WEBZDARMA HOSTING

Bych chtěl vědět, kde hostuje WZ:)))
Myšleno kde je, na jakým servru:)
Zajímá mě totiž, jak se dělají takový servry, kde se dají registrovat další stránky a kde jsou zahostingovaný:)
(to jinak nejsem já, kámoš co tu je a já mu to nedokážu nějak solidně vysvětlit X-D)
WZ má AFAIK vlastní servery připojené do Nixu.

Server se dělá asi tak, že vemeš case, dáš do něj pořádno základnku, pořádnej procák, RAM , harddisky a ještě další věci, všechno to zapojíš, spustíš a nastartuješ softwarový server (Na WZ Apache)

Zbytek nechápu :)
Jj, wz má vlastní servery, kdyby hostoval, projekt WebZdarma by už asi dávno nebyl :) Možná má housing, ale v žádné případě hosting.


* Zajímá mě totiž, jak se dělají takový servry, kde se dají registrovat další stránky a kde jsou * zahostingovaný:)

No, vypadá to, že chceš vlastní server :) Ale když to vysvětlím lajcky:
- Server je počítač, který má nainstalovaný serverový program, toť apache (=rulezzz), IIS (=suxx very much) apod.
- Serverový program otevře serveru "porty", přes které se dostáváme (my uživatelé) k požadovaným datům. Např. "port" číslo 80 je pro přístup k webovým stránkám a 21 k ftp serveru.
- Server je připojen do sítě vysoukou odesílací rychlostí (to je většinou 100 MB/s), kde dostává svou IP [ípé] adresu apod. (dejme tomu, že jsou to nějaké parametry)
- Potom si (většinou, není to pravidlem) provozovatel serveru koupí doménu. Do nastavení domény vypíše všechny parametry.
- Poté, když je všecko nastaveno, stačí, když klient (webový prohlížeč, IRC, ftp program, DC++) zadá doménu nebo IP adresu (www.webzdarma.cz/81.31.7.97), tak se tím napojí na server. Server mu pomocí výše zmiňovaného serverového programu odpoví ve formě dat, který si prohlížeč přebera a když je to např. webový prohlížeč, přebraná data zobrazí ve formě textu a grafiky (tedy zobrazí webovou stránku).
A jak se takovy servery zabezpecuji proti hackrum?
<HTML>vhodnou a spravnou konfiguraci :) Jinak se na to asi odpovedet neda jelikoz je to individualni pro kazdou sluzbu zvlast.... http obsluhuje neco, ftp obsluhuje zase neco jineho, pop3 , .....</HTML>
Diky.
no, z příkazu "tracert www.webzdarma.cz" zjistím toto:

Výpis trasy k www.webzdarma.cz [81.31.7.91]
s nejvýše 30 směrováními:

1 30 ms 80 ms 20 ms eth3-gwno.applet.cz [213.194.245.1]
2 70 ms 141 ms 60 ms crsi-1.applet.cz [212.71.143.161]
3 100 ms 111 ms 60 ms gw7-bbs.gin.cz [212.71.175.101]
4 171 ms 200 ms 110 ms nix2.cecom.cz [194.50.100.196]
5 190 ms 150 ms 231 ms gw2-prg-fas01.cecom.cz [81.31.2.18]
6 70 ms 190 ms 111 ms 81.31.7.91

Trasování bylo dokončeno.
Jindy to poslední ukazovalo jako ?.anoweb.cz a to jsem sám zkoušel, ale přesměrovalo mě to na www.webzdarma.cz.
a teď až vidím, že wz má jinou ip adresu :-)
Pavel: To uz davno...
Mám menší problémek.... nemůžu se zaregistrovat na webzdarmu... vždycky kyž mi maj poslat ty údaje na poštu, pak se vrátím, doplním heslo atd. dám pokračovat, ale co dál? Kliknu na ten odkaz ale pak se objeví soubor nenaleen.... co mám dělat?!
no mě to udělalo taky ,zkoušej to dál ono tě to potom pustí
mě se to povedlo až na potřetí
musej se nahrát soubory
a kde sou servery jako fyzicky? prague?
Ja bych spis hadal Brno :)
Já bych tipoval Horní Dolní
V Hrabačově nejsou...