje.
Já na to samozřejmě moc nepospíchám,ale zajímalo by mě jestli je to možné dát vůbec dopořádku.Nechci znát přesný (ani přibližný) termín,ale jen jestli si mám prohledat celou zálohovanou část co tu mám,a nebo mám alespoň vydržet a čekat kdy se stránky opět zprovozní.

Mockrát děkuji,alespoň za snahu.
Muzu jen potvrdit. Jsem tu jiz 6 roku a s WZ to rozhodne z kopce nejde.
Navic za ta cela leta je na tom WZ rozhodne lip. Za posledni rok jsem nezaznamenal zadny vyrazny vypadek. Nerikam, ze nejsou. Zazil jsem i horsi pripady, nez je tento - selhani jednoho disku, necekane problemy s upgradem HW. Ale tyto pripady jsou vyjimecne. Po vetsinu casu WZ jede jako po masle, obcas nekdy potreboval namazat ;)

Stejne jsou tyto argumenty pro nastvane lidi o nicem. At je chyba jakakoli, at je za to kdokoli zodpovedny, tak se vzdycky najde skupinka lidi, co jen nadava, ze neco nejde. A je jim jedno, ze se na tom pracuje. Vzdycky jsou otazky typu "Nejde to", "Kdy to konecne pojede" a to se v jednom vlakne objevuje i nekolikrat.

Ale jedno mohu aspon prozatim pochvalit. Az na par jedincu, se tu chovate solidne. Pri poslednim poradnem vypadku to bylo rozhodne horsi. Kazdou minutu se tam porad nekdo ptal, kdy to bude fungovat. Kazdej druhy dotaz byl typu, ze WZ je na h.. . Proste 150 dotazu za pouhou jednu hodinu.
<HTML>pavlina332: O data se snad nepřijde, problém je přeci jen s napájením a ne s disky.</HTML>
<HTML>Tomík, pod tvůj názor se klidně i podepíšu. S těma problémama je to jak říkáš - sem tam disk, sem tam výměna HW, občas nestačil MySQL stroj.

A co se týče chování lidí - taky to může být tím, že ti nadávači odešli jinam a tady jich je tím pádem méně.

Ale mám výhradu k jednomu výroku:
"Kazdou minutu se tam porad nekdo ptal, kdy to bude fungovat. Kazdej druhy dotaz byl typu, ze WZ je na h.. . Proste <b>150</b> dotazu za pouhou jednu hodinu."

Nemá hodina <b>60</b> minut? Nebo se odhlasoval nějaký zákon upravující počet minut v jedné hodině?</HTML>
Nipal: :) Je to jen odhad. Rozhodne se vsak za 1 hodinu (60 minut) nahromadilo dotazu, az to nebylo zdravo.

Jinak jen pro zajimavost, jak si WZ (konkretne muj web) za ta leta vede s dostupnosti: http://statistiky.monitoring-serveru.cz/tomik (ty desetiminutovky jsou nektere falesne. Kontroluje to kazdych 10 minut a muze se zrovna trefit to momentu, kdy to proste nestihl, ale po sekunde to slo.)
<HTML>Nípale, ty jsi ale puntičkář :-) Ty ostatní byly typu Mně to nejede :-)

Jinak také plně souhlasím s Tomíkem.</HTML>
Taky mi nejdou stránky... ale já to přežiju :-) Neprovozuju tu totiž web, za který bych platil reklamu/firemní web apod. Takové weby totiž na freehosting nepatří... (a pokud je to máte, ale pak se prostě nemůžete divit, že to občas nejde).

Když si vzpomenu, jak jsem malý web na vlastní doméně provozoval na free pipni.cz, jsou oproti nim reakce a řešení problémů adminů Webzdarma naprosto jiné. Několika denní výpadky, naprostá arogance adminů, s tím se prostě na Wz nesetkáte ;-)

BTW i podle mě to s Wz určitě nejde z kopce, naopak ;)
<HTML>Tomík: Dobrá, odpouštím ti, mohlo jít o zaokrouhlení čísla v odhadu, budiž.

Thalia: Jsem, však mě znáš ;)

Quinix: Na pípni jsem nebyl, ale stačily mi poznatky známého a zážitky s vserverem.

<small>Pomalu se to začíná zvrhávat v diskusi starousedlíků. No tak, kdo se taky pochlubí, že mu to nejede? :)</small></HTML>
Teď mi nefunguje jenom jeden ze tří webů na wz, heč :-D

Konkrétně na doméně wz.cz ;)
<HTML>2Quinix: no hlavně že jede nww a já mohla hlasovat :-D

2Nípal: vím, rád si do všeho <i>nípneš</i>.<br>

<small>Tak třeba <b>mně</b> to vůbec nejede!</small></HTML>
<HTML>Thalia: Nejsi sama, komu to nejede. Já se chtěl kouknout na tři stránky. Nedostanu se ani na jednu :| A budu to zkoušet až do slunka západu (pokud teda už nezapadlo, dění venku moc nesleduju).</HTML>
Nípal: Měl jsem tu čest asi 2 měsíce, potom jsme rychlostí blesku zdrhali pryč :-D Do jejich placenýho může jít jenom sebevrah :-)

Thalia: Tentokrát to ale není moje zásluha :-D
Jé, ono to vážně vypadá jako kdyby něco bylo rozbitý :)

PS: pípni není hosting - to je parodie na parodii hostingu ;)
A kdyby to tak mohlo být opraveno?
<HTML>Coconur - ví bůh. Teda ví to lidi, co jsou u toho. Dá se předpokládat, že v pátek večer se blbě shání nějaký řemeslník apod. Nebo je chyba jinde, než v jističích. Ale jednou to určitě spraveno bude.</HTML>